Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alvási apnoe fórum

Alvási apnoe (beszélgetős fórum)


2022. dec. 9. 21:10
Jó régi téma. Úgy tűnik nem sok embert érdekel.
2022. dec. 4. 18:25

Szép napot mindenkinek!

Most regisztráltam.

Alvási apnoéban szenvedek,még nemkell a géppel aludnom, eleinte Szegeden vizsgálat után írták fel fogta húzható csutorát, az jóvolt, de nagyon drága.

Rájöttem hogy éjjel az álkapcsom elernyed, és máris korkolás, és már nemis veszek levegőt.

Neten nézegettem keresgéltem, és találtam 5 ezer Ft ért fejpántot, ami tartja szuperül az államat.

3 éve használom. Előtte 40 évig, minden nap úgy keltem, úgy éltem a nappalokat mint akit szétvertek.Minden nap....

2016. júl. 10. 16:15
12. töprengő (válaszként erre: 11. - 4ab8ac8371)
2016. júl. 9. 22:22
Köszi, akkor jól sejtettem mi ez..
11. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 10. - Töprengő)
2016. júl. 9. 11:07

Alvás laborban állapították meg.

Alvás közben nem vesz levegőt, ezért nem alszik jól. Nappal aluszékony.

Elhízott, és a fizikai aktivitása is csökkent.

Ja és legfontosabb lenne a szándék, hogy tegyen valamit ellene. De az nincs.

2016. ápr. 6. 21:14

Hátha feléled a téma...

Gyanítom : több embernek van ez, csak nem tud róla. ( írtátok is )

Kolléganőmnek ( elmondása alapjaán ) neurólógus ( ideggyógyász ) állapította meg.

Régóta táppénzen van, és ritkán látom. ( pár háztömbre lakik tőlem ;) )

Úgy sejtem ez az a betegség : mikor nem veszünk levegőt XY másodpercig. És ezért az agy se kap oxigént.

( de lehet konkrétan utánanézek )

Alvásból ébredtem úgy : Mintha nem kapnék levegőt. És ez az ébredés kicsit más...

Élesszük fel a témát...

2013. dec. 26. 16:01

Sajnálom, hogy senki nem írt! Pedig érdekelne a téma, illetve szerettem volna a férjemmel elolvastatni, a többiek tapasztalatait. Ő az apnoés, de nem nagyon érdekli. meg az sem én mit gondolok, és aggódom. Sőt apósom szintén az volt, csak akkor még nem tudták, 38 évesen kapott két infarktust, majdnem végzeteset és pacemeaker tartotta életben. Ráadásul orrsövényferdülése is van.

Én hallgatom éjszakánként a fuldoklását, és nappal az aluszékonyságát tűröm, de ez így nem jó.

Örülnék, ha valahogy rá tudnám venni, hogy tegyen valamit.

2013. okt. 25. 20:46

Én is súlyos obstruktív alvási apnoe-s vagyok..


Én is örülnék neki..

2013. okt. 25. 19:52

Nagyon sajnálom, hogy nem folytatódott tovább ez a fórum oldal. Tapasztalatom szerint nagyon sok embert érint, sokan nem tudják, hogy ez akár halálhoz is vezethet, vagy agyvérzéshez, tüdő embóliához.

Nekem is lenne miről mesélnem, mert kipróbáltam a gépet 1 azaz egy hónapig...de sajnos nem tudom használni :-(

Szóval ha valaki mégis olvasná....jó lenne beszélni a témáról.

2013. máj. 28. 20:25
ALVÁSI APNOE Sziasztok! Én ma tudtam meg, hogy sok-sok éve fennálló problémáimnak az oka az ALVÁSI APNOE ! Nagyon jó lenne, ha írnának ide azok, akiknek van saját tapasztalatuk, vagy ismeretségi, rokoni köreikben van ezzel a problémával élő hozzátartozójuk. nagy segítség lenne pl.tudni, hogy aki már használja a maszkot, valóban segit-e korábbi betegségének legyőzésében? Nekem pl. elsősorban a magas vérnyomásban, szív elégtelenségben, keringési rendellenességben, súlyproblémában kellene hogy segítsen. Várom a hozzászólásaitokat!
2013. jan. 4. 23:35

Nekem is ez a betegségem (is) van.

Ennek a betegségnek a legismertebb megnyilvánulása a horkolás.

Horkolással kapcsolatban több fórum is van, ezekben leírtam a tapasztalataimat.

Ha konkrét kérdésed van priviben írjál!

2013. jan. 4. 18:34
Látom senki nem írt rá..pedig szerintem sokakat érdekelne...kár..
2012. dec. 28. 22:50
Holnap reagálnék rá mert össze kéne szednem magam ebben a dologban,de nagyon érdekel a fórumtémád!!
2012. dec. 28. 22:02
Esetleg akik ugyanezzel a problémával küzdenek, vagy már operálták is őket.
2012. dec. 28. 21:54

Van valaki esetleg orr-fül-gégész?


Lenne egy pár kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook