Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ego és tudatalatti szétválasztása fórum

Ego és tudatalatti szétválasztása (beszélgetős fórum)


16. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 15. - 7a5f2ffe7d)
2013. jan. 26. 18:43
és nem arra gondolok, hogy a felettes én egy kifogáskereső, csak reálisan tudomásul veszi, hogy mire miért igen vagy nem, és keresi a megoldást a hogyanra, de nem sürgetve.
15. 7a5f2ffe7d (válaszként erre: 1. - Baguster)
2013. jan. 26. 18:39
Az ego szankciókat helyez kilátásba pl. megszégyenülés, bűntudat, ha nem teszed vagy tudod teljesíteni amit diktál. A felettes én inkább együttérzést kelt benned magad iránt és könyörületet, pl. lehet hogy félsz elutazni távolra, de megvan az okod rá, mert.....
14. 9f86e86d50 (válaszként erre: 1. - Baguster)
2013. jan. 26. 18:13

Na most:

Tudat alatt egoista az akinek a tudata alatt az ego dolgozik? Mi az ego, lelki legó? Egyáltalán hogyan jellemeznéd? Az „én tudatot” másképp?

2013. jan. 26. 18:10
Elég nehéz téma. Gyakran gondolkodom én is azon, vajon hogyan tudom eldönteni, hogy az egom válaszol vagy pedig a tudatalattim. Szerintem ehhez rengeteg gyakorlás és odafigyelés szükséges,valamint komoly önismeret és talán alázat .Pedig jó lenne szert tenni erre a képességre, hogy meghalljuk a belső hangot, mert nagy segítségünkre lehetne. Egyébként tudomásom szerint elég megfigyelni, hogy az adott gondolatot, választ, milyen érzések kísérik. Ha kellemes és pozitív akkor az a jó döntés. Persze tudom, tapasztalom, hogy ez nem ilyen egyszerű, hisz gyakran bennem is csak úgy kavarognak az érzések. Szóval van még mit tanulnunk az biztos.
2012. dec. 22. 19:44

Köszönöm a válaszotokat!

Én is így vagyok,hogy az első válasz a helyes, aztán elbizonytalanodok. :)


Kellenes Ünnepeket kívánok mindenkinek! :)

11. 6686560774 (válaszként erre: 10. - 6686560774)
2012. dec. 20. 20:57

Természetesen nem az "egó és tudat szétválasztását" akartam írni, hanem az "egó és a tudatalatti szétválasztását."


-Jó lenne, ha lehetne utólag helyesírási hibákat javítani.

2012. dec. 20. 20:53

Szerintem, nem kell ezt túlbonyolítani... :)

A válasz pontosan a helyzet egyszerűségében rejlik.

Amint felteszel egy kérdést magadban, a tudatalattid azonnal reagál, ösztönösen megérezvén, melyik megoldás a leghelyesebb számodra? Teljesen mindegy, mivel kapcsolatban kell választanod a lehetőségek között!

Mihelyt elbizonytalanodsz és akár csak egy kérdést is felteszel, abban a pillanatban az egód lép színre! :)

Ezért mondják... mindig az első gondolatod a helyes...

Legalábbis szerintem ezt jelenti az egó és a tudat szétválasztása.

9. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Baguster)
2012. dec. 19. 22:09
Én ha felteszek egy kérdést magamnak, logikusan átgondolom mindenféle szempontból, mérlegelem a lehetőségeket és esélyeket, és ezek alapján döntök.
2012. dec. 19. 18:57
Huh egyre nehezebbnek hiszem, igazatok van, összekevertem.
2012. dec. 19. 18:52
A gondolatok és érzések 98%-a nem a mienk hanem átvett vagyis ebből építjük fel az egot. A tudatalattiak is ilyenek csak azokat elnyomjuk, elfojtjuk. A megérzések sugallatok a belső énünk üzenete, figyeld magad és egy idő után észre fogod venni a különbséget. Úgy gyorsabb a folyamat ha a tudatosságodat a fejedből a szívmezőbe viszed le:-)
2012. dec. 19. 18:42
A tudatalattid, nem a belső hangod. előbbinek ott a helye ahol van, tudat alatt....
2012. dec. 19. 18:36
Az egó mindig hangos, bonyolult és logikus. A belső hang halk és megbúvó, inkább csak egy apró érzéshez hasonló. Nincs benne logika, csak jön és van.
2012. dec. 19. 18:36

köszönöm agis a válaszod. :)


Felteszek egy kérdést magamban és arra mindig érkezik válasz mindekinek, csak nem tudom, hogy a belső hang vagy ego.

Esetleg tudsz valamilyen gyakorlati tapasztalatot megosztani? :)

3. agis
2012. dec. 19. 18:25
Ez azert nem ilyen egyszeru ahogy leirtam, de legalabb megprobaltam segiteni.
2. agis
2012. dec. 19. 18:25
Ne varj valaszt es akkor nem vetitesz ki. Gyakorlas kerdese...szerintem.
2012. dec. 19. 18:20

Sziasztok!


Honnan tudjátok eldönteni azt, hogy amikor gondoltok valamire a tudatalattitok válaszol (belső hang) vagy pedig az egónk?


Válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook