Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Van itt olyan, akinek a gyermekét nyaki cisztával műtötték? Tapasztalatot szeretnék.

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Óvodások, iskolások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

16. Bettike072017-10-26 13:57
Szép napot! Érdeklődni szeretnék, hogy tud e nekem valaki nyaki ciszta műtéttel kapcsolatban segíteni? Van olyan, akinek a gyermeke átesett ilyen műtéten? Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni, megosztaná a tapasztalatait! Nagyon köszönöm!

15. Ügyintéző2013-08-05 14:47
Kedves barbi84 és kisgynevtanonc!
Remélem már sikeresen túl vagytok a műtéten. Sajnos nekem most állapították meg a középvonali nyaki cisztát. Eléggé meg vagyok ijedve. Az orvosom azt mondta, hogy nem szükséges kivenni, csak ha nő, vagy a későbbiekben panaszt okoz. Ahogy az internetet olvasgattam számomra úgy tűnik, hogy előbb-utóbb sor kerül a műtétre. Kérlek bennetek, és esetleg új hozzászólókat is, hogy osszátok meg velem, hogy hogy történik valójában egy ilyen műtét? Mik a tapasztalatok? Nagyon-nagyon félek tőle! Köszönöm előre is!

14. barbi842013-01-03 18:47
Értem,arról annyit nem tudok,de az is valami hasonló,csak ott kopoltyúívek visszafejlődésekor maradhattak ilyen járatok és úgy alakult ki a ciszta.De szerintem ugyanaz lesz az eljárás,mint a középső nyaki cisztánál.
Köszi,az jó lenne ha írnál róla!
Sok sikert a kis betegnek!

13. kisgynevtanonc2013-01-03 14:37
Jobb oldalt van neki. És eltávolítják a nyelvcsont egy részét is, ezt az egy dolgot tudom. :) Köszönöm az infót, kedden lesz a műtét, majd mindent leírok, hátha ezzel segítek valakiknek. Neked jobbulást, remélem ott sem lesz gond.

12. barbi842013-01-02 15:30
[link]
(válasz kisgynevtanonc 10. hozzászólására)

11. barbi842013-01-01 20:43
Nekem 28 éves nőként állapítottak meg nyaki cisztát.Jelenleg még nem tudom lesz-e műtét vagy mi lesz a döntés.Lényeges hogy középen,vagy oldalt van? Mert nekem középen a gége körül.
A neten ki lehet deríteni mivel is állsz szemben.Bár nem tudom miben különbözik gyerekkorban,de szerintem semmiben.
Mindenesetre felelemre nincs ok,a probléma nem nagy.Ugyanis ez amolyan veleszületett rendellenesség,pontosabban a járat,amiben ez a ciszta kialakult.Születéskor a járatnak fel kellett volna szívódnia,de megesik hogy nem szívódik fel,és ott a járatokban kialakulhat ciszta.Ami idővel feltellődik nyálkás folyadékkal,és ettől alakul ki a duzzanat,avagy csomó.A lényeg az,hogy ezek többnyire jóindulatú elváltozások,csak nagyon ritka és extrém esetben rosszindulatúak.Viszont sajnos csak a sebészeti bevatkozás az egyetlen megoldás.Engem elküldtek ultrahangra,illetve tűbiopsziára is mintát venni.És majd ezt követően születik meg a döntés.
A műtéttől egyébként nem kell tartani,bár erről még nem tudok beszámolni,mert nem volt benne részem,de azt írják hogy orvosilag nem tartozik a bonyolult műtétek közé,az az egy kockázat van,ami minden egyes műtétnél,a fertőzés meg ilyesmik,de ezek csekély veszélyforrást jelentenek.
A műtét az olvasottak alapján úgy fog lezajlani,hogy altatás természetesen,a nyaknál ejtenek egy kis bemetszést,és kivágják a cisztát,kérdés majd mit választanak,mert ha csak a cisztát vágják ki,akkor benne van a lehetőség hogy kiújul ez az egész,de ha kivágják a járatot a nyelvcsont egy részével is,akkor örökre el lehet felejteni ezt a problémát.A műtét során tesznek egy tisztítócsövet a nyakba,amit 1-2 nap múlva eltávolítanak,és úgy lesz összevarva a seb.A műtét utáni időszakra panaszkodtak sokan nyelési nehézségekre,kis kellemetlenségekre,de komolyabb fájdalmat senki nem jelzett,esetleg az altatás miatti koplalás még ami kellemetlen lehet.Nagyjából majd 1 hetet kell a kórházban tülteni,majd 3-4 hét után teljesen meg is gyógyul a beteg.
Ennyit tudtam elmondani,remélem segítettem picit.Azért ezeket az infókat ne vegyétek kézpénznek,mert saját magam a neten,innen-onnan szedtem össze saját magam miatt is.De szerintem nagyjából egy nyaki ciszta kivizsgálás és esetleges műtét így fog lezajlani.
(válasz kisgynevtanonc 10. hozzászólására)

10. kisgynevtanonc2012-12-28 12:28
Ma sincs köztetek olyan akinek van tapasztalata nyaki cisztával kapcsolatban?

9. kisgynevtanonc2012-12-27 19:45
Köszi :)
(válasz Krisz42 8. hozzászólására)

8. Krisz422012-12-27 19:42
Köszönöm a választ ès jobbulást a gyerekednek.
(válasz kisgynevtanonc 7. hozzászólására)

7. kisgynevtanonc2012-12-27 19:33
Erről fogalmam sincs. Mi nem régen úgy jártunk, hogy az egyik oldalon hatalmasra duzzadt a nyirokcsomója, tulajdonképpen egyik percről a másikra. Ügyeletre vittem és ott azt mondták semmit nem kell vele tenni, vírus, majd elmúlik. Egy vérkép nem lenne rossz szerintem , ki tudja milyen gyulladás van a háttérben. DE ezt nem tudom nem értek hozzá, folyamatosan aggódom én is emiatt és válaszokat nem kapok, csak ilyeneket..... A nyaki ciszta az egészen más.
(válasz Sanka02 6. hozzászólására)

6. Sanka022012-12-27 19:27
Ez a téma nálunk is nagyon aktuális. Kisfiam 5 éves, most volt 4.hete, hogy bárányhimlős. Láza nem volt, de annyira megduzzadtak a nyirokcsomói, mintha nyaklánc lett volna a bőre alatt. Még két oldalt látok 1-1 nagyobb csomót. Eddig 3szor mutattam meg a dokinak, de szerinte még ráér visszahúzódni. Ja és az egyik nagyobb csomó nála is hónapok óta megvan, hol kisebb hol nagyobb, és az most óriási.
Meddig lehet várni, hogy visszahúzódjon?

5. kisgynevtanonc2012-12-27 19:18
Egyébként neki is állandóan meg vannak a nyaki nyirokcsomói duzzadva, de nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget az orvosok és nem hozzák ezzel összefüggésbe.

4. kisgynevtanonc2012-12-27 19:18
Nem sok :) ami a tüneteket illeti. Egészen véletlenül vettük észre, hogy a gégéjén van egy kis dudor és amiatt mentünk a házidokihoz, aki azonnal a sebészetre utalt. Ott megnézték és kiderült hogy a nyelvcsonton vagy ahhoz "kötődve" van egy cisztája. Ez kb a gége és a nyaki ütőér között van félúton kb ott tapintható ahol a mandula van.

3. Krisz422012-12-27 18:53
Nekem nincs,de leírnád mik a tünetei,mert nekem a 4.5évesnek a bal oldali nyirokcsomója állandóan meg van dagadva,de a doki azt mondta,csak a megfázától.Egyéb tünet nincs,de hogy hónapok óta,persze ilyenkor vesszük főleg észre.
(válasz kisgynevtanonc 2. hozzászólására)

2. kisgynevtanonc2012-12-27 18:42
Azt szeretném kérdezni, hogy van e itt olyan akinek a gyerkőcét nyaki cisztával műtötték? Az enyémet most fogják januárban, és szeretném tudni mik a tapasztalatok, van e esetleg valakinek tapasztalata?

1. kisgynevtanonc2012-12-27 18:41
Nyaki ciszta