Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hegek kezelése bárányhimlő után, hogyan? fórum

Hegek kezelése bárányhimlő után, hogyan? (beszélgetős fórum)


12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Tacsi44)
2012. dec. 29. 20:17
Az én gyerekemen azok a hegek maradtak meg, ahol nagy pöttyök voltak, pedig nem is vakarta el egyiket sem. Viszont jó hír: 20 évvel később már egyiket sem látjuk! :)
11. Krisz42 (válaszként erre: 10. - Mmacus)
2012. dec. 29. 12:43
Én nem kenegetnék egy másfél éves gyereket.
10. mmacus (válaszként erre: 1. - Tacsi44)
2012. dec. 29. 12:11
Nálunk 2-3 himlőhely maradt meg a gyerekeimen, de azok sajnos most is látszanak, pedig már 20-as éveikben vannak. Már nem emlékszem, de tuti, hogy ettől sokkal többet elvakargattak, de ennyi látszik. Szerencsére leginkább a hasukon, amit esetleg öltözéskor/vetkőzéskor kaptunk le. Úgyhogy ne aggódj nagyon, biztos nem fog mind maradandó nyomként megmaradni. Hogy megnyugtasd magad, tényleg keress egy jó bőrgyógyászt, jó hegkezelő gélek vannak most már. Csak biztos nem mindegy, mire mit használ az ember.
9. Krisz42 (válaszként erre: 7. - Tacsi44)
2012. dec. 29. 11:07
Mivel kicsi,nem hiszem,h nagyon mélyen elkaparta.Ált.felnőtt korban lesz maradandó,mert a bőr már nem regenerálódik olyan jól és nem növünk.De tényleg ne aggòdj,változtatni úgy sem lehet,de tényleg elmúlik.Nekem a férjem problémázott jobban ès mèg pár hónapig te is biztos izgulni fogsz,mert ha végre elmúlik a heg,akkor foltok,pontok lesznek rajta sötétebb piros szinben,de ősszre teljesen elmúlik.Az arc a legrosszabb,mert ott látszik nagyon,de tényleg nem marad meg.Főleg neked még kisebb,mint az enyémek.
8. kisj
2012. dec. 29. 10:22

A bárányhimlő helye csúnya és sokáig látszik (nekem felnőtt fejjel volt), de elmúlnak. Igaz elég sok idő kell hozzájuk.

De úgy tudom, hogy az elkapart hegek sajnos megmaradnak:(

7. tacsi44 (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2012. dec. 29. 09:21
Hát evvel én is így vagyok hogy nem merem sehva vinni,mert jártunk úgy az egyik boltban hogy ránk szólt az egyik nő hogy minek hozom a beteg gyereket a boltba,megmutattsam neki az igazolást hogy már gyógyult,de azért elég rossz érzés volt.Nagyon reméálem hogy elmúlik neki mert elég sok mély heg van neki,azok is elfognalk múlni.Nekem is van a szemem sarkába 3 darab és sajna látszik,de az csak három,neki meg vagy 30 darab.
6. Krisz42 (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2012. dec. 29. 08:56
Jut eszembe,semmivel nem kentem,én is megilyedtem,ő arca is nagyon tele volt,alig mertem vinni ovin kivűl,mert már nem volt fertőző,de egy hònap után is olyan volt és játszótérre nem vittem,nehoy azt gondolják,még mindig az.Most gyönyörű az arca,sehol semmi.Másik,pont màsfél éves kislány is így járt,nyaralás alatt találkoztam velük,látszott rajta is,akkor még.Tényleg ne aggódj,én nem is krémeztem.
5. Krisz42 (válaszként erre: 4. - Tacsi44)
2012. dec. 29. 08:49
Ne aggòdj,a bárányhimlő helye nem marad meg,csak először ilyesztő és sokáig látszik.Nekem 3gyerekem vanmindhárom elkapta,a nagyok 10éve-iskolàs,óvodás korban-kicsi tavaly az oviban.Csak a lányom ès a kisfiam lényeges,nagyon alig volt.Lányom elvakartaaz arcán,évekig ott volt az orránál az egyik,amit nagyon csúnyán elvakart,demostanra eltűnt.Kicsi annyira tele volt és 3nap múlva is jöttek ki neki,még a szájában is volt 3.Neki majdnem 1évig látszottak a testén,arcán piros foltok,pöttyök,nyár végére tünt el,úgyhogy ne ess kétségbe.
4. tacsi44 (válaszként erre: 3. - Anyuka1975)
2012. dec. 29. 07:49
Köszönöm,én is sajnálom mert szegénykém nagyon megszenvedett,mert pluszba még ekcémánk is van és az is is kijött rajta közbe,nagyon viszketettt neki,próbáltam nagyon odafigyelni hogy ne vakarja,éjszakára még kesztyűt is kapott mert amúgy nem tudom hogy nézne ki.Az a baj hogy a kis pofiján van és sajnos tényleg sok,nem szeretném ha ebből később "baja" lenne.Az a baj hogy a mi bőrgyógyászunk semmit nem ér,és most szépen fejeztem ki magam,meg próbálok keresni valami normális dokit.Csak hátha valaki tudna ajánlani valamit mégis,például a bioptron lámpa?Vagy az ilyenre nem jó?
2012. dec. 29. 07:44

szerintem vidd el bőrgyógyászhoz, ne kísérletezz. egyébként vannak kifejezetten hegkezelésre való készítmények (pl. szilikon gél), de egy ilyen pici babának inkább mondja meg a doki, hogy mi a jó.

nagyon sajnálom a babádat és jobbulást kívánok neki!

2012. dec. 29. 07:43

nekem anno a búzafűlevet ajánlották :)

Amúgy azt tapasztaltam, hogy az első kiütés nyoma mindegyik gyereknél megmaradt. A többi heg eltűnt. Nem azonnal, de mondjuk max 2 év alatt.

2012. dec. 29. 06:51
A kisfiam másfél éves,most volt bárányhimlős,sajna kétszerre jött ki rajta,a másodiknál rengeteg pötty lett az arcán szinte egy pici szabad terület sem volt,már lassan három hete gyógyult de még mindig vannak neki,és sajnos nagyon sok heg maradt neki,van amit elvakart de,a legtöbbje a sebek leesése után maradt,hiába kentem neki sokszer,és mivel az arcán van nem szeretném ha megmardna,vagy legalább is halványodna mert elég feltünőek.Tud valaki valami jó krémet vagy bármit amivel lehetne ezen segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook