Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kidobálom az embereket az életemből fórum

Kidobálom az embereket az életemből (beszélgetős fórum)


1 2
38. 0d220e1cc7 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. máj. 9. 08:22

Megértelek, és jól tetted!


Hasonlóan szoktam érezni, és sajnos tapasztalni is.


Sok negatív és sunnyogó ember vesz/vett körül, valamiért mindig bevonzottam az ilyneeket.

Az elején miden szép és jó, csillivilli, aztán amikor jön a felismerés, azzal együtt a jó nagy lelki pofon, és utána mindig megszakítok minden kapcsolatot egy ilyen emberrel.

Nincs szükségem a sok hamis mosolyra...

A legtöbb exemről már azt sem tudom hogy él vagy hal...és nem is érdekelnek, szó szerint egyik napról a másikra képes vagyok kiszeretni valakiből,persze ha az a valaki méltatlanul sunnyogva átvert, megaláz stb....ilyenkor utána még telószámot is szoktam cserélni.


Nem véletlenül alig vannak igaz barátaim...sőt! alig...:(

37. grizus
2013. máj. 9. 07:20
Sértődékeny vagy. Én tudom, mert én is az vagyok. Egyébként lehet, hogy helyes döntéseket hoztál, de ha tipródsz miattuk, akkor mégse biztos. Azt hiszem, egy kis nagyvonaluság élhetőbbé teszi az életet, meg kéne próbálni.
36. acuko
2013. máj. 1. 11:07
Ja! Most látom, hogy ez egy rég i fórum.. Sebaj! Most is aktuális. :)
35. acuko (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2013. máj. 1. 11:01
Még nem olvastam a hsz-eket, de tökéletesen egyet értek veled. Az ilyen embereket, akik lehúznak, és rosszul érzed magad miattunk, igen, ezeket ki kell dobni az életünkből, mint a szemetet. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod. Igazad van.
34. grtm (válaszként erre: 28. - Timycat)
2013. máj. 1. 10:56
Végre van olyan ember, aki ezt érti és nem akarja rózsaszínben látni a világot. Egyszerűen nem igazán vannak olyan emberek, akiket érdemes megtartani. Önmagam érdekében.
33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 18:58

Szerintem a lehető legjobb döntéseket hoztad!


Lépj túl rajta, nem érdemel többet egyik sem!

32. 5146e98818 (válaszként erre: 2. - Grtm)
2012. dec. 29. 18:52
Egy lelkiekben egészséges ember nem kidobálja, hanem beengedi az életébe az embereket.
31. Ayme
2012. dec. 29. 18:23
Én is ezt csináltam éppen mostanában.Csalodáson kivül azt ézeztem ki szívják az energiát belölem.Sokat örlödtem rajta hogy én lehetek a hibás,de most egy kicsit megnyugodtam a fórum válaszaiból.
30. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 14:41
én hasonló vagyok. mindig mondják, hogy megbocsátónak kell lenni, de én sem tudok. de nem bánom. a saját nyugalmam érdekében jobb így.
2012. dec. 29. 14:27
Én is zártam már ki embereket, nem ítélem el a fórumindítót.
28. timycat (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 14:12

Jól csinálod, ne változtass ezen.


És nem veled van a gond, a világ tele van hazug, semmit érő, embernek látszó lényekkel; szóra se méltasd őket.


Apukád özvegye viszont alulmúl mindent, hihetetlen

27. Daphnee (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 13:55
Én ugyanezt teszem. Nincs ezzel semmi gond :)
26. viva70 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 13:15
Igazad van. Én is ilyen vagyok most már. Rájöttem, hogy nem érdemes olyan emberekkel foglalkozni, akik többet ártanak, mint használnak. Csak az idegeimet őrlik fel hosszútávon.
25. anianiko. (válaszként erre: 24. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 13:02
Akkor én oroszlánként tudom a helyem... :\
24. aa84065182 (válaszként erre: 21. - Anianiko.)
2012. dec. 29. 12:55
Skorpió vagyok, a kettősség atyaúristene! :D Viccet félretéve: sehogy. Küzdök magammal, mint mindig.:)
23. anianiko. (válaszként erre: 19. - Tavasz007)
2012. dec. 29. 12:28

Tavasz007 egyetértek a gondolataiddal, miszerint a világ abból áll, hogy ha nem tetszik vagy elromlott, dobjuk ki, lesz másik és ez olyan szörnyű! Egész egyszerűen nem tudom ezt elfogadni. Igazából az emberek nem szeretnek adni, küzdeni másért, a saját javáért, a saját hosszútávú jövőjéért. Az őszinteség már nem dívik, egyre inkább az jellemző, hogy "amiről a másik nem tud, az nincs is" és így happy minden. De nem. Egy olyan embernek, aki egyszerű dolgokra vágyik, arra, hogy megbízhasson a másikban (barátban vagy társban), ha olyan helyzet alakul ki, számíthasson a nehéz pillanatokban a párjára. És ilyenkor ugrik a majom a vízbe, és kiderül, hogy lufiról volt eddig szó, vagy valóban értékes társra leltünk a másik személyében. Annyira vágyom az utóbbi felismerésére!


De feltehetjük a kérdést, hogy mit adok bele én a dolgokba? A régi negatív tapasztalatok, előítéletek, környezeti hatások és munkahelyi/egyetemi stresszes helyzetek mind-mind befolyásolják a mindenki által hőn áhított boldogságot és annak útját. Vannak dolgok, amik statikusak az életben, és azokkal nem tudunk mit kezdeni. Csak annyit tehetünk, hogy ne álljunk a saját boldogságunk elé, különben egész életünkben azon fogunk rágódni és hatással lesz minden más területére az életünknek.


Újabb kérdés: akkor hogyan csináljuk jól a dolgokat?


Türelem és kompromisszumkészség mindenképp az alapfelszereltsége egy kiegyensúlyozott és elégedett életnek. Ekkor már csak a határokat kell tudni felismerni, hogy mi fér bele még egy kapcsolatba és mi nem. Sokaknak elég sokminden. Attól még én maradhatok önmagam, kissé naív, mégis határozott, néha hisztis, de akit szeretek, azt nagyon. Kérdés: kinek mennyit ér az igazi szeretet/szerelem?

2012. dec. 29. 12:11
jól csinálod...vannak emberek akik csak visszahúznak és még csak az emlékük sem kell..takarítssss! :)
21. anianiko. (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 12:07

Annyira de annyira hasonló cipőbe járok! És az érzések, amik Benned vannak, mind jellemzőek rám is. És én is képes vagyok sokat őrlődni a dolgok után, és rágódni azon, hogy most tényleg én vagyok a túl szigorú az emberekkel, vagy bennem van a hiba? Ezen -főleg mostanában újra- mindig agyalok, és közben azt látom, hogy mások "könnyebben" oldják meg a dolgokat, vagy csak "könnyebb" esetekbe botlanak, mint én.

De az, amit írtál, hogy kizárod az életedből azokat az embereket, akikben csalódtál, ez annyira jellemző rám! Habár a legutóbbi esetben nagy volt az érzelem részemről, és a szívem nehezen engedi el Őt, de amikor átgondolom a dolgokat, a racionális énem ordibál, hogy hagyjam. Ezzel a kettősségel - ha nálad is jellemző-, hogy küzdesz meg? Illetve mire érdemes hallgatni, a szívre vagy az észre? Nem tudom mi lenne a jó hosszú távon, és csak azt veszem észre, hogy 22 évesen 3 emberrel állok csak szóba, mert mindenki másban csalódtam és akkor már nem vagyok kíváncsi rájuk.

2012. dec. 29. 11:59

Én is kiejtem már évek óta az olyan emberkéket, akikhez úgy érzem, nincs közöm. Ez lehet régvolt kolleganő is, de akár rokon is. Pl. ez van anyám testvérével is. Végiggondoltam, soha nem tett értem semmi pluszt, sőt volt, hogy betartott nekem. Soha nem hívott magához, ha telefonon hívom, csak ironizál és cseszeget. Őt négy éve leépítettem, és azóta sokkal jobban vagyok.

Szerintem van az úgy, hogy keresztezi egymást az utunk valakivel, lehet is belőle pár évig tartó jó kapcsolat, de aztán már nem tud fejlődni a dolog. Nem kell erőltetni.

19. tavasz007 (válaszként erre: 18. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 11:48

en is hajlams vagyok erre, a hosszu tavu kapcsolatok meg a rovidebbbol nonek ki.


21. szazad a kapcsolatokban is az eldobhatosag-ot jelenti, azt latom, hogy nem sokat kuzdenek az emberek a kapcsolataikert, hanem hoppa, ejtik, azt kesz!! Es egyre tobb a lelkileg beteg ember...

lehet, h van kapcsolat?

2012. dec. 29. 11:11
Köszönöm mindenkinek aki írt, őszintén szólva meglep (de azért persze jól is esik) ez a nagy egyetértés! :) Meg is mondom miért, hát azért, mert annyit lehet olvasni arról, hogy a világ egy tükör, blablabla, és ugye azt tükrözi vissza ami benned van - és hát ha nekem ezt tükrözi vissza, akkor, gondoltam, valami gáz lehet velem. Ugyanis én alapból a hosszú távú kapcsolatokra lennék lelkileg, agyilag berendezkedve, de ezekből egyre kevesebb van.
17. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 10:35

Eddig is ezt csináltad ám,csak most tűnt fel .:))

Mindig is jönnek mennek az emberek az életünkbe,ez így természetes,és ha úgy érezzük ,akkor mennünk kell,vagy nekik kell tovább állniuk.

16. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 10:05

Az élet olyan, mint amikor egy nagy halászhálót húznál magad után. Egyre több kô van benne, egyre nehezebb, már alig vonszolod magad a súlytól...

És bizony, útközben eg-egy követ ki kell dobni!

Ezt így kell tenni, különben belerokkansz!

Az pedig jogszerû, hogy a nagypapa után te örököltél, mint vérszerinti egyenesági leszármazott.... Legyen szép napod!

15. andi6020 (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 09:35

Jól tetted.

Én már régen "reptetek".

2012. dec. 29. 09:31
Biztos,hogy egy ésszerűen gondolkodó,megfontolt csaj vagy,hisz ezek után az esetek után is magadban kerested a hibát.Nyugodj meg,nincs semmi gond veled..
2012. dec. 29. 09:29

Szerintem is jogos mindhárom eset. Vannak helyzetek, amikor nem lehet kompromisszumot kötni, magyarázatot keresni, hanem azt kell mondani, vége.

Nekem egyébként nagyon sokat segít egy őszinte barátnőm. Ha a véleményét kérem, mindig azt mondja, amit gondol, akkor is, ha tudja, hogy nem fog jólesni. Volt, amikor igazat adott nekem, de olyan is, hogy azt válaszolta egy morgolódásomra: 'most haragszol rá, de azért gondolj bele, milyen rendes volt ekkor, meg milyen sokat segített akkor'..

2012. dec. 29. 09:12

Lehet, hogy nem helyes is így - ki tudja - de én is pont így csinálom ahogy te. Pontosabban nem tudom másképp csinálni.

Én most éppen így voltam egy 12 éves "barátsággal"!Nagyon fáj, de nem tudtam mit tenni.

Szóval lényeg a lényeg jó csinálod, és mindig tudjál a tükörbe nézni ez a fontos.

(Bár mivel nem vagyunk egyformák, biztos lesz aki másként vélekedik majd.)

11. 7a23ed9179 (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2012. dec. 29. 09:08
Ugye! :)
10. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Aa84065182)
2012. dec. 29. 09:07
Helyes! Én is ezt teszem, bárcsak mertem volna korábban kezdeni! Nem kell nekünk mindenkivel jóban lennünk. Főleg olyanokkal, akik leszívják az energiánkat.
2012. dec. 29. 09:00
Sokat gondolkodtam én is ilyesmin egyébként. Főleg mostanában. A férjem kezeli ilyen egyszerűen az embereket, és ő csinálja jól, mint rájöttem. Mert ha foglalkozol számodra kölönc emberekkel, ugyan mitől lesz jobb neked? Inkább fordítsuk az energiánkat, figyelmünket olyan embrekre, akik tényleg fontosak nekünk. Olyan helyen dolgozom, ahol muszáj sok emberrel találkoznom. De mostanra megérett bennem, hogy kell nekem mindenkivel jóban lennem, mindenki baját meghallgatnom, mindenkivel jópofiznom? Egy nagy francot! Nem vagyok bunkó, sőt, nyílt szívű, vidám, beszélgetős, de igenis, meghúztam a határt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook