Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van itt olyan, akinek a gyermekét nyaki cisztával műtötték? Tapasztalatot szeretnék. fórum

Van itt olyan, akinek a gyermekét nyaki cisztával műtötték? Tapasztalatot szeretnék. (tudásbázis kérdés)


17. Timiea
2022. szept. 14. 18:16

Sziasztok!Annyira kevés tapasztalat leírás van a nyaki cisztákról, gondoltam megosztom a történetemet, hátha valakinek segít. Műtét előtt aggódva kutattam minden infót én is. 30 éves korom felett lepett meg egy laterális (oldalsó) nyaki ciszta. Egyik napról a másikra lett egy fájdalmatlan de nagy púp a nyakam bal oldalán középen. A háziorvos aztmondta genny, voltam vele még fogászaton is mielőtt eltaláltam a fülorrgégészetre. Vékonytűs biopsziát kétszer is csinàltak,(na ez egy tűpánikosnak, mint én rémálom, pedig eszméletlen humánusak voltak) majd a műtét megtervezéséhez egy kontrasztanyagos mr vizsgálat is kellett(a tűpánikos másik kedvenc vizsgálata), és persze vérvétel :) Sajnos mire eljutottam a műtétig (köszi kovid!) nagyon nagy volt és leszívni sem tudták másodjàra, mert annyira besűrűsödött. A műtétet altatásban végezték, 1 napig a nyakamban volt egy kis tasak amibe a vér/váladék folydogált (erről nem szóltak előre, meglepi volt, nem tudnám szavakkal leírni mit éreztem mikor kezdtem magamhoz térni és megfogtam, hogy ez meg miazisten) , szorítókötést kaptam miután azt kivették,elég borzalmas élmény volt( egyáltalán nem fájt a kivétele de eddigre érzelmileg kuka voltam, mindenen kiborultam ha akartak tőlem valamit) . Pár nap után kiszedték a varratokat( ez teljesen fájdalommentes volt és felszabadító) és mehettem haza. Pár hétig nagyon csúnya volt ahogy varasodott. Jelenleg egy 9 centis fehér heg,2 év elteltével. Sikerült a nyakamat úgy vágni, hogy egy bőrredőn fusson végig, ezért nem látványos annyira, erre nagyon kedvesen odafigyeltek.

Első otthon töltött estém után a reggeli gyógyszerbevételnél a gyógyszert nem tudtam lenyelni, megállt a torkom alatt. Rohanás a dokihoz vissza, még odafelé a kocsiban lement a tabletta aztán kiderült kicsit beödémásodott még az altatás miatt ( küzdöttek, hogy lemenjen a cső). Borzalmas élmény összességében, mint minden műtét, de elég gyorsan felgyógyul belőle az ember. Az egyetlen nagyon zavaró dolog ami fennmaradt, hogy nem gyógyulnak az idegek. Műtét után kb 4-5 nappal már érezhető volt, hogy a fél arcom és a nyakam egy nagy része nagyon furcsa, bizsereg, ha hozzá ér bármi fáj és mintha áramütést kapna. Kb egy évig ezen az egész területen szinte semmit sem éreztem, ha mégis az pedig rossz volt. Aztán elkezdett visszatérni az arcomnál egy bizonyos szintig valami érzés, de közel sem hasonló mint amilyen volt. Igazából már nem fájdalmas, inkább csak kellemetlen ha bármi hozzáér az arcomhoz vagy a nyakamhoz. Nem tudom ez valaha lesz-e jó. Még mikor kiengedtek a kórházból mondta rá az orvos, hogy rossz lesz sokáig mivel átvágtak egy csomó ideget… nem gondoltam volna hogy ezt ennyire hosszútávon kell értelmezni.

Hirtelen két év távlatából ennyi jutott eszembe, ha valakinek van kérdése szívesen segítek!

2017. okt. 26. 13:57
Szép napot! Érdeklődni szeretnék, hogy tud e nekem valaki nyaki ciszta műtéttel kapcsolatban segíteni? Van olyan, akinek a gyermeke átesett ilyen műtéten? Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni, megosztaná a tapasztalatait! Nagyon köszönöm!
2013. aug. 5. 14:47

Kedves barbi84 és kisgynevtanonc!

Remélem már sikeresen túl vagytok a műtéten. Sajnos nekem most állapították meg a középvonali nyaki cisztát. Eléggé meg vagyok ijedve. Az orvosom azt mondta, hogy nem szükséges kivenni, csak ha nő, vagy a későbbiekben panaszt okoz. Ahogy az internetet olvasgattam számomra úgy tűnik, hogy előbb-utóbb sor kerül a műtétre. Kérlek bennetek, és esetleg új hozzászólókat is, hogy osszátok meg velem, hogy hogy történik valójában egy ilyen műtét? Mik a tapasztalatok? Nagyon-nagyon félek tőle! Köszönöm előre is!

2013. jan. 3. 18:47

Értem,arról annyit nem tudok,de az is valami hasonló,csak ott kopoltyúívek visszafejlődésekor maradhattak ilyen járatok és úgy alakult ki a ciszta.De szerintem ugyanaz lesz az eljárás,mint a középső nyaki cisztánál.

Köszi,az jó lenne ha írnál róla!

Sok sikert a kis betegnek!

2013. jan. 3. 14:37
Jobb oldalt van neki. És eltávolítják a nyelvcsont egy részét is, ezt az egy dolgot tudom. :) Köszönöm az infót, kedden lesz a műtét, majd mindent leírok, hátha ezzel segítek valakiknek. Neked jobbulást, remélem ott sem lesz gond.
12. barbi84 (válaszként erre: 10. - Kisgynevtanonc)
2013. jan. 2. 15:30
11. barbi84 (válaszként erre: 10. - Kisgynevtanonc)
2013. jan. 1. 20:43

Nekem 28 éves nőként állapítottak meg nyaki cisztát.Jelenleg még nem tudom lesz-e műtét vagy mi lesz a döntés.Lényeges hogy középen,vagy oldalt van? Mert nekem középen a gége körül.

A neten ki lehet deríteni mivel is állsz szemben.Bár nem tudom miben különbözik gyerekkorban,de szerintem semmiben.

Mindenesetre felelemre nincs ok,a probléma nem nagy.Ugyanis ez amolyan veleszületett rendellenesség,pontosabban a járat,amiben ez a ciszta kialakult.Születéskor a járatnak fel kellett volna szívódnia,de megesik hogy nem szívódik fel,és ott a járatokban kialakulhat ciszta.Ami idővel feltellődik nyálkás folyadékkal,és ettől alakul ki a duzzanat,avagy csomó.A lényeg az,hogy ezek többnyire jóindulatú elváltozások,csak nagyon ritka és extrém esetben rosszindulatúak.Viszont sajnos csak a sebészeti bevatkozás az egyetlen megoldás.Engem elküldtek ultrahangra,illetve tűbiopsziára is mintát venni.És majd ezt követően születik meg a döntés.

A műtéttől egyébként nem kell tartani,bár erről még nem tudok beszámolni,mert nem volt benne részem,de azt írják hogy orvosilag nem tartozik a bonyolult műtétek közé,az az egy kockázat van,ami minden egyes műtétnél,a fertőzés meg ilyesmik,de ezek csekély veszélyforrást jelentenek.

A műtét az olvasottak alapján úgy fog lezajlani,hogy altatás természetesen,a nyaknál ejtenek egy kis bemetszést,és kivágják a cisztát,kérdés majd mit választanak,mert ha csak a cisztát vágják ki,akkor benne van a lehetőség hogy kiújul ez az egész,de ha kivágják a járatot a nyelvcsont egy részével is,akkor örökre el lehet felejteni ezt a problémát.A műtét során tesznek egy tisztítócsövet a nyakba,amit 1-2 nap múlva eltávolítanak,és úgy lesz összevarva a seb.A műtét utáni időszakra panaszkodtak sokan nyelési nehézségekre,kis kellemetlenségekre,de komolyabb fájdalmat senki nem jelzett,esetleg az altatás miatti koplalás még ami kellemetlen lehet.Nagyjából majd 1 hetet kell a kórházban tülteni,majd 3-4 hét után teljesen meg is gyógyul a beteg.

Ennyit tudtam elmondani,remélem segítettem picit.Azért ezeket az infókat ne vegyétek kézpénznek,mert saját magam a neten,innen-onnan szedtem össze saját magam miatt is.De szerintem nagyjából egy nyaki ciszta kivizsgálás és esetleges műtét így fog lezajlani.

2012. dec. 28. 12:28
Ma sincs köztetek olyan akinek van tapasztalata nyaki cisztával kapcsolatban?
9. kisgynevtanonc (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2012. dec. 27. 19:45
Köszi :)
8. Krisz42 (válaszként erre: 7. - Kisgynevtanonc)
2012. dec. 27. 19:42
Köszönöm a választ ès jobbulást a gyerekednek.
7. kisgynevtanonc (válaszként erre: 6. - Sanka02)
2012. dec. 27. 19:33
Erről fogalmam sincs. Mi nem régen úgy jártunk, hogy az egyik oldalon hatalmasra duzzadt a nyirokcsomója, tulajdonképpen egyik percről a másikra. Ügyeletre vittem és ott azt mondták semmit nem kell vele tenni, vírus, majd elmúlik. Egy vérkép nem lenne rossz szerintem , ki tudja milyen gyulladás van a háttérben. DE ezt nem tudom nem értek hozzá, folyamatosan aggódom én is emiatt és válaszokat nem kapok, csak ilyeneket..... A nyaki ciszta az egészen más.
2012. dec. 27. 19:27

Ez a téma nálunk is nagyon aktuális. Kisfiam 5 éves, most volt 4.hete, hogy bárányhimlős. Láza nem volt, de annyira megduzzadtak a nyirokcsomói, mintha nyaklánc lett volna a bőre alatt. Még két oldalt látok 1-1 nagyobb csomót. Eddig 3szor mutattam meg a dokinak, de szerinte még ráér visszahúzódni. Ja és az egyik nagyobb csomó nála is hónapok óta megvan, hol kisebb hol nagyobb, és az most óriási.

Meddig lehet várni, hogy visszahúzódjon?

2012. dec. 27. 19:18
Egyébként neki is állandóan meg vannak a nyaki nyirokcsomói duzzadva, de nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget az orvosok és nem hozzák ezzel összefüggésbe.
2012. dec. 27. 19:18
Nem sok :) ami a tüneteket illeti. Egészen véletlenül vettük észre, hogy a gégéjén van egy kis dudor és amiatt mentünk a házidokihoz, aki azonnal a sebészetre utalt. Ott megnézték és kiderült hogy a nyelvcsonton vagy ahhoz "kötődve" van egy cisztája. Ez kb a gége és a nyaki ütőér között van félúton kb ott tapintható ahol a mandula van.
3. Krisz42 (válaszként erre: 2. - Kisgynevtanonc)
2012. dec. 27. 18:53
Nekem nincs,de leírnád mik a tünetei,mert nekem a 4.5évesnek a bal oldali nyirokcsomója állandóan meg van dagadva,de a doki azt mondta,csak a megfázától.Egyéb tünet nincs,de hogy hónapok óta,persze ilyenkor vesszük főleg észre.
2012. dec. 27. 18:42
Azt szeretném kérdezni, hogy van e itt olyan akinek a gyerkőcét nyaki cisztával műtötték? Az enyémet most fogják januárban, és szeretném tudni mik a tapasztalatok, van e esetleg valakinek tapasztalata?
2012. dec. 27. 18:41
Nyaki ciszta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook