Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhességi cukorbeteg kismamáknak mindenképpen hetekkel a szülés előtt be kell feküdni a kórházba? Részletek lent. fórum

A terhességi cukorbeteg kismamáknak mindenképpen hetekkel a szülés előtt be kell feküdni a kórházba? Részletek lent. (tudásbázis kérdés)


13. rinike (válaszként erre: 12. - Gumi-nyuszi)
2012. dec. 31. 20:25
Másodszor "első" baba. Van már egy 20 éves fiam. :D Most kislányom született. Nem könnyű ez az időszak, de nagyon boldogok vagyunk.
12. gumi-nyuszi (válaszként erre: 11. - Rinike)
2012. dec. 31. 20:08
Kisfiú vagy kislány? Első baba? Hogy viseled az első heteket?
11. rinike (válaszként erre: 9. - Gumi-nyuszi)
2012. dec. 31. 19:12

Szerintem van beleszólásod! Ne feküdj be, ha nem mondanak valós indokot...


Igen, szerencsére egészséges. 55 cm-rel, és 3590 grammal született.

2012. dec. 31. 18:55

2 gyereket szültem inzulinnal kihordott terhességgel!

Egy nappal előtte sem kellett befeküdnőm a kórházba, mindkettő szülésnél itthonról indultunk a 39. héten.

9. gumi-nyuszi (válaszként erre: 8. - Rinike)
2012. dec. 31. 18:29

Köszönöm.

Én a 12. héttől vagyok inzulinon; azóta én is hetente járok a diabetológiára. Nekem hosszas stagnálás után a 32-33. hét környékén kellett most megint emelnem az inzulin egységeket, de nem rosszak a cukraim. Kicsit félek az 1 hónap kórháztól.

Ráadásul a terhességem eleje óta itthon vagyok. Gyakorlatilag végig fekszem, a diétát tartom. A kórházban ennyire nem tudnám tartani a diétát, látogatóm gyakorlatilag nem is lenne, mivel a férjem 12 órás múszakban dolgozik, így nem tudna Ő sem gondoskodni a diétás étrendről.

Szóval több szempontból áldásos lenne, ha nem lenne muszáj befeküdnöm olyan korán, ha nem indokolt.

Ja! És GRATULÁLOK!!! Remélem egészségesek vagytok!

8. rinike (válaszként erre: 1. - Gumi-nyuszi)
2012. dec. 31. 17:41
A terhességem 8. hetétől inzulinos voltam. 6 hete szültem. Szó nem volt arról, hogy előre befektetnének, bár hetente járnom kellett a diabetológiára. Betöltött 38. hétre az addig nagyobb adag inzulin igényem teljes nullára csökkent, ez állítólag annak a jele, hogy már nem funkcionál rendesen a méhlepény, ezért 38+5-nél egy inaktív NST-t követően javasolták, hogy jobb lenne, ha befeküdnék. Egyéb előzményeket is figyelembe véve másnap megcsászároztak. Ez 6 hete volt.
2012. dec. 31. 17:15
Én inzulinoztam magam a fiamnál és nem kellett befeküdni a kórházba.
6. gumi-nyuszi (válaszként erre: 5. - Megi04)
2012. dec. 31. 17:02

Szerintem, az én fiam is kivárja a végét. Így aggaszt, hogy 1 hónappal korábban befeküdjek. Persze, ha muszáj, akkor muszáj.

Csak érzem, hogy nem fog hamarabb előbújni...:-)

2012. dec. 31. 16:56
Úgy tudom,az inzulinosoknak igen.Én nem voltam inzulinos,nem kellett befeküdnöm,a fiam a 40.héten született meg.
2012. dec. 31. 16:56
ez orvostól és kórháztól függ, nálunk nem fektetnek be senkit sem ilyenért!!!
2012. dec. 31. 16:44

Magán orvoshoz járok és azt mondta korábban, hogy mivel inzulinos vagyok, ha addig minden rendben, akkor a 35-36. héten be kell feküdnöm a kórházba. Most a 34. héten vagyok és minden rendben van; a cukraim is jók. Az utolsó vizsgálat szerint a baba jól fekszik, a méretei rendben vannak, a lepény kiváló.

Az érdekelne, hogy az aktuális állapottól függetlenül minden terhességi cukorbeteg kismamát hetekkel korábban befektetnek-e?

2012. dec. 31. 16:43
A szomszédom menye 2 vagy 3 nappal korábban feküdt csupán be, pedig az elôzô terhessége alatt lett cukros. Ez 2 héttel ezelôtt történt.
2012. dec. 31. 16:41
A terhességi cukorbeteg kismamáknak mindenképpen hetekkel a szülés előtt be kell feküdni a kórházba? Részletek lent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook