Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vércukorszint terhelés után 2,7, ez jó vagy nem? fórum

Vércukorszint terhelés után 2,7, ez jó vagy nem? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 19. 22:31
Alacsony a terhelés utáni vércukor értéked és az sem jó. Próbálj meg Katinka által leírtak szerint enni.
2012. dec. 19. 22:29
A normál vércukorszint többé-kevésbé állandó (4–5,6 mmol/l), azonban étkezést követően megemelkedik (7-8 mmol/l), amelyet az egészséges szervezet gyorsan helyre tud állítani. Ekkor ugyanis a hasnyálmirigy nagyobb mennyiségben kezdi termelni az inzulint, amelynek fő feladata a cukor sejtekbe juttatása a vérből. Amennyiben kevés az inzulin (esetleg teljesen hiányzik) vagy nem tudja kifejteni a hatását, a vérben megemelkedik a cukorszint, a sejtek pedig éhezni kezdenek. Ekkor beszélünk cukorbetegségről.
2. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 89a16b9c50)
2012. dec. 19. 21:59

Nekem is alacsony, annyi a lényege, hogy igyekezz legalább 3-4 óránként enni, reggelizni mindenképpen, én egy szem kekszet, nagyobbat, szoktam bekapni, tízóraira, délután gyümölcsöt.

Azóta nem szédülök, mert sajnos addig igen :(

2012. dec. 19. 21:57

Terhességi cukorbetegségem volt. 2,5 évvel szülés után az


éhgyomri vércukor értékem 4,4 volt a


60 perces (terhelés után)2,7


a 120 perces 4,8.


Ez kórós? 80 kg vagyok (177 cm) 1,5 év alatt fogytam le 104 kg -ra sok tornával és egy kis diétával.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook