Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kecskemét vagy Lajosmizse környéki esküvői helyszíneket tudnátok mondani, ami árban elfogadható és elfér kb. 120 ember? fórum

Kecskemét vagy Lajosmizse környéki esküvői helyszíneket tudnátok mondani, ami árban elfogadható és elfér kb. 120 ember? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 22. 18:02
hát a tanyacsárda szép-szép de orzasztó árak vannak, fontos lenne nekünk, hogy amit tudunk azt azért vihessünk, pl húsokat, rövid italokból is néhány félét stb.. ilyet a tanyacsárdában nem engednek meg sajnos.
2013. jan. 22. 14:24
Igaz,hogy nem Lajosmizse felé,de Kecskeméttől nem messze van Izsák mellett a Biczó csárda.Gyönyörű,nagyon jól főznek,szállás is van.A Tanyacsárdánál 20-30%-kal olcsóbbak.Kerekegyháza után a Varga-tanyát szintén nagyon tudom ajánlani.Ha még olcsóbban szeretnéd kihozni,van a környéken több horgásztó,ahol van étterem is.Szép a környezet,szertartásokhoz,fényképeszkedéshez is alkalmas.
2013. jan. 2. 20:40
A volegenynek,az eskuvo elott megkell keresztelkedni.En is voltam,olyan templomi eskuvon,ahol a mennyasszony,az eskuvo elott keresztelkedett meg.Lajosmizsen,a Tanyacsardat ajanlom,nagyon jol foznek.
2013. jan. 2. 13:58
Lajosmizsén a Tanyacsárdát nyugodt szívvel ajánlom.
2012. dec. 27. 13:45

Egyik városban sem vagyok ismerős, de ezek talán egy kicsit segítenek:


[link]


[link]

2. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Anneeeeee)
2012. dec. 27. 13:41

Hogy mennyivel drágább ha helyszínre megy, azt attól a paptól és anyakönyvvezetőtől kérdezd aki összefog adni benneteket, illetve aki ezt a frigyet megáldja, mert a tarifa még alap esetben is több mint változó.

2010-ben volt az esküvőnk egy megyei jogú városban. Akkor az alap szertartás a polgármesteri hivatalban ingyenes volt. De mi kértünk zenét, gyertyagyújtást vitt gyertyával, pezsgőzést vitt pezsgővel, szülő köszöntőt vitt ajándékkal és emléklapot, ezért 7.000Ft-ot kellett fizetni.

Az egyházi esküvőnk templomban volt és nem kellett semmit fizetni. Azt tudom, hogy édesanyám 1.000Ft-ot dobott a perselybe, de azt nem, hogy a többi vendég mennyit. Egyébként a férjem más valláshoz tartozik, de nem csináltak belőle ügyet. A jegyesoktatás három alkalommal, kb. alkalmanként 45 perc volt és a negyedik alkalommal átbeszéltük a szertartás részleteit.


Nálunk (evangélikus) nem számít ha az egyik fél nincs megkeresztelve, mert nálunk nem esketés van, hanem Isten áldást kérjük a polgári esketésre, ezért nem is lehet előbb az egyházi szertartás.

2012. dec. 27. 13:23
Vőlegényem nincs megkeresztelve, így hogy lehet templomi esküvőnk? Vagyis hol? Illetve mennyivel drágább ha az anyakönyvvezető és a pap is helyszínre jön? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook