Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem megfelelő szóhasználat. Csúnyabeszéd? fórum

Nem megfelelő szóhasználat. Csúnyabeszéd? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 29. 21:12
Nem tudom,mert eddig a nem figyelek oda és a megbeszélés hatot a 8 éves nem is olyan durva mint az 5... gáz,hogy olyankor is belefutok amikor én nem tudok mit tenni csak a nagyszülők. Én szégyenlem magam miatta.
2012. dec. 29. 17:03

Valószínűleg épp azért mondják ennyit, mert "hatása van". Minél inkább felidegesít vele, annál inkább csinálni fogja.


A szájra verés szerintem nem hatásos, sőt :(


Nem hiszem, hogy van máűs megoldás, mint a magyarázat, megbeszélés és a türelem.


Szerintem nincs ovis, aki ne vinne ilyesmit haza, és a kaki-pisi-puki stb, még a finomabbak közé tartozik. Én azon kívül hogy mindig elmondom, hogy nem illik, okos értelmes gyerek nem beszél így és addig nem tárgyalok vele amíg nem hagyja abba, mást nem teszek, és ez hatásos. Ha nagyon beindul, át szoktam küldeni a szobájába, vagy elküldöm az asztaltól, de ilyenre eddig csak 1-2 esetben volt szükség.

2012. dec. 29. 16:54

Ez a kérdés engem is érdekelne :)

Nálunk most a f.ng van terítéken, mindenre ezt mondja... ez előtt a hülye volt benne minden mondatában. Mindent kipróbáltam már, és egyre jobban dühít. Most hogy másfél hete nincs ovi, még kezdi is elhagyni, de szerdától megint menni fog, és egy-két szülőnek nem lehet megmagyarázni, hogy regulázzák meg a gyereket, mert a kisebbek mindent eltanulnak a fiaiktól :S

2012. dec. 29. 15:31

Csúnya beszéd gyerekeknél. Hogyan kezeljük ha minden kötél szakad?

Van két kisfiam 8 és 4,5 évesek. A nagy már úgyahogy kezdi kinőni, de most a kicsinél krónikus. Legutóbb sajnos szüleimet és egyik nagynénémet (aki tanító) örvendeztették meg a pisi,aki és cici szavakkal. Nagyon szégyenlem magam,mert úgy éreztem kézben tarom.. de most,hogy nagyinál vannak elszaladt velük a ló. Rettenetes élmény lehet a szüleimnek. Kaki vagy, meg cicit akarok ilyenekkel jönnek. Próbáltuk nem észre venni. Rá szólni,hogy nem illik nem szabad.. elmagyarázni,hogy ezeket miért nem használjuk nyakra főre. De a kicsinél mintha a falnak beszélnék. Ideges leszek tőle... az sem használ ha a szájára verek. Az sem ha szigorú vagyok, ha kiabálok. Apukám is ennél az esetnél nagyon szigorúan megfogta őket és elmondta hogy nem beszélhetnek így sem egymással de legfőképpen egy felnőttel. Segítsetek mire nem gondoltam még? Hogy lehet ezt túl élni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook