Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetek egészséges annak ellenére, hogy éjszakai műszakban is dolgozom? fórum

Hogyan lehetek egészséges annak ellenére, hogy éjszakai műszakban is dolgozom? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 1. 18:29

Tehát sok víz, vitamin, pihenés, alvás. :-)

Amikor hazajövök akkor átalában délig szoktam aludni, illetve addig amíg nem érzem hogy kipihent vagyok.

A bőr öregedése ellen mit lehet még tenni? Nem iszom alkoholt, nem dohányzom, nem kávézok.

2012. dec. 31. 15:49

8 hónapig bírtam. Teljesen felborult az életem. Igaz 21 évesen könnyebb volt. Én nem csinálnám!

Egészséges ettől szerintem maradhatsz.

BUÉK!

2012. dec. 31. 15:49
ha lehetőséged van rá, aludj napközben minél többet. hazaérsz, rögtön feküdj le, és aludj minimum délig.
7. Katus73 (válaszként erre: 1. - 49f4a726e5)
2012. dec. 31. 15:34

Szia!


21 éve dolgozom nővérként és éjszakázom is rendesen. Nálunk műszakban az alvás kizárt (és mindig is ilyen jellegű helyen dolgoztam). Reggel tessék lefeküdni és aludni. Hidd el, csak az a megoldás. :)


Katus

6. encifinci (válaszként erre: 1. - 49f4a726e5)
2012. dec. 31. 15:31
sanaj sztem ezen semmit nem segít,vannak szervek amelyiek éjjeli alvásnál dolgoznak és ezen a nappali alvás nem segít,azt hallottam ez rövídít az élet hosszán is valamelyest..én is 12 órázok(jelenleg gyed) de nekünk 60 perc összesen a szünet ami kajaidő elosztva és sajnos alvás kizárt.
2012. dec. 31. 15:28

Az éjszaka arra való hogy aludjon az ember... Az éjszakai munkavégzés káros, öregítő hatásait nem tudod kivédeni, legfeljebb valamelyest csökkenteni. A megfelelő mennyiségű (és minőségű) folyadék, vitaminok az éjszakai műszaktól függetlenül is fontosak.

Dolgoztam éjszakai műszakban évekig (2-3 műszak, 12 órázás, minden verziót kipróbáltam) szerintem tuti recept nincs.

Ha meg tudod oldani műszak után az elégséges alvást, nem iszod vödörszámra a kávét meg az energiaitalt akkor valamit tettél az ügy érdekében.

4. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - 49f4a726e5)
2012. dec. 31. 15:17
Az jó, amit olvastál, sok víz, sok vitamin (nemcsak C, inkább komplex multivitamint szedj, olyat, amiben valóban van is elegendő hatóanyag)
3. Krisz42 (válaszként erre: 1. - 49f4a726e5)
2012. dec. 31. 15:10
Sportolj sokat,páromnak az nagyon sokat segített.
2012. dec. 31. 15:03
Hogyan lehetnél...
2012. dec. 31. 14:57

Sajnos 2 műszakban dolgozom, 12 órázok.

Fáradékony vagyok néha, a fejem is fájdogál. Éjszakai műszakban 2-3 órát tudok aludni szerencsére (nővér vagyok). Ha hazajövök, itthon is alszom, de keveset.


Ez mind talán nem is zavarna, de a szemem alatt látszik, hogy a bőröm olyan fáradt. Nem akarok évek múlva hatalmas karikákat a szemem alá.


Olvastam, hogy sok vizet kell innom, c-vitamint szednem, és direkt erre való krémet is kéne használnom. Tudnátok segíteni? Szívesen olvasnék tanácsokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook