Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezek milyen csípések? fórum

Ezek milyen csípések? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. ápr. 14. 13:01
Kedves Fórumozó! Tegnap találtam bokámon 7 darab csípést kis területen, illetve néhány nappal előtte a hasamon négyet. A csípések pirosak, aprók, és nem viszketnek. XI. kerületi panellakás legfelső szintjén lakok, háziállatom nincs. Először ágyi poloskára gyanakodtam, de pizsamában és zokniban szoktam aludni, a csípések viszont még bőven a zokni alatt vannak. Van ötletetek, hogy milyen állattal osztom meg a lakásom?
2013. aug. 1. 17:42
Szia, ha olvasod- végül mi lett a sztori vége? Nekem valami hasonló van. Most Olaszországban vagyopk, és rendre kijött mindig néhány hasonló csípésnek vélt valami rajtam (ugyanazon a helyen tartózkodom mindig) - azt hittük ágypoloska; de már rendszeresen végigfújunk mindent, a matracokat, az ágyakat, a padlót, a bútorokat - évente többször ezt megismételtük. De idén brutálisan nézek ki. Olyanok mint a te csípés/ kiütéseid. De nem hiszem,h csípés lenne - hiszen akkor mi az a rejtélyes valami, amit soha nem érek tetten, de szétmar? Először a jobb oldalamon terjedt el; a hónaljamtól a hátamon, az oldalamon, a derekamon át mindenhová a jobb oldalamon - utána a bal oldalamon is most. Előpször teljesen biztosra vettem,h csípés, mert mindig az után jelentkeztek újabb tünetek,h vízpartra mentünk. Nem tudnám eldönteni,h csípés-e vagy sem... de a fenistil semmit sem segít, a fenistil csepp és tabletta olyanná tesz, mint egy zombi, úh most calcium-ot iszom sokat. De nagyon szenvedek vele; iszonyúan fáj és éget a bőröm. A fotóid alapján elég hasonló, ami nekem van. Szóval, ha jutottál valamira, kérlek oszd meg velem, mert már lassan kétségbeejtő ez a helyzet. Szó szerint úgy érzem, szétmegy a bőröm.... ilyen még soha nem fordult elő velem. Ahogy írtam, korábban is volt néha pár darab ilyen fura (ágypoloska csípésnek vélt) valami, de mostanra már lassan az egész testemen elterjed. És éppen ez az, amit kételyt ébreszt bennem,h csípés lenne.
31. katykóca (válaszként erre: 29. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 21:56
Ügyi legyél,ne parázz ,és elmúlik:D
30. f64f0d9a69 (válaszként erre: 29. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 21:52
Jobbulást!
2012. dec. 18. 21:34

Köszi a linket!


Eléggé nagy volt a feszültség a repülés végett szombaton és vasárnap jött ki az első kettő, ma meg a többi, ami a képen van.

Kipróbálok mindent, amit itt tudok tenni. :)

28. f64f0d9a69 (válaszként erre: 24. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 17:50

A fürdővízbe szórj szódabikarbónát, az csökkenti a viszketést- de egy lemosás is megfelel.

A C vitamin, kálcium is segíthet.

Ezt pedig érdemes elolvasni:

[link]


A szóközt ki kell venni, mert tuti lesz benne! :(

2012. dec. 18. 17:33
Hát nem tudom,de még pszichésen is előjöhet...nem vagy feszkó??
2012. dec. 18. 17:28
Nem ettem semmi olyat, amit otthon nem szoktam.
2012. dec. 18. 17:05
Kaja?
2012. dec. 18. 17:00
Igazából csak az ágyam és az ágyneműm tér el a megszokottól. Más minden ugyan az, ugyan az a tusfürdőm és testápolóm. Mással nem igazán érintkeztem, amivel alapjáraton nem szoktam.
23. katykóca (válaszként erre: 22. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 16:56
Ez nem melegtől van..mármint a tiéd! A meleg csak szóba került más kapcsán,másik hsz.-re.A tiéd valszeg valamilyen vegyi anyag ,krém,vagy kaja...
2012. dec. 18. 16:52
Annyira nem aggódom, csak zavar, hogy nem tudom mi ez és mitől :D Amint hazamegyek megnézetem magam egy dokival. Az a gond, hogy nekem ez elég sok ideig tartott múltkor. Vagy 3 hétig tuti. Nincs meleg, mármint pont kellemes az idő, szóval igazából arra se tudom fogni. Fognám én a repülőre, de mikor otthon voltam, akkor is kijött rajtam.. Rejtély, de köszi a hszeket. :)
2012. dec. 18. 15:58

Kedves Pici Cirmók! Hallatszik/:D/ a hsz,en ,hogy aggódsz.Megnyugtatásul szeretném elmondani neked,hogy a bőrtünetek bár az egyik legijesztőbb kinézetű kórképek,a legritkábban utalnak komoly bajra.Ne aggódj ,ha gyakran előjön nézesd meg,és ha vagy olyan szerencsés ,hogy megtalálják a kontaktanyagot ami kiváltja akkor elkerülheted:D

Ha nem akkor meg üdv a vakaródzók klubbjában,tényleg ne aggódj! :DDDDD

2012. dec. 18. 15:55
Nekem is ez volt nyáron a neve colinerg urticaria...ha ráolvasnál...egyfajta allergia a meleg környezetre..nem javítható.A szervezet általános állapotátától függően hol előjönnek hol nem ,de a meleg a lételemük:DDD
19. homern (válaszként erre: 18. - Katykóca)
2012. dec. 18. 15:47

én is csalánkiütésre gondoltam,ezért kérdeztem hogy tutira csípés-e...



nehéz kideríteni általában hogy mi okozza, a fiamon fürdés után jönnek ki csak az arcán,akkor is ha nem használunk semmilyen mosdatót.sőt,volt hogy próbaképp víz sem érte az arcát,azt kihagytam,hogy megnézzük akkor is kijönnek-e.kijöttek. úgyhogy passz :) kis csípésszerűség,megduzzadnak mint a friss csípés,viszket kicsit,reggelre eltűnnek.

2012. dec. 18. 15:40
Köszi! :D Szóval ez csalánkiütés. Allergiás reakció valamilyen anyagra.Azt gondold meg mivel érintkeztél az elmúlt órákban..mit ettél ittál amit nem szoktál..ja és ha van otthon kend be Fenistillel,vagy még jobb lenne egy Calcium pezsgőtbi..vagy ha allergiás vagy egyébként esetleg antihisztaminos tabi..
17. homern (válaszként erre: 12. - Katykóca)
2012. dec. 18. 15:32
csak ki kell az 1-1 szóközt törölni a linkből amikor felülre bemásolod
2012. dec. 18. 15:21
rüh...esetleg
2012. dec. 18. 15:16
Ahogy leírod egyébként csalánkiütésnek tűnik,és ez allergiás reakció ..lehet az öblítő a szappan,vagy valamilyen fém...bármi..
14. katykóca (válaszként erre: 13. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 15:15
Miért nem rakod fel ide a hoxás képeidhez pár órára??Jobban elérhető lenne:D Aztán kitörlöd és kész..
2012. dec. 18. 15:11

Úgy néznek ki mint a szúnyogcsípések, amiket megvakartak. duzzadtak, körlüttek piros minden. Sűrűn egymás mellett vannak. Hátha így el tudod képzelni, hogy milyen lehet, ha már a kép nem jó :/

Nővérem sajnos estig melózik, így nincs senki, aki el tudna jönni. Ha hazamegyek, és megint kijönnek rajtam, majd megnézetem a dokival. Most amúgy enyhébb csalánkiütésre gyanakszom, mivel más nem igazán lehet.

2012. dec. 18. 15:08

Hát nálam nem jön át a kép,de nyáron én is végigcsináltam ezt a cirkuszt..aztán kiderült hogy a dolog nem rovar,és nem tudják...több varia is volt,melegre egyértelműen előjött,és a másik volt az hogy a máj is kiütéssel jelez vissza a bőrön ha gyengül v.mi miatt...Kár hogy nem látom a képet...

Aztán végül két hónap múlva múltak el,és azóta is fosok tőle hogy előjön újra,úgy hogy még azt se tudom mi az és miért jön...

2012. dec. 18. 15:07
Valaki nem tud elmenni veled,aki megérti,h mit mond a dr.?
2012. dec. 18. 15:03
Allergiás csak a porra vagyok, de arra is csak nagy mennyiségben. Másra nem. Most itt nem tudom megmutatni dokinak, mert nem érteném, hogy mit mond..
2012. dec. 18. 15:02
Nem lehet csalánkiütés?Nekem gyerekkoromban volt utoljára,ezért nem vagyok benne biztos.De nagyon viszketnek.Az kajától van,nekem pl.tojástól és epertől jött ki,de kinőttem:)Bárhol lehetnek,de legtöbb a törzsemen volt és a karomon.
8. kobri29 (válaszként erre: 6. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 14:58
Ha semmi rovarnak semmi nyomát nem látod sehol, akkor nem lehet, hogy tényleg nem csípések, hanem valami allergiás reakció esetleg valamire?
7. csigubigu (válaszként erre: 1. - Pici Cirmók)
2012. dec. 18. 14:57
Ez úgy néz ki mint a sömör... igaz hogy az inkább derék tájékon jön, de anyukámnak az egész testén szétszórva volt belőle.Meg kéne mutatni orvosnak mindenképpen.
2012. dec. 18. 14:56
Nem is ágyi poloska, mert mikor otthon jöttek ki ezek, mindent..szó szerint mindent átpucoltam és még csak poloska nyomást sem találtam. Most itt is megnéztem az ágyamat és a környékét, mindent ahova el tudnak bújni, de nincsen sehol rájuk utaló jel.
2012. dec. 18. 14:55
Ja igen és rejtőzködő életmódot élnek, a legkisebb repedésben is el tudnak bújni, szóval általában szakember kell a kiirtásukhoz, szóval a takarítás-fertőtlenítés többnyire nem elég ellenük. :(
2012. dec. 18. 14:54
Ágyi poloska esetleg? Annak talán ilyesmi csípése van. És azt akárhová magaddal tudod hurcolni ruhákkal vagy bármivel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook