Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Vajon erre fizet-e a biztosító? fórum

Vajon erre fizet-e a biztosító? (tudásbázis kérdés)


25. pista55 (válaszként erre: 24. - Pillango2004)
2013. márc. 15. 17:03
Attól függ milyen biztosításod van náluk.
2013. márc. 15. 16:59

Sziasztok!

Aegon bizosító fizet ha a szél szétszakította a redőnyömet?

23. Tejkaramella (válaszként erre: 16. - Nicole.)
2013. jan. 9. 11:07

Felelősségbiztosítás a harmadik félnek okozott kárra fizet. Mivel a lakástulajdonos nem harmadik fél, hanem maga a károsult, így ez felejtős. (A kutyára kötött felelősségbiztosítás arra fizet ol. ha a kutya a szomszéd telefonját szétrágja pl. vagy egy járókelő dolgában tesz kárt).

A vagyonbiztosítás (lakásbiztosítás) elemi károk esetén nyújt szolgáltatást. Megpróbálhatjátok kihívni a kárszakit, vagy bejelenteni úgy, hogy reggelre így találtátok az ajtót. A biztosításból kizárt eseményeket minden esetben tartalmazza a szerződés, javaslom, hogy olvasgasd és légy kreatív:)

22. Dagika86 (válaszként erre: 20. - Sálálálá)
2012. dec. 30. 14:53
nem akarok mást mondani, mit is mondhatnék mégis? köszönöm az infot.
21. pista55 (válaszként erre: 10. - Pirosbegre)
2012. dec. 30. 13:38
A számla azért nincs ingyen ha nincs károd mert az Áfát fizetni kell az üvegesnek.
20. sálálálá (válaszként erre: 6. - Dagika86)
2012. dec. 30. 13:28

azért egy ilyen jellegű sérülésre kíváncsi vagyok mi mást mondanál :)

egyébként megkérdeztem egy biztosítóst neked: a mezei lakásbiztosítás erre nem fizet.

2012. dec. 30. 13:26
köszi, 2-án bepróbálkozunk a biztositónál, hátha!
2012. dec. 30. 13:03
Olvasd át a szerződést, abból kiderül!
2012. dec. 30. 13:02
Ha a kutyus is benne van a lakásbiztiben, akkor fizet. Ha nincs akkor keressetek kiskaput
16. nicole. (válaszként erre: 1. - Dagika86)
2012. dec. 30. 12:57
ha van a lakásbiztosításban felelősség biztosítás és abban is kutyusra kötött kockázat vállalás akkor igen...
15. michelle.r (válaszként erre: 5. - Syria)
2012. dec. 30. 12:43
A biztosítás arra vonatkozik, amire kötik :). Ma már akár arra is, ha a nyitott ablakon surran be a tolvaj. Pár éve ez még elképzelhetetlen volt.
14. michelle.r (válaszként erre: 6. - Dagika86)
2012. dec. 30. 12:42

Ez tényleg csak attól függ, hogy milyen biztosításod van. A mienk pl. arra is fizet, ha eltörök valamit.


Beszélj az üzletkötőddel, biztosan tud tanácsot adni, hogy fogalmazz, ami neked kedvez ;). Nem tanácsolom, hogy hazudj.

13. Fille
2012. dec. 30. 12:33
Nekönk olyanra fizette ki a biztosító az ablaküveg cserét, hogy véletlenül mi magunk törtük be....(galambok ültek a párkényon, párom felébredt rájuk hajnalban, és erősebben csapott oda az üvegnek, hogy elzavarja őket...). mondjuk ez évekkel ezelőtt volt.
2012. dec. 30. 12:21

Valamit érdemes rá kitalálni.


Egyik utcabeli hogy jöjjön pénz tőlük, benyújtott egy majdnem 15.000ft-os számlát zár felirattal a számlán, és kifizették neki az összeget. Közben meg teljesen mást vettek ennyi összegért. Eladóval egyeztek meg csupán.

Ezt a lehetőséget a biztosítós üzletkötőjük mondta nekik.

11. töprengő (válaszként erre: 10. - Pirosbegre)
2012. dec. 30. 12:00

Biztosító válogatja, de nem rossz ötlet.

Nekem is lesz harcom, betörtek, 3 záron keresztül..

10. pirosbegre (válaszként erre: 8. - Pista55)
2012. dec. 30. 11:30

Nekem is ilyen a biztosítóm. 20 ezerig elég a számla.

Ha Neked benne van az üvegkár kérj vkitől számlát és annak az árából csináltasd meg.

9. pista55 (válaszként erre: 5. - Syria)
2012. dec. 30. 11:14
Ez nem egészen így van. Attól függ kinek milyen biztosítása van. Van amelyik a bankkártya elvesztésére is fizet, pedig azt is rá lehet fogni gondatlanságra mert nem vigyáztam rá megfelelő képen.
8. pista55 (válaszként erre: 7. - Gavrilo1)
2012. dec. 30. 11:10
Az én biztosítóm nem vizsgálta mi okozta az üvegkárt egy bizonyos összegig. Bedobtam a csekket az ügyintézőmnek és átutalták két héten belül a kárösszeget. Hogy is lehetne az üvegkárról megállapítani, hogy mi okozta?
7. Gavrilo1 (válaszként erre: 5. - Syria)
2012. dec. 30. 11:01
Ez nem teljesen így igaz. Ha bevágódik egy ablak és kitörik konkrétan arra nem fizet a biztosító. Csak ha egy tárgy esik bele (jég fa stb) vagy ha egyszerűen betörttel jelentik be.
2012. dec. 30. 10:59
a szerződésben ilyenről nincs szó, az meg h bedobnak az udvarba egy petárdát a kutya mellé, ráadásul még szilveszter sincs, az nem hiszem h a mi hibánk, ráadásul nem voltunk itthon 2 napig... Az ajtónk régi, faajtó elég gyenge és az alját kaparta teljesen szét, leszedte a szegélyt és megkaparta a keretet is, nagyon csúnya és pont az utcára néz az ajtó :( és ha mást mondunk, vajon mire lehet fogni ilyen sérülést?
5. syria (válaszként erre: 2. - Dagika86)
2012. dec. 30. 10:54

Szerintem nem.

A biztosítás elemi kárra, balesetre (pl. szélvihar bevágódik miatt egy üveges nyílászáró, stb.), előre nem látható káreseményre vonatkozik.

A ti károtok - már megbocsáss - gondatlanság következménye. Elkerülhettétek volna, ha megkötitek, vagy bezárjátok a kutyust.


Régebben találkoztam lojális kárfelmérővel, de a mai ordas helyzetben erre nem sok esélyt látok.

Próbálkozni lehet, legfeljebb elutasítanak.

2012. dec. 30. 10:49
Olvasd át a biztosítási szerződésedet.
2012. dec. 30. 10:45

Mi lett az ajtóval?


Esetleg ha van rá mód, úgy kell beállítani hogy valami történt vele, a kutyát nem kell megemlíteni.

Mindenhol van kiskapu.

2012. dec. 30. 10:43
Tegnap este a kutyánk megijedt a petárdázástól és teljesen szétkaparta a bejárati ajtót, mi nem voltunk itthon. Erre fizet-e a biztositó?
2012. dec. 30. 10:42
Vajon erre fizet-e a biztositó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook