Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megőrülök, annyira fáj! Mit tehetnék? fórum

Megőrülök, annyira fáj! Mit tehetnék? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Mezei Virág (válaszként erre: 43. - Inf3rno)
2015. nov. 6. 15:49

A lényeg az, hogy sok dolgon tudunk változtatni.

Ez már önmagában nagyon jó dolog!

Nincs a sorsunk teljesen eleve eldöntve.

Az egészségünkért is sokat tehetünk.

Rossz fogakat márpedig nem öröklünk. Igaz, már az anyuka elkezdheti az egészségre való nevelést.

Remélem, hogy minél többen gondolják így!

Bár - majdnem - sohasem késő!

43. inf3rno (válaszként erre: 42. - Mezei Virág)
2015. nov. 6. 14:29

Jó, hát odáig nem jutottam, én csak a címre reagáltam. A gének egy alapot adnak, amire lehet építeni. Az epigenetika meg azt határozza meg, hogy mit építesz erre az alapra, melyik gének nyilvánulnak meg jobban belőle.


Ha valakinek rossz az alapja, akkor sokkal nehezebb dolga van, és jobban oda kell figyelni a fogaira. Olyan is lehet, hogy tökmindegy mit tesz, annyira rossz a genomja, hogy így is, úgy is kihullanak a fogai, bár ez valószínűleg a legritkább változat. Alapból a magas egyszerű cukor tartalmú élelmiszereket kellene kerülni, csoki, süti, fagyi, üdítők, esetleg tej, gyümölcsök, méz is ide sorolható. Az epigenetika nem csak ezért érdekes, hanem mert öröklődik. Pl dohányosoknál kimutatták, hogy a gyerekeik és az unokáik is sokkal hajlamosabbak asztmára a dohányzás okozta epigenetikai változások miatt. Azt mondják azért öröklődik, hogy a baba fel legyen készülve a környezetre, amibe beleszületik.

42. Mezei Virág (válaszként erre: 41. - Inf3rno)
2015. nov. 6. 07:38

Ez éppen azt írja, hogy a gének + a környezeti tényezők jelentős szerepet játszanak...


"A gén nem minden!

Új kutatási ág: az epigenetika

Régóta tartja magát az a biztosan hitt meggyőződés, hogy egészségi állapotunkat és sorsunkat messzemenően a génjeink határozzák meg. Egy új kutatási ág, az úgynevezett epigenetika azonban leszámol ezzel a hiedelemmel. A forradalmi felismerés úgy hangzik, hogy képesek vagyunk megváltoztatni genetikai adottságaink programját, és ezzel befolyásolni testi és lelki egészségünket."

41. inf3rno (válaszként erre: 40. - Mezei Virág)
2015. nov. 5. 12:45

[link]

de még idézhetnék ezer másik tudományos cikket szemben egy fogorvos magánvéleményével, akinek sok köze nincs a genetikához...

2015. nov. 5. 10:53

[link]

Rossz fogakat nem lehet örökölni, viszont lehet a fogak formáját illetve szokásokat, amelyek kihatással lehetnek a fogak egészségére.

39. inf3rno (válaszként erre: 35. - F64f0d9a69)
2015. nov. 4. 03:35

Hát én ezzel vitatkoznék, én nagyapámtól örököltem a jó fogaimat, az ő fia örökölte szintén, illetve anyámon keresztül én is. Bátyámnak, anyámnak, apámnak hullanak a fogaik, mint a záporeső, nekem meg 1 lyukas bölcsességfogam volt eddig, amit betömtek, 1 meg letört, mert csirkecsontot rágcsáltam, mondom jó lesz a velő belőle, aztán nem bírta a kiképzést. :D Azóta igyekszem óvatosabban enni, és nem ropogtatok csontokat meg dió héjat. Írtam már genetikusnak, hogyha van kedve vizsgálja ki, hátha lehet gyógyszert csinálni ez alapján, de gondolom nem vágott nála profilba a dolog, nem írt vissza.


Azzal egyetértek, hogy a kevésbé szerencséseknek sokkal jobban kell vigyázni a fogaikra. Én is igyekszem ezt tenni, napi legalább 1x mosok fogat, ritkán iszok szénsavas üdítőket, a kólát meg gyerekkorom óta kerülöm, mert csikorogtak tőle a fogaim, amit nem szerettem. Nyilván a foszforsav marta le róluk a zománcot, aminek a bevitele egyébként sem túl kedvező csontok, fogak szempontjából úgy hallottam. A cukros dolgokat is érdemes kerülni, vagy legalább leöblíteni egy pohár vízzel őket, mert elég hamar tejsavra alakítják a cukrot a szájban élő baktériumok.

38. inf3rno (válaszként erre: 18. - D71ef05a8e)
2015. nov. 4. 03:23
+1, íny gyulladásnál nekem is mindig a baktériumok kinyírása ami legjobban bevált eddig. Próbáltam már ezer szájvizet, semmit nem értek. Bekeményítettem, fogászati fertőtlenítővel, Solumium néven árulják, méreg drága, az használt, a fájdalom azonnal elmúlt a gyulladás pár nap után. Újabban rájöttem, hogy a sóoldatos öblögetés is hatásos, bár azt sebre nem ajánlom, mert csíphet, mint az atom.
37. f64f0d9a69 (válaszként erre: 36. - Babulina)
2012. dec. 21. 14:36

Nekem is kihúzták, szerintem gyulladtan.

kb.1 hónapig fájdalomcsillapítón éltem és jegeltem és jegeltem és jegeltem...

Ez volt a 2. fogam, amit kihúztak... :(((

36. Babulina (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2012. dec. 21. 10:04
Nekem is húztak ki már gyulladt fogat... pedig én szóltam is a dokinak, hogy nem kéne adni előtte antibiot.. de közölte, hogy Ő jobban tudja! Eredmény: 1-hét fájdalom 2-hét duzzanat, de nekem legalább írt fel cataflamot!
35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 30. - Miramira77)
2012. dec. 21. 09:13

"Napi kétszer mosok fogat, rendszeresen fogyasztok kalciumot, de nagyon rossz fogakat örököltem."


Miramira77!

Az emberek általában nem örökölnek rossz fogakat.

Amit öröklünk, az a vércsoportunk, az életmód és max. hajlam.

A jó fogaknak nemcsak kálciumra van szükségük, hanem sok más ásványi anyagokra is.

Az étkezésünktől függ, mennyi tápanyaghoz jutnak a fogaink, a csontjaink, mert a szervezetünk a vér ph-jának megőrzéséhez a csontokból vonja ki az ásványi anyagokat.

A fogmosás hasznos és fonts dolog, de nekem volt egy olyan ismerősöm, aki soha sem mosott fogat és az összes ép és egészséges volt.

A fogat szerintem legfontosabb "belülről" táplálni, attól lesz egészséges elsősorban.

De a sok fogkefét és drága fogkrémet is el kell adni...

2012. dec. 20. 20:59

Ráadásul nő...

Sós kamillával öblögettem és szereztem algopirint. Már ettem is egy kis levest, mert a reggeli kimaradt a fogam miatt, de délután már szédültem az éhségtől...

33. d71ef05a8e (válaszként erre: 30. - Miramira77)
2012. dec. 20. 20:12
Jaj:(
32. Lidércke35 (válaszként erre: 30. - Miramira77)
2012. dec. 20. 19:02

Szegénykém, akkor jól kifogtad ezt a bunkót!

Bakker, de hogy jön ahhoz, hogy a család előtt kioktasson???

Meg mivel örökletes, tényleg nem sokat tehetsz!

Mindegy túl vagy rajta, de jegyezd meg jól a nevét, hogy egy életre elkerüld!

Jobbulást!!!!

31. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 25. - La femme)
2012. dec. 20. 16:01
Nem is azt írtam hogy 1-1szemtől fájni fog a gyomra...
30. Miramira77 (válaszként erre: 16. - Lidércke35)
2012. dec. 20. 15:35

Mondott rondábbakat is. Pl.: Van egy gyökérkezelt fogam, rosszul van megcsinálva, kijött egy darab tömés. Még három bölcsességfogam van, abból kettő lyukasan látta meg a napvilágot (a régi dokim szerint az ínyem alá ment ételmaradék rásegített az amúgyis gyorsan romló fogra) a lányommal és a férjemmel mentem, és beszólt, hogy azért a gyereket tanítsam meg fogat mosni!

Nabasszus! Napi kétszer mosok fogat, rendszeresen fogyasztok kalciumot, de nagyon rossz fogakat örököltem. Apám 55 éves és 10 éve van műfogsora, anyukámnak meg 50 évesen csak a bölcsességfogai hiányoznak, mert ki kellett őket műteni. Sajnos apámra ütöttem, hiába csinálok bármit...

29. 800b726b6d (válaszként erre: 26. - Hallatlanka)
2012. dec. 20. 14:57

Kihúzták a fogát!!! Isten ments, hogy valamit rágcsáljon és az ott még nagyobb gubancot csináljon!


Jégakuval óránkét 15 percig Algoflex is nagyon hatásos húzás után.

2012. dec. 20. 13:44

Gyulladtan húzta ki a fogad a doki? :( Az szép...

Nekem is begyulladt múlthéten, de nekem írt fel antibiotikumot, plusz 1 hétig cataflamot kellett szednem reggel-este. Most már semmi bajon, holnap megyek húzatni.


Ha van cataflamod otthon, vegyél be abból, tuti segít a fájdalom elviselésében, míg a gyulladás el nem múlik!

És kitartás... :)

2012. dec. 20. 13:41

egy igazi barom volt, aki a gyulladás alatt a fogadat kihúzta.. arról nem beszélve, hogy ameddig menthető, addig nem húzunk!

keress másik fogorvost...


fájdalomra fagyasztott borsó tökéletes, valamint advil ultra forte.

a gyulladásra pedig corsodyl, öblögetni kell vele.

mindkettőt vény nélkül be lehet szerezni.

2012. dec. 20. 13:41

Fogfájásra


"Ha hétvégén tör rád a kínzó fogfájás, vagy nem tudsz orvoshoz menni, hasznos lehet némi házi segítség. Vegyél a szádba pár szem szegfűszeget, majd hagyd kicsit felpuhulni őket, és rágd össze. Ezt követően az apró fűszerdarabokat tartsd a fájós fogadon körülbelül 20 percig. Az antibakteriális és fájdalomcsillapító hatású illóolaj gyors segítség lesz a problémádra."


Egy próbát szerintem megér, amíg eljutsz az orvoshoz! Nekem bevált! Jobbulást kívánok!

25. la femme (válaszként erre: 23. - Rózsaszál:-))
2012. dec. 20. 13:36
1-1 szemet bevesz a napokban attól még nem fog fájni a gyomra!
24. la femme (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2012. dec. 20. 13:36

Cataflam, Algoflex forte.

Jégaku vagy hűtött borsó ruhába, odaérinteni (nem sokáig!) JOBBULÁST!!!

2012. dec. 20. 13:32

Cataflammal vigyázz,a gyomrodnak oda csap.Az 500mg-os Panadolból kettőt is bevehetsz.A flector(por) az erős,ha beveszed akkor maradj nyugton mert "bekómázhatsz"tőle:-)Igaz nagyon hatásos.

A gyulladást előbb antibiotikummal szokás lehúzni,utána jöhet a húzás(az igazi):-D

2012. dec. 20. 13:27
Cataflam jó, múltkor nem volt receptem, a patikus adott helyette Voltaren Dolo-t, mondván ugyanaz a hatóanyag, csak többet kell bevenni belőle.
2012. dec. 20. 13:24
Cataflam - Octenisept spray-vel kezeld. Nagyon gyorsan begyógyítja az ilyen jellegű sebeket.
20. c716dc4eab (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2012. dec. 20. 13:10
advil ultra forte
19. Mazsinka (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2012. dec. 20. 13:06
Gyulladt fogat húztak ki? Gratulálok a sintérhez. Úgy tudtam, gyulladt fogat nem szabad piszkálni egészen addig, míg le ne lohad a duzzanat.
18. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Miramira77)
2012. dec. 20. 12:58
Tiszta konyharuhába csavarj be egy lefagyasztott jégakkut, és azt szorítsd az állkapcsodhoz, enyhíteni fogja a fájdalmat. Én napi 3X1 Cataflamot szedtem, amikor kihúzták a bölcsességfogamat, de egy hét után gyanús lett., hogy már nem kéne ennyire fájnia. Akkor vizsont azonnal segített, hogy fültisztítót mártottam tömény Hyperol oldatba, kipezsgettem vele a sebet, majd egy másik fültisztító pálcikát Betadine-ba, és azzal is lekezeltem. Ezek nem fájdalomcsillapító hatásúak, de a begyulladást és a tályog kialakulását megelőzik. Nekem anno ez kellett, párszor megismételtem, és utána már rendben volt minden.
17. Babeck
2012. dec. 20. 12:55
Én a Spedifen 600-ast javaslom.
16. Lidércke35 (válaszként erre: 14. - Miramira77)
2012. dec. 20. 12:55

Bunkó!


Igen, nem a legjobbkor, de jobbulást!:)

2012. dec. 20. 12:47

Catalfam vagy Flector.

De sajnos mind a kettő vényköteles.

Nem tudsz bemenni a közeli városba a kórházba vagy rendelésre?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook