Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szárítógépbe szárított ruháim büdösek, tudna valaki segíteni? fórum

A szárítógépbe szárított ruháim büdösek, tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. Gyike2
2019. febr. 13. 14:03
Nekem is ezzel volt problémám és hosszú kísérletezés után az eredmény csak közepes hőfok ezt szinte minden ruha bírja vasalás könnyítés pamut hosszú program. Miután végzett mivel nem teljesen száraz a ruha még időzítővel 20percet adok neki és megvárom még forgatva lehűti a ruhát. És az egyetlen öblítő ami ezt is bírja a coccolino újabb parfümös koncentumok ezek közül is a Tiare flower & red fruits 67 mosásos a tuti .
57. júliusi (válaszként erre: 56. - Bumiboro)
2016. okt. 22. 16:31

De miert?

Erdekes,ki fogom probalni.

En meg orultem,milyen jo puhak lettek a torulkozok,kesobb meg mar budosek voltak.

Az illatkendo nem sehit ezen?

2014. ápr. 25. 02:15
Az enyemek is azok voltak, de rajottem a trukkre, ahogy lejart a szaritas max 10 percen belul ki kell nyitni a mosogep ajtajat es ugy hagyni. Nem kell a ruhakat kiszedni csak kb fel ora mulva. Illatosak nem lesznek ugyan, de budosek sem. Sokaig kinlodtam, es veletlenul jottem ra.
55. f758a7200f (válaszként erre: 52. - Sylvia81)
2013. jan. 21. 08:16

De a lanyok hamar megtanuljak onalloan is kezelni a mosogepet;)


En 10 eves koromban siman kiteregettemmes elinditottam a gepet egy adag ruhaval (amit szin szerint kivalogattam), nekem is 2 leanyzo, a fiam azt sem tudja 10 evesen, mi az, hogy oblito, remelem, majd segitenek:))))

54. f758a7200f (válaszként erre: 50. - Losievi)
2013. jan. 21. 08:13

Huuu mire az enyemek lesznek annyi idosek, hogy ne koszoljak a cuccokat (tenyleg, el is felejtettem, hogy ennek a ruha mizerianak is egyszer vege lesz:DDD), addigra sztem megjelenik majd az 5 perces program:)))))


Es addigra cserelhetem is le a gepet...

53. Sylvia81 (válaszként erre: 51. - Losievi)
2013. jan. 20. 17:10

Valószínűleg újszaga volt csak, mostanra járatódott be, szellőzött át rendesen.

Azért mostanában ne moss tollal bélelt cuccot, mert akkor kezdheted előlről. ;)

52. Sylvia81 (válaszként erre: 50. - Losievi)
2013. jan. 20. 17:08
Irigyellek. :) Mármint kizárólag ruha-ügyben. Semmiért nem adnám a lányaimat. :)
51. Losievi (válaszként erre: 29. - Töprengő)
2013. jan. 20. 16:40

Igen, jó nosztalgiázni a régi keverőtárcsás mosógéppel és a centrifugával, de minden megváltozott. Sajnos én ezeket kiszanáltam. Persze most tudom, hogy elhamarkodott volt, de akkor ez tűnt jó ötletnek.

A szárítás utáni "büdös" szag elmúlt. Nem tudom, mitől, mert mindent kipróbáltam, amit itt javasoltatok. :)

Tény hogy vettem a szárítógéphez a DM kendőt, miután rájöttem, hogy birsalma illata van, nem zavart. :)

A könnyebb szárító programoknál pedig elég az öblítőm is. Annyira érzik amennyire kell.Soha nem szerettem, ha messziről érezni lehet az öblítő illatát. Így nekem megfelel. KB ennyi idő kellett (6hét), amíg kiismertem a gépet. Most már bátran ajánlom másnak is.

A 15-30 perces mosásokat is!

50. Losievi (válaszként erre: 45. - Sylvia81)
2013. jan. 20. 15:38

De van! Kettő is. :) Két fiú 13 és 16 évesek. Szerencsére nem koszolják össze a ruháikat nagyon. Természetesen nyáron másabb.

Valószínű, hogy a mosóporaimnak is köszönhető, hogy elég ez is. Sőt a 15 perces mosást is gyakran használom. Hidd el tiszták a ruháink. :) se folt se semmi...

49. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - F758a7200f)
2013. jan. 4. 09:31

Hogy melyik 30-as bírja a 40 fokot, az nagyban függ az anyag minőségétől is. A kikes és takkós "minőség" nem bírja. ;)

Az én gépem csak 5kilós, azon elég az ezres centri. :)

48. f758a7200f (válaszként erre: 47. - Sylvia81)
2013. jan. 3. 23:32

En azert beprobalkoztam mar 40fokon a 30fok cimkesekhez es a kovetkezo a tapasztalatom:

-kenyes mosasban elbirjak a 40fokot

-pamut mosasban nem birjak el mert tul sokaig tart es tul sok a dorzsi, amugy meg a folyekony mososzernel nem mennek ossze 40fokban a mosoporral viszont nagyobb az esely


Egyebkent 40fokos kenyesbe igy beletettem mar a ferjem skotszalas fekete zoknijait is es jo:) skotszalas feher trikoit is betettem siman a 60fokba csak ezeknel tilos az aztatas 60fokban, mosas az mehet


Centrivel nincs problemam mert a 20 percesen is 1200fordulat, a pamutnal 1400, de ez kell mert 8kg ruhat kicentrizni kell az ilyen eros centrizes

47. Sylvia81 (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2013. jan. 3. 21:21

Kölcsönadom a lányaim ruháit, mindjárt belátod, hogy gyerekfüggő is... :D


A gyorsmosásom 30 fokos, fapadosan 30 perc, de akkor alig centriz, talán 300-on.

Ehhez adom az öblítésplusszt, a vasaláskönnyítőt és az 1000-es centrit, így asszem 47 perc.

Na ez az, ami nem elég, már a zokniknak sem. :D

(Felem zokniját-alsóját külön mosom, a feketékkel és a farmerokkal, 40 fokon.)

Manapság, hogy ne kelljen válogatni a 30-40-fokos ruhákat, mindent 30on mosok, a fenti kiegészítésekkel, és így bő másfél óra. Ennyi viszont elég Felem pólóinak és a zokniknak is, ha nem extrém az eset...

46. f758a7200f (válaszként erre: 45. - Sylvia81)
2013. jan. 3. 10:28

Aaa, ez nem gyerekfuggo! A ferjem kulonb foltokat kepes produkalni fozes kozben mint a gyerekek eves kozben!:)))))


Nalam pl a legrovidebb az 20 perces de 8kg toltesu a mosogep, a 20 perces az 3kg-ra vonatkozik, en elomosaskont szoktam, szinte csak annyit hasznal

45. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Losievi)
2013. jan. 3. 09:52
30 perces mosás... Ugye nincs gyereked? :)
2013. jan. 2. 23:39
Az is lehet, hogy mert a tied meg uj, az enyem amikor uj volt, nem csinalta, eleg volt nyitva hagyni az ablakot, kb 2 ev utan kezdett kicsit tobb parat kidobni, utana mindig csak egy kicsit rosszabb de osszevetve amikor uj volt, hat eleg nagy kulonbseg, ahogy telik mulik az ido, feltelik szosszel, amit a ruhak dorzsolodese okoz. Hiaba van rajta egy szuro, amit minden szaritas utan kiuritek, idonkent szerelovel le kellene szedetni a hatuljat es kiporszivozni mert a csovek kozott ulepedik le a sok szosz.
2013. jan. 2. 21:00

A páratartalom elenyésző ahhoz képest, amikor bent száradtak a ruhák. Nincs penészedés. Tulajdonképpen csak jót tudok mondani. Nekem a "piszkos" ruhákkal sincs gondom. Igaz mindenre van külön mosószerem... Maximum a 30 perces mosást használom.

Minden tisztán és egyben jön ki.

42. Losievi (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2013. jan. 2. 20:53

lassan elmúlik a szag. DE nem használom a szekrényszáraz szárítást.

Az ingekre 15' perces mosást és 40' szárítást

még vasalni sem kell. Nem gyűrődik. Szerintem ezt ki kell tapasztalni. Nekem a korábbi gépem csak mosógép volt, de az nem kívélte a ruháinkat. Ezzel még nem volt baj, egy esetet kivéve, de az sem vészes. :) A szabása volt elronta.

Ha rövid szárítást használok műszálas ruhákhoz, akkor érzősik rendesen az öblítő illat. 55' perc alatt ki van mosva és még vasalni sem kell a pólókat.

Nagyon boldog vagyok.

Egyébként kipróbáltam a szárításhoz való illatkendőt. :( nem jött be. De ki van pipálva.

További szép napot!

41. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2013. jan. 1. 11:08

Az enyemen maga a mosas is mas a vasalaskonnyitesnel mert eleve csak razogatja mosas kozben is es a centrizest 2 iranyban csinalja. Amikor kiveszem a gepbol, erezhetoen puhabbak de nem mindenhez hasznalhatom, a nagyon koszos cuccokbol nem veszi ki a foltot mert ahhoz tobb dorzsoles kell. Viszont az ingeket igy mosaskonnyitovel mosni plusz vallfan megszaritani a vasalas nagyon konnyu, lecsokkent 11perc/ing-rol 6-7perc/ingre:)


Amikor sok agynemu van egyszerre, van hogy ott is atforgatom a szaritoban vasalaskonnyito szaritassal de ennel a programnal nedvesek maradnak es rogton ki kell szedni, kiteregetni. Talan ezzel volt eddig a legjobb, ugy ertem, ilyet mar fel lehet tenni vasalas nelkul is de leginkabb azert vasalom az agynemuket mert cserelgetem, nem kerul sorra mindig ugyanaz, igy egyforman kopnak el, masreszt en nem tudom rogton visszatenni ugyanazt, nincs idom megvarni mig vege a mosasnak, szaritasnak, hanem leszedem az egyiket, felteszek egy tisztat es esetleg masnap mosom ki vagy amikor sorrakerul. 5-en vagyunk, sok mosnivalo van es beosztom hogy melyik nap mi keruljon sorra.


De amugy is, nekem a szarito annyi parat dob ki, hogy megpeneszedne a mosodam ha mindent a gepben szaritanek, ezert amiota koltoztunk, a friss levegon szaritom amit csak lehet vagy amikor esik az eso akkor a kozponti futes helyisegeben, ott tok jo szellos es meleg:)


Ettol fuggetlenul nagyon meg tudom erteni, hogy kis lakasban nem szarad meg soha semmi, en is voltam igy. Meg a gyerekek pluss rugdalozoi a szaritoban olyan jol felborzolodtak mindig mintha vadiuj lenne:))))))

40. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - F758a7200f)
2012. dec. 31. 00:10

:)


Az ágyneműnk a szárítóból kerül vissza az ágyra, így annak mindegy. :) Bár ugye ez megintcsak anyagától függ... A lányaimé flanel, a miénk meg valamiért nemigen gyűrődik.

Ez a vasaláskönnyítő meg érdekes... Az én mosógépemen plusszba választható mindenhez, és annyiból áll, hogy az utolsó centrizés után fellazítja a ruhákat. Szerintem fúj is be egy kis levegőt, de ebben nem vagyok biztos. Viszont az is igaz, hogy a pólókban és a nadrágokban azért marad gyűrődés...

39. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2012. dec. 29. 23:08

A ferjem munkaja miatt mindig oltonyben van ugyhogy az ingeket nem uszom meg:)


A teritoket szinten nem, agynemu stb. De igyekszem a tobbi ruhankat ugy valasztani (az enyemeket foleg), hogy amit lehet, mikroszalas, azt nem kell vasalni (sot, tilos!!! Ezt nevezem jo kifogasnak:DDD) es nem megy ossze a szaritoban, plusz ugy valogatom a mosas programokat is, hogy van vasalaskonnyito mosas, ami a centrizesnel nem gyuri meg:)


Igy pl az agynemuket is nagyon hamar ki lehet vasalni. Tenyleg csak sitty sutty kesz. De amit nem lehet vasalaskonnyitovel az szaritoban atforgatva szinten gyurodesmentes lesz. Egyszoval kisakkozom valahogy, mi 5-en vagyunk, nagyon sok cucc de elbanok en vele:)

38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Sylvia81)
2012. dec. 28. 20:43

Na jó, inget nem hordunk.

Nem véletlenül. ;)

37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - F758a7200f)
2012. dec. 28. 20:43
Én igénytelen vagyok, semmit sem vasalok. :)
36. f758a7200f (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2012. dec. 28. 14:50

Ezt en is eszrevettem par dolgon, ugyhogy en sem teszek be sokmindent.


Sot, most, hogy van helyem, elobb megszaritom oket kint es mikor mar majdnem szarazak, vagy szarazak, atforgatom a szaritoban illatosito kendovel. Igy puhak lesznek de nem deformalodnak el, nem megy ossze semmi a melegtol de a gyurodesek is kisimulnak igy rogton hajtogathatom es vasalni nem kell a dolgok 80%at. Marad az olyan vasalnivalo amit muszaj (ing, terito stb)

35. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Losievi)
2012. dec. 27. 23:55

Örülök neki. :)

Én is ezt gondoltam, míg nem szembesültem vele, hogy a gyerekruháinkat totál kicsinálja... A felét nem lehet beletenni a cimke szerint sem, amit meg mégis bele lehet tenni, az is összemegy és eldeformálódik benne.

Úgyhogy most már csak a törölközőknek és az ágyneműnek használom és inkább kerülgetem a szárítót a heti 4-5 adag ruhával, mint kéthavonta ruhatárat cseréljek - amire mellesleg nem futja...


De ha neked bejön, az jó. :)

2012. dec. 27. 21:35

Szeretnék egy kis jelentést adni nektek. Minden ötletet kipróbáltam illetve, amitt még nem azt folyamatosan fogom. Lehet hogy mivel minden nap mosok ezért járatódik is a gép, de már azt a "szagot " egyre kevésbé érzem. Lehet , hogy a programválasztás is számít. A legjobb az volt amikor 15 -30 perces mosás választottam, és amikor ez lejárt, akkor választottam ki a száíríó programot a ruha anyagához és a vasalószárítást választottam mellé.

Amikor alapból hozzáadom a mosáshoz a szárítást az nem jött be annyira. A ruhát pedig mindig egyből kiveszem. Talán én is tudok nektek ezzel segíteni.

További szép napot!

33. Losievi (válaszként erre: 31. - F758a7200f)
2012. dec. 27. 21:29
Kösözönöm a segítséged! Mindenképpen kipróbálom. Boldog új évet!
32. Losievi (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2012. dec. 27. 21:28

Van igazság abban, amit mondasz. Nem kifogást keresek, csak megoldást. Én minimum 5 adagot mosok hetente, de ez inkább 6-7. Két szárítóm van, és untam már hogy minden nap volt rajta valami.

Nem a kerülgetést, csak azt hogy sosincs vége. A vasalásról nem is beszélve. Ezzel a szárítógéppel, pedig nem csak az időt tudom megspórolni, de vasalni sem kell sokmundent. Továbbra is azt mondom, hogy nekem megérte.

31. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Losievi)
2012. dec. 27. 10:04

Nekem 10 eve van szaritogepem, de azert a gep is dob ki sok parat, ezert nyitva kell mindig hagyni egy ablakot, masreszt 10 ev alatt nagyon sok oblitot kiprobaltam es utolag semelyiknek sem erzodik az illata, ratalaltam nemreg szaritoba teheto szalvetakra amik at vannsk itatva tomeny oblitovel.


Na, ezt ugy is hasznalhatod ha egyebkent semmilyen oblitot nem hasznalsz, sot szaraz ruhak atforgatasara is a szaritoban, nagyon illatosak lesznek. Ha nem talalsz ilyet, akkor egy elottem szolo mar mondott "hazilag" elkeszithetot, a babapopsitorlot atitatva oblitokoncentratummal:)


Masik fontos dolog, hogy ha nem csontszarazra szaritod akkor azonnal ki kell venni ahogy vege a programnak mert emiatt is lehet budos, hogy bent marad a melegben es meg epphogy egy kicsit nedves

2012. dec. 26. 16:33
Amúgy sosem értettem ezt a "télen nem száradnak a ruhák" dolgot. Hát, nálam száradnak! Na jó, nem mindig... De ha nem ködös-nyirkos-esős idő van kint, hanem fagypont körüli-alatti a hőmérséklet, akkor 24 óra alatt minden száraz.
29. töprengő (válaszként erre: 28. - Sylvia81)
2012. dec. 26. 08:53

Igaz, a szárítógéphez semmi köze.

Lehet nem olyan hülyeség megtartani a régi centrifugát. Picit még abba átpakolni. kicsapni még némi vizet. Űgy emlékszem majdnem szárazon vettem ki a cuccot belőle. És sokat már nem kellett száradjon. ( még megvan, rég használtam nem tudom működöképes e )

Igaz ilyenkor sok apróságot zokni és társai, a radiátoron szárad...

Miért büdi a ruha a szárítóból kivéve, nem tudom... 2 használat után az új szaga el kellene hogy tűnjön, paraszti logika...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook