Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te hogyan győzted le/enyhítetted az endometriózist? fórum

Te hogyan győzted le/enyhítetted az endometriózist? (beszélgetős fórum)


7. white_angel (válaszként erre: 5. - Evangelika)
2012. dec. 21. 14:09

Köszönöm, elolvastam a cikket és nagyon hasznosnak találtam. Ezt a diétát meg fogom próbálni.

Korábban is hallottam már erről, de most rászánom magam.

2012. dec. 20. 08:04
Még mindig a progeszteron krém.
2012. dec. 20. 07:46

[link]


Itt tudod elolvasni a cikket regisztráció után (email címet kell megadni a lap alján).

2012. dec. 20. 07:44

Saját sikertörténetet sajnos nem tudok megosztani, de én nem egyről olvastam már. Azok titka a paleolit táplálkozás volt. Én épp pénteken voltam endo-szakrendelésen (SOTE I), ott is javasolták az endometriózis diétát: finomított szénhidrát, vörös hús és édességmentes táplálkozás. Szendi Gábor oldalán nemrég olvastam egy cikket az endometriózis és táplálkozás esetleges összefüggéseiről, részkutatások, részeredmények vannak a témában - mindenestre elgondolkodtató.

Az én "terápiám" (a műtét és a gnrh után) fogamzásgátló (Milligest) folyamatos szedése, mivel "azokon a napokon" moccani alig bírok a fájdalomtól.

Van egy homeopátiás szer (barátnőm ismerőse sikerrel használja): cimifuga racemosa. Jómagam még nem próbáltam, most egyelőre nem is fogom.

Beteg csak akkor vagy, ha annak érzed magad!

2012. dec. 18. 23:56

Engem fél éve műtöttek, fogalmam sem volt róla, hogy beteg vagyok, egy rutinvizsgálat során derült ki. A műtét után nem is tudtam folytatni az egyetemet, és őszintén szólva nagyon nehezen viselem, hogy beteg vagyok. Bármit megtennék, hogy meggyógyuljak, de eddig csak egy sikertörténetet hallottam sajnos.

Jelenleg a Visanne tablettát írták fel nekem, most fogok elkezdeni szedni. De nagyon érdekelne az is, ha valaki esetleg alternatív módszerekkel is ért el javulást, esetleg a kettőt kombinálva.

2012. dec. 18. 23:49
Nekem volt műtétem és azzal egy időre megszabadultam tőle. Aztán teherbe estem és szültem. Most megint gyanús a dolog.
2012. dec. 18. 23:46
Kérném, hogy osszátok meg tapasztalataitokat, az endometriózissal kapcsolatos történeteiteket velem. Főleg a pozitív sztorikra lennék kíváncsi, hátha tudunk segíteni egymásnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook