Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dacos agresszió fórum

Dacos agresszió (beszélgetős fórum)


2014. okt. 18. 22:21
Sziasztok! Látom, hogy régi a fórum, de talán jár még erre majd valaki. 20 - lassan 21 - hónapos lesz a kisfiam és eléggé dacol. Kezdte hisztikkel, aztán most már nem csak otthon csinálja, meg eléggé feszegeti a határokat. Tudom, hogy ez természetes, csak nem könnyű. Próbálok következetes lenni, de néha nem megy, különösen, ha már fáradt vagyok. Néha engedek, csak hogy kicsit nyugi legyen, de tudom, hogy ez nem jó. Szerencsére ritkán fordul elő. Kedvence újabban a "nem!", meg hogy azért is az ellenkezőjét csinálja annak, amit kérek. Szerencsére verekedni nem szokott, igaz, a játszótéren már megcsapott egy másik kisfiút, de az ő szintjén elmagyaráztam, hogy nem szabad és hogy az fáj. Minket nem próbált még megütni. Ha hisztizik, szólok, aztán tudja, hogy menni kell a szobába és ott tombolni, azután kijöhet, ha lehiggadt. Ilyenkor ordít, a játékait dobálja, aztán egy idő után hüppögve előjön. Ilyenkor mindig elmagyarázom neki, hogy miért volt a büntetés. Próbálok következetes lenni, csak néha úgy érzem, hogy valamit nem jól csinálok.
7. ebba518fdb (válaszként erre: 5. - Sandi00)
2010. jan. 21. 14:56

szia! most vettem észre, hogy milyen régi az első hozzászólás..:))

hát tényleg nem egyszerű az ilyen korú manókkal "szót érteni" ilyen dolgokban, de a lényeg, hogy ők a mi viselkedés mintánkat fogják megtanulni, tehát nagyon fontos, hogy a lehető leghiggadtabban intézzük az ilyen eseteke, mert minél nagyobb részünkről a körítés, annál nagyobb a "hizti".. :)) persze van, hogy szakad az embernél cérna, pláne ha ketten, vagy még többen is tesznek azért, hogy anya kiakadjon.. :)) és velem is előfordult már, hogy kiabáltam (és bármennyire is nem akarok, biztos, hogy fogok is még), de ilyenkor ha lenyugodtunk, megbeszéljük a dolgot.. :))

6. ebba518fdb (válaszként erre: 1. - Animajung)
2010. jan. 21. 14:44

Szia! A kisebbik fiam is másfél éves, és ő is keményen harcba száll velem a "jogaiért".. :)) úgy gondolom, ez a fajta viselkedés a fejlődésük egyik kikerülhetetlen állomása, és idővel kinövik, de amennyire lehet, azért tudtukra kell hozni, ha nem helyes amit művelnek.. én elsősorban inkább megelőzni próbálom az ilyen csapkodós szituációkat, de persze nem mindig sikerül.. ilyenkor elmondom neki, hogy ez butaság, és nem szabad ilyesmit csinálni és ugyanazzal a lendülettel ki is zökkentem ebből a helyzetből azzal, hogy másra terelem a figyelmét.. általában elmondom neki, hogy mi miért és hogyan fog történni.. persze ez csak nagyon egyszerű dolgoknál működik, de mégis érzi, hogy nem marad egyedül a problémájával, és igyekszik is "együtt működni".. :)) de ha mégis odáig jutunk, hogy csapkod, vagy "tombol", akkor egy picit arrébb viszem, közlöm vele, hogy itt nyugodtan ki tudja magát dühöngeni, és ha megnyugodott, jöhet vissza játszani, én pedig nagyon látványosan elkezdek valami számára érdekes dologgal foglalkozni.. na, ilyenkor felejtős a hiszti és rohan játszani.. :))

nem hiszem, hogy bármit is elrontottál volna, ezen kár is rágódni.. gondolj arra, hogy beszéd híján milyen nehéz lehet, megértetni magukat velünk és hát valahogy el kell érniük, amit szeretnének.. :)) a továbbiakhoz pedig kívánok rengeteg türelmet.. :))

5. sandi00 (válaszként erre: 1. - Animajung)
2010. jan. 21. 12:10
Szia! Nálunk is ez a helyzet, hogy ha rászólok valamiért, és éppen nem tetszik neki, megharap, mar vagy meghúzza a hajamat. A bölcsiben is verekszik, dobál, tegnap is azt mondják szörnyen viselkedett egész nap. Én is megfogom erősen a kezét, és mondom, hogy fáj, nem szabad, de hányszor mondjam el neki? Néha tehetetlenségemben sírok, mert bántani nem akarom, kiabálok vele, tudom az se jó. De az ember türelme azért "néha" elfogy. Én is tanácstalan vagyok!
4. lufi (válaszként erre: 1. - Animajung)
2008. febr. 19. 21:58
Az én fiam ugyanezt csinálta, először próbáltam szép szóval, de nem sok sikerrel. Aztán a figyelem eltereléssel sikerült annyit javítani, hogy most már csak lefekszik vagy leül a földre és úgy hisztizik. A gyereknek is meg kell tanulnia levezetni az indulatait, persze hagyni kell hogy hisztizzen, de határt kell neki szabni. Türelem, idővel javul a helyzet.
3. sarkanylany (válaszként erre: 1. - Animajung)
2008. febr. 19. 21:48

Szia


Szerintem az nem jó, ha nem szólsz rá, mert akkor azt hiszi ezt csinálhatja. Szerintem minden indulat és érzelem nélkül közöld vele, hogy ez fájt.

Amúgy nálunk is van hiszti, a minap a játékautó vagy 2 m repült a szobában. Higgadtan közöltem, hogy ez nagyon csúnya dolog és az okos kisfiúk ilyen buta dolgot nem tesznek. És kértem, hogy hozza vissza. Szoktam várni egy-két percet és lehiggad, megdicsérem. HA dobálja a játékot, akkor pedig mindig közlöm vele, hogy biztos nem szeretne vele játszani, és látványosan elveszem, elteszem. Ha kéri, akkor közlöm a feltételeket.

Amúgy nehéz ügy, mert minden gyerek és szülő másképp reagál és egymásra is változóan hatnak. Sok sikert és türelmet!

2008. febr. 11. 10:10
Az én kisfiam, is másfél éves kora körül kezdte ezt. Nála elég széles a skála, hogy éppen mit csinál, ha hisztizik valamiért. Megüt, megharap, a virágaimat tépi, ami az útjában van azt csapja földhöz, vagy saját magát veti a földre és rugdalózik.... Nálunk sem használt semmi. Azt mondta a védőnő, majd kinövi. Csak győzzük kivárni:-)
2008. febr. 11. 07:08

Sziasztok!

Másfél éves fiam egyik napról a másikra kezdett el hisztizni. Ha valamit nem engedek meg neki toporzékolva odajön hozzám és megüt. Eddig csak azzal próbálkoztam, hogy megfogom a kezét és határozottan rászólok, hogy nem szabad, ez fáj, nem ütünk meg senkit! Nem sok sikerrel. Nagyon neki vagyok keseredve, úgy érzem valamit elrontottam, van hogy nem is szólok rá, csak hagyom hogy megüssön.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook