Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakai pelusról leszoktatás..hogyan? fórum

Éjszakai pelusról leszoktatás..hogyan? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 22. 20:49
Hát nekem azért kellett a drasztikusabb módszert választanom, mert úgy kellett lefogni, hogy a pelust rá lehessen adni (15 hónapos korától 20 hónaposig, amikor már tényleg felfogta, hogy szólni kell a pisi miatt)! Amíg volt pelus a déli alvásnál, mindig volt benne pisi, amikor elhagytuk egyszer sem pisilt be a déli alvásnál! Kb. egy hónap után hagytuk el az esti pelust, és csak egy-két hétig keltettem fel éjjel, utána meg amikor felébredt inni, mindig megkérdeztem pisi lesz-e! Baleset egy-két alkalommal volt, pedig már négy hónapja nincs éjszakára sem pelusa!
2012. dec. 22. 14:08
Köszönöm mindenkinek..lefekvés előtt elviszem pisilni és megvárom amig egyszer száraz lesz a pelusa..
2012. dec. 22. 12:19
Na én sem ébresztettem a lányomat,örültem hogy alszunk!!Egyszerüen mikor már a nappalal megvoltunk,és láttam hogy éjszakára semmi sincs a pelusba akkor már nem adtam rá,és azóta szobatiszta.Nem mondom,volt baleset,de ritkán,és rájött hogy nem jó ha pisis alatta minden.így késztete hogy szóljon,de az is csak 1-2hétig volt utánna már kibírta egész éjszaka!!!!
2012. dec. 21. 10:33
Ébreszteni nem ébreszteném, örülök, hogy végre végigalussza az éjszakát, elég a kicsivel kelni 5-6-szor. De ha felébred, akkor felkínálom a lehetőséget. Ha él vele, gyorsan visszaalszik.
23. Krisz42 (válaszként erre: 22. - TSzilvi01)
2012. dec. 20. 20:06
Na én ha felébresztettem volna,akkor nem aludt volna vissza.3éves kora óta nappal nem alszik este is későn alszik el,hiába kel korán.De nincs recept,nekem 3gyerekem van,mind teljesen más.Az elsővel a legkönnyebb,jobban hallgat a felnőttre,a tesók már figyelik a nagyot és rájönnek,h lehet ellenkezni is,mert ha a nagynak van saját véleménye,akkor nekik is lehet,de nem egyezhet a szülőével,mert akkor nem tünne fel,h saját-mikor még nem tudja kifejezni magát,mert nem nagy aszókincse.
2012. dec. 20. 14:47
Nekem kb. 15 hónapos kora óta tortúra volt a peluscsere, úgyhogy mikor bejöttek a jó idők (kb. 20 hónaposan) nappalra levettük a pelust, s 2-3 nap után már mindig szólt, addig előfordultak balesetek! 22 hónaposan a déli alváshoz nem tettünk pelust, lefekvés előtt elvittem pisilni, valamint utána is! Egyszer sem pisilt be! Kb. egy hónap múlva éjszakára is elhagytuk a pelust, első héten kb. kétszer félálomban kivittem a WC-re, s mondtam neki, hogy csurogjon, ezután letettem és mintha csak átfordult volna a másik oldalára már aludt is tovább! Talán 1-2-szer fordult elő, hogy későn ébredt fel és bepisilt! Azóta, ha felkel inni, megyünk pisilni is! Úgyhogy nagyon még nem volt 2 éves és egyáltalán nincs pelusunk! Először a kakival volt egy kis gondunk, mert amíg volt pelus, akkor ébredés után abba kakilt, de 2 nap után már az is szépen a WC-be ment! Kitartás az kell hozzá és szépen elmagyarázni mit miért kell, és nagyon hamar meg fogja érteni, nagyon sokszor értelmesebbek az ilyen kicsik, mint néhány felnőtt!
21. b489304ffd (válaszként erre: 17. - Homern)
2012. dec. 20. 14:21
Én is pont igy gondolom,teljesen kómás..ahogy lerakja vissza a fejét már alszik is..
20. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Tavirózsa :))
2012. dec. 20. 14:20
Érdekes,az enyémnek is kialakult,holott pelenkában aludt.Később már csak akkor pisilt be,mikor beteg volt-felfázott.De magátòl lett az.
19. homern (válaszként erre: 16. - G1977g)
2012. dec. 20. 14:19
előtte pisiltetést én is próbáltam,mindig pisil elalvás előtt.mondjuk még 3 éves sincs,lehet ffél év múlva már beválna ez a módszer :)
18. b489304ffd (válaszként erre: 16. - G1977g)
2012. dec. 20. 14:19
Én is megpisiltetem lefekvés előtt,csak az a baj,hogy éjjel felkel inni..ahhoz meg nincs szivem,h ne adjak neki,ha szomjas..
17. homern (válaszként erre: 15. - Tavirózsa :))
2012. dec. 20. 14:17
azért mert iszik,még lehet nincs ébren. az,hogy odanyúl az itatóért és kortyol párat majd alszik tovább,nem ugyan az mintha beszélgetünk vele,hiába azt mondja hogy nem kell neki levetőztetjük és kikísérjük wc-re,valami minimális fényt is kapcsolni kell stb. nekem ez már megzavarás,nem szeretném én sem ha velem csinálnák minden éjszaka,többször is :D
16. g1977g
2012. dec. 20. 14:14
Az én kisfiam 2-2,5 éves kora körül lett szobatiszta nappalra és onnantól 3,5 éves koráig arra vártam hogy száraz pelussal ébredjen. Ez egyszer sem történt meg, minden éjjel annyit pisilt hogy szinte kifolyt a pelusból. szóval egyik este levettem róla, 2x megpisiltettem elalvás előtt, és nem pisilt be éjszaka. Onnantól kezdve nem pisilt be csak 3x. már majdnem 5 éves, és minden rendben.
2012. dec. 20. 14:13

Ne haragudjatok, de Anyuka27 azt írta, hogy többször felkel a gyerek éjszaka, hogy szomjas. Én erre írtam, hogy ilyenkor meg kell kérdezni, hogy nem-e kell esetleg pisilnie. Nem hiszem, hogy ezzel szenvedne a gyereked!


Én csak megpróbáltam tanácsot adni, tudjátok ezen én már rég túl vagyok és sikerült. Nektek is sok sikert. :)

14. homern (válaszként erre: 9. - Tavirózsa :))
2012. dec. 20. 14:12

a nappali is kialakult.sosem szoktattam,nem volt előtte pelus nélkül,egyik nap levette és azt mondta neki már nem kell.igaza volt,baleset sem volt utána.sokszor olvasom hogy kisgatyában van a gyerek,az enyuka meg egész nap jár felmosni utána.szerintem ennek nincs értelme.

a délutáni is kialakult,pedig rajta volt a pelus.

az éjszakai is ki fog,de egyhuzamban ennyi időt nem bír még tartani a hólyagja,csak ezért megszakítani az alvását nem fogom,hogy utána egész nap nyűgös legyen. nem rohanunk.

2012. dec. 20. 14:11
Sziasztok! Az én nagyobbik lányom 2 és fél éves korában lett nappalra szobatiszta, éjszaka viszont még kb. 4 éves koráig kellett a pelus. Ő is úgy ébredt reggel, hogy tele volt a pelus. Aztán szép fokozatosan száraz lett és elhagyhattuk. A kicsi most 2 és fél éves, és kb. 2 hete száraz pelussal ébred, ma pelus nélkül alszunk.
2012. dec. 20. 14:09

Hasonló cipőben járok. De én is azt hallottam a rádióban tegnapelőtt - pszichológust faggatták a témában -, hogy nem szabad felébreszteni emiatt a gyereket.

Jó tippet nem adott, hogy akkor hogyan álljak neki. Most én is arra várok, hogy száraz pelussal ébredjen. Nemsokára tölti a hármat.

2012. dec. 20. 14:06
De amikor szegényem tiszta kóma és azt mondja nem kell pisilnie,akkor is vigyem ki?Ez nekem nem annyira barátságos módszer..
2012. dec. 20. 14:06

Engem is érdekel:)

Fiam 3 és fél éves, tavasz óta szobatiszta. Nyáron éjjel se kellett pelenka, többször ébredt szárazon mint nem.

Ősz óta azonben szinte mindig beisil, újra pelenka.

Ha vmiért felébred, van, hogy kijön pisilni. Simán kommunikál, kitotyog hálózsákban, visszakísérem, megölelgetem, megpuszilom, alszik tovább (este nem ennyi az altatás).

9. Tavirózsa :) (válaszként erre: 6. - Homern)
2012. dec. 20. 14:03

Bocsi!

Én nem írtam, hogy rángassa ki!

Szerinted mitől fog kialakulni, ha állandóan rajta van a pelus és ez egy biztonság érzetet ad neki??

8. Tavirózsa :) (válaszként erre: 4. - B489304ffd)
2012. dec. 20. 14:01
Azért írtam, hogy akármit is mond vidd ki a WC-re, de egyébként valószínű, hogy többször előfog fordulni, hogy bepisil.
7. homern (válaszként erre: 5. - B489304ffd)
2012. dec. 20. 14:01
detto,és az enyém egyáltalán nem iszik éjszaka.
6. homern (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2012. dec. 20. 14:00
nem kell semminek rögzülnie,az nem szobatisztaság ha az éjszaka közepén az anya rángatja ki wc-re.ettől még be fog pisilni ha egyszer is elfelejtik kivinni... magától kell kialakulnia.
5. b489304ffd (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. dec. 20. 14:00
Van,hogy annyira pisis a pelusa,hogy át is ázik reggelre annak ellenére,hogy csak 1x kelt fel éjszaka inni..nem egyszer volt már ilyen..akkor várjam meg amig száraz lesz?
4. b489304ffd (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2012. dec. 20. 13:58
és ha pont akkor nem kell neki és rá meg tegyük fel 1 órára pisil a pelusba?
2012. dec. 20. 13:58

elvileg akkor érett rá,ha folyamatosan száraz pelussal ébred.

a fiam 3 éves lesz nemsokára,fél éve szobatiszta nappalra. éjszakára még van pelus,mert sokat,mélyen alszik éjszaka,egyáltalán nem veszi még észre közben hogy pisilnie kell.gondolom valami még nem érett hozzá ami ehhez kell :)

2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - B489304ffd)
2012. dec. 20. 13:56

Hát pedig más megoldás nincs!

Amikor felkel inni, akkor szépen megkérdezed tőle, hogy kell-e pisilnie és ki is viszed bármit is mond, mert csak így fog benne rögzülni!

2012. dec. 20. 13:55

Sziasztok!


Kislányom 3éves,tavasz óta nappal már nincs pelenka,viszont éjszaka van,hogy 3x is felkel inni,ezért nagyon sokat pisil..hogyan és mikor kezdjem el a pelusról leszoktatni?Wc-re nem szívesen vinném éjszaka,mert a lámpa az álmot is kiverné a szeméből,ezért éjjel a bilire gondoltam,aminek még teteje is van,így a szobájába tudom rakni..de hogy kezdjem el a leszoktatást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook