Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mik a tapasztalatok a kutyaajtóval kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a kutyaajtóval kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 20. 20:19

Hát vizslalányaim vannak ..a picike meg még baba 7.5 hónapos...a nagy két éves...ő mentett és álmában pisil be:( Van pisink bőven:D..de csupaszok ,és fáznak mint az ördög.DDD...a nagy még rövidebb szőrü is mint az egyébként is kopaszka vizsik ,,így a hasa pőre,és a nyaka is majdnem:DDD Hát nem nagyon bírják a hideget..és érzed hogy enyhén fogalmaztam:DDDDDDDDDDDDDD Szóval biztos igazad van..a hideg miatt kényelmesebb nekik bent pisilni a kövön/legalább nem a parkettán/bár hülyeséget beszélek,mert a nagy sosem pisil be ébren...ő csak ha mélyen elalszik akkor..de akkor bárhová ahol épp elaludt..főleg ágy kanapé...de ő meg szorongásos..gyepis csajszi,neki benézem amíg csak él:DDDDDDDDDD

A kicsinek is benézem mert csak szimplán imádom...de jó lenne ha kint kéne pisilniük nem bent...

2012. dec. 20. 20:06
Esetleg annyit tehetsz még hogy ha haza mész ki teszed a vízüket ...így kicsit korlátozva vannak,illetve kénytelenek kimenni.Így tuti kint fog pisilni szerintem.
2012. dec. 20. 20:04

Hát nem tudom.Nekünk a lány kutyánk van hogy a nagy hidegbe nem ment ki pisilni... kényes ilyen időbe meg kint le sem ül csak úgy.

Ki kell próbálni vagy bejön vagy nem.Lehet megkéne előzni a gondot.Kitenni többször.

18. katykóca (válaszként erre: 17. - Bea0124)
2012. dec. 20. 19:48

Hát figyelgetem...úgy tűnik csak egy kicsit pisil a bennelévő mennyiséghez képest..mintegy jelzésképp hogy nyissam ki nekiolxan kis palacsintasütő méretűt...de utáni ha kinyitom még pisil sokat.

Az a gáz hogy ha nem vagyok itthon nem esznek nem isznak nem pisilnek hanem tetszhalottnak teteik magukat...Ahogy megjövök felélednek megisznak 2-3 tál vizet sétálunk eszünk,és egymással is csak ilyenkor kezdenek el játszani..Amíg én nem vagyok itthon akkor sincsenek egyedül/apósom itthon van ,iker ház ,de csak a pici megy át hozzá a nagy nem/ ,de nem "élnek" csak ha hazajövök.És gondolom a hirtelen impulzusok teszik ,hogy sok ivás sok mozgás,sok játék..öt percenként pisilés:D,,nem tudom mit kéne csinálnom velük...?!Ezért gondoltam ,hogy ha lenne egy ilyen kapunk,talán nem pisilne be a kicsi...

2012. dec. 20. 17:30

Nekünk két kistestű kutyánk van és van nekik kisajtójuk.Régen bent voltak most már csak a teraszra mehetnek be.Jó dolog szerintem is.

Amúgy nem lehet hogy maga a hideg miatt pisil be?

2012. dec. 20. 10:05
Sziasztok! Nekünk macskaajtónk van, amit próbálok a kutyának is megtanítani. A házi cirmosunk évek óta gond nélkül használja, az ősszel örökbe fogadott westienk meg nem bírja megtanulni a használatát. Látja, hogy a macska ki-be mászkál, utána is megy nagy szaglászva, de a világ minden kincséért nem sikerül rávennem, hogy átmenjen a lukon. (mentett kutya, allergiás mindenre-jutifalatot nem kaphat, büntetni nem lehet). Szóval elméletben működik a mágneses ajtó, gyakorlatban csak a "buta" macskánk tudja használni, a kutyát még tanítgatom ismétléssel sztem jövő nyárig:)
15. 5146e98818 (válaszként erre: 14. - Katykóca)
2012. dec. 20. 09:56

Az nem jó, mert ezekhez már idomítani kellene.

A cicánk meg pláne nagyon öntörvényű.

2012. dec. 20. 09:29
Sajna már lőtték..de majd ha csinálunk olyat hogy személyes vakkantásra ,vagy pacsinyomra nyíljon mint egy újlenyomat ..na azt csináljuk meg mindenképp:DD vagy kutyaretinaszkenner...
13. 5146e98818 (válaszként erre: 11. - Katykóca)
2012. dec. 20. 09:27

Nem tudok, ez az én találmányom, csak még nem valósítottam meg anyagiak hiányában.

Beszállsz a bizniszbe? :)

2012. dec. 20. 09:20

Na ,ezt találtam ami kiegészíthető chippes zárral:

[link]

11. katykóca (válaszként erre: 10. - 5146e98818)
2012. dec. 20. 09:13
Ez nagyon jól hangzik,tudsz valami konkrét címet ahol ránézhetnék??
10. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2012. dec. 19. 22:04
Én régóta gondolkodok rajta, hogy a macskának kéne egy nyakörves chipes ajtót csinálni, ami csak őt engedi be a garázsba, a többi macskát nem.
2012. dec. 19. 20:19
Biztosan ez lenne a legjobb megoldás.Különben érdekes dolog ez a szobatisztaság,mert nincs két egyforma kutya.Nálam az idősebb kutyus egy pulikeverék.Őneki nagyon kényes kis feneke van!:)minden alkalommal elfut a kert végébe,nem hajlandó közelebb elvégezni a dolgát,pedig jó messze kell neki menni.A másik kutyus,hát az már annyira nem töri össze magát...:)
2012. dec. 19. 19:54
Köszönöm mindenkinek..szóval egyértelműnek tűnik ,hogy pozitív lenne...nálunk az a gond ,hogyha jeleznek kiengedem őket,de a picike nem is jelez...Gondolom nyáron megszokta hogy bármikor kimehet most meg nem érti mi a gond..
7. nagymaya (válaszként erre: 1. - Katykóca)
2012. dec. 19. 19:48
Szia! Nekünk is bevált a kutyaajtó. Érdemes kipróbálni.
2012. dec. 19. 19:46
Gyári ajtónk van,és jól működik,pedig már több mint 10 éves.Biztosan megszűnnének a balesetek,ha bármikor kimehetne az udvarra.Amíg nincs ajtó,addig azt próbáld meg ha hazaérsz ,rögtön rakd ki egy kis időre,szerintem így is meg tudod előzni a bepisilést.
2012. dec. 19. 19:23
Házilagos ajtótok van ,vagy gyári?
2012. dec. 19. 19:23
Az érdekes az,hogy ha egyedül vannak nem is pisilnek be,inkább ha hazaérek,és "felélednek":D De nem megy ki a kicsi hanem csak az előtérben valahová titkos pisit csinál..ez azt jelenti hogy futtában pisil/lány pedig/ és úgy csinál mintha nem ő lett volna...Amíg kijárhatott nem volt ilyen,olyan mintha nem tudna jelezni..a nagyobbikkal nincs ilyen gond.
2012. dec. 19. 19:18
Nekünk már régóta van kutyaajtónk,és nagyon bevált.Szintén két kutyusunk van,és még soha nem pisiltek be a lakásba.Ajánlani tudom mindenképp,főleg,ha hosszabb ideig egyedül vannak napközben.
2012. dec. 19. 19:11
Nincs senkinek ilyenje???
2012. dec. 19. 18:57

Sziasztok!

Életemben először van két kutyám télire.

Kutyám mióta élek volt ,de szólóban,és nem párban.

Most úgy alakult ,hogy ketten vannak,és kissé kicsi nekik a légtér nappal,amikor nem vagyunk itthon,és persze ah itthon vagyunk is,hisz a lakás 80 m2 ,és két vizslalánylényről van szó.

A gondom a kicsi ,aki 8 hónapos ,és egész nyáron ki be járt,percenként /önzáró szúnyogajtón/ és most hogy eljött a tél,bepisil megint...mert nem jelez ha kell,csak bepisil..Leszídjuk,megütni nem fogom..de miután kertes a házmilyen tapasztalataitok vannak a kutyajtóval kapcsolatban?! megoldás lehet erre a dologra??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook