Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor és hogyan hagyta el gyerkőcöd a délutáni alvást? fórum

Mikor és hogyan hagyta el gyerkőcöd a délutáni alvást? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 18. 12:31
Sziasztok! Nekem kisfiam 26 hónapos. Délután leteszem aludni kb 11 dél fele ha leteszem aludni, alszik 2-3 órát. Este ilyenkor nehezebben alszik el. De csak mostanában, mióta kiköltöztünk Németországba (Dortmundba) azóta van, hogy este 10-11-kor alszik el ha délután alszik. Ha viszont nem alszik egész nap, akkor este 6-kor vacsi, fürdetés majd 8 körül alvás reggel 8 vagy fél 9-ig is. Mit tanácsoltok, mit csináljak?
2008. máj. 4. 12:12
amióta tesója született, de nem azért nem alszik, mert nem igényli,hanem lehet hogy épp én nem tudom lefektetni, mármit arra sarkallni, mert lehet hogy épp sétálni kell vinnem a kicsit, vagy épp szopizik, de ha sikerül ágyba tenni a két -3 órát is kialussza, persze ha a kicsi kiméletes vele,itt nekem kell erősebbnek lennem és akkor még nem marad ki az alvás
2008. máj. 4. 11:59

Mihelyt óvodás lett, tehát 3 éves és 4 hónapos volt ekkor, onnantól egy percet sem aludt délután (egyedül ő volt a csoportban, aki nyitott szemmel kukkolt az ágyon).

Valszeg nem volt már rá igénye.

2008. máj. 4. 08:21
még alszik, 2 éves.
17. Akymo
2008. máj. 3. 22:57
Érdekes, mert mindhárom gyermekem 2 éves kora után elhagyta a délutáni alvást, de óvodába kerülésük után visszaszoktak.Bár itthon továbbra sem aludtak.
16. Magdi8 (válaszként erre: 12. - Banita76)
2008. máj. 3. 19:44
Azén gyerekeim sem aludtak az oviban, de az ovónénik mindig találtak nekik valami elfoglaltságot, amivel csendben voltak. Mesekönyvet nézegettek, vagy rajzoltak, szineztek valamit.
15. Magdi8
2008. máj. 3. 19:24
kb 3 éves korában, először 1-1 nap maradt ki egy héten, majd egyre több. Azokon a napokon, amikor nem aludt délután, korábbi időpontra hoztuk a fürdést és az esti alvást.
2008. márc. 10. 18:36

A nagyobbik fiam 2,5 éves korától nem alszik délután.Ha autóba mégis elalszik akkor este nem bírunk vele mert nem fárad ki.

Az oviban meg is kérdezték,hogy mit csináljanak vele délután mivel nem alszik.Én ezt a problémát egyenlőre megoldottam mert nem maradnak ott délutánra.

2008. febr. 16. 17:12
Sziasztok. Az én kislányom 20hónapos és már nem akar délután aludni Reggel félhat és hat körül kel este hétig vagy nyolcig van fenn. Persze ha autozunk akkor ő is elalszik du az autóban.
12. Banita76 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 13. 14:26

Szia!

Az én lányom 3 éves, kb. 2,5 éves korától csak akkor alszik délután, ha beteg. Simán kibírja Ő is, mint a te gyereked, reggeltől estig, és soha nem mondja,hogy fáradt.

Nemrég kezdte el az ovit, általában ott se alszik, csak pihen. Néha mondja az óvónéni, hogy egy fél órát aludt. Csak az a baja, hogy miért mondja neki az óvónéni alvásidőben, hogy legyen csendben, mikor Ő unatkozik.

11. RLindi (válaszként erre: 10. - _kleo_)
2008. febr. 12. 21:17

Nálunk is hasonló délután hisztis ha nem alszik délután.

A kocsiban rögtön elalszik. S még ugy gondolom kicsi is ehhez a nem-alváshoz.

De semmi nem vált be. Se ha 5 percenként bemegyek,se ha ottmaradok,se ha hangosabban rászólok.

Szóval én is totál tanácstalan vagyok ez ügyben.

10. _kleo_
2008. febr. 12. 21:10
Nekem most 3 éves a fiam és eddig nagyon jó alvó volt, igazi mormota. Este 8-tól reggel 7-ig aludt, plussz délután 2-3 órát. De mostanában egyszerűen NEM AKAR aludni. Pedig én úgy látom, hogy még szüksége lenne rá, mert 4 óra fele már nagyon zizi. Ha beülünk autóba szépen el is alszik 1 perc alatt. Ő inkább dacból nem alszik. És nagyon nem érdekli ha rászólok és visszaparancsolom a szobájába. Leginkább az nehéz, hogy így az öccsét sem hagyja aludni. :/
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - RLindi)
2008. febr. 12. 15:35
Sztem nem lehet velük csinálni semmit se, én mostanában azt csinálom hogy csak másnaponta rakom le délutánonként aludni, és akkor is 2-3 percenként rászolok, ha még hallom a hangját hogy tessék aludni. Így néha sikerül egy -egy délután alunia, de már nem olyan mint rég. És ha nem rakom le akkor se fárad el, még este se. Bárcsak én bírnám így, ennyi energiával! :)
8. RLindi (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. febr. 12. 10:28

Enyém kezdi ugyanezt csinálni,én még korainak tartom,nagyon jó lenne ha aludna.

Jázminom fél 8-8-kor kel fel és 8-kor megy aludni,de hát 2 éves és oviban mi lesz?!

De hát mit csinálja altatni már ő nem engedi magát.

2008. febr. 12. 09:24
2,5 évesem simán fennt van egész nap!! Reggel fél 8tól este fél 10ig!!! És ha teszem aludni és nem szólok rá eréjesen hogy aludjon és ne játszon meg dumáljon, akkor a délután alvásti simán végig játsza és dumálja az ágyában! Nem tudom mi lesz velünk az oviba, én se aludtam kiskoromba délután, lehet hogy tőlem örökölte. :(
2008. febr. 12. 06:47

Az én kisfiam nemsokára 5 éves lesz. Oviban mindig az elsők között alszik el és általában költik....Itthon 2-3 órát alszik délben....


Volt már, hogy kimaradt az alvás, jól bírta, és akkor sem aludt nagyobbat éjjel, reggel ugyanúgy kelt....


Kérdeztem az óvó nénit, aki azt mondta, hogy akik már iskolába mennek még azok is szoktak aludni az oviban, aztán nyáron (iskola előtt) kell fokozatosan leszoktatni.


Kicsit félek én is, hogy mi lesz, de még szerencsére van időnk!

2008. febr. 12. 06:38

1 évesen, 1.5 évesen, 2 évesen.

Eltolódott az alvás, míg már csak este aludt.

A nagyfiam sosem volt jó alvókás. Már újszülöttként sem.

2008. febr. 11. 21:30
Későn és nehezen. 6 évesen került iskolába és bizony hogy gond volt vele mert dél körül már szinte elaludt az iskolapadban. Szerettem volna ha még egy évig marad oviba de nem javasolták mert iskola érett volt. Említettem a déli alvást azt mondták még szeptemberig van 5 hónap az alatt változni fog. A mai napig nem változott! Sokat alszik.
2008. febr. 11. 21:27
háát--a fiam aki most 13 éves,ő szinte soha nem aludt még kisded korban sem...a lányom aki most lesz 3 éves,idáigm minden délben szinte 3 órát aludt,most meg egy hete már nem alszik ,játszik és este 6 - körűl kidől és alszik reggel fél hétig ......
2008. febr. 11. 21:11
Erre én is kiváncsi vagyok!
2008. febr. 11. 21:04
Mikor és hogyan hagyta el gyerkőcöd a délutáni alvást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook