Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálatok kimehetnek a gyerekek alvásidőben? fórum

Nálatok kimehetnek a gyerekek alvásidőben? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 19. 07:33

Igazából én is gondoltam már rá, hogy aki nem alszik az nézegethetne könyvet vagy elfogalalhatná magát! De mondjuk nekem középsőseim vannak és 2 gyerek kivételével mindenki alszik!! De attól félnék, hogy akkor utána már a többiek sem akarnának majd aludni!

Az egyik gyerek ebből már iskolába mehetne, szóval vele ha van időnk akkor foglalkozunk külön alvásidőben!

A kakis pisis cucc pedig a dajka néni hatáskörébe tartozik! Legalábbis nálunk! Nem azért, mert én nem csinálnám meg, de ilyenkor mindig ott a dajka néni és elintézi! Főleg úgy, hogy nekem még ott a többi gyerek és őket nem hagyhatom addig magukra!

2012. dec. 18. 21:27
Hát csajok nálunk ilyen soha nem fordult elő.A dajka nénik kiöblítik a holmikat,kérik a szülőket legyen bent váltás.És kimehetnek pisilni,sőt aki aludni nem akar,nem tud annak csak csendben kell lennie.Játszhat csendben vagy könyvet nézegethet.
27. szafaripók (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. dec. 18. 21:12

Valamit félreolvastál. A kérdés nem az volt, hogy "szerintetek kiengedik-e a mi ovinkban a gyerekeket alvásidőben?"...

Másoknak is jár oviba a gyereke, vannak tapasztalataik, esetleg járt már valaki hasonló cipőben, stb. Ezt szerintem nem kellene magyarázgatnom.

26. Zebra25 (válaszként erre: 23. - Ageeeka)
2012. dec. 18. 21:10
Én is így csinálom. Nálunk is bevált.
25. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Szafaripók)
2012. dec. 18. 21:09
Ne haragudj de Mi honnan tudnánk, hogy mi folyik az óvodátokban? Ezt csak az óvónővel tudod megbeszélni. Gondolom, hogy nem fog a szemedbe hazudni, hogyha normális hangnemben megkérdezed, hogy ki engedik e a gyermekedet pisilni vagy sem.
24. szafaripók (válaszként erre: 23. - Ageeeka)
2012. dec. 18. 21:07

Hát, nálunk nem így működik.

21-en vannak a csoportban hivatalosan, ebből ugye néhány beteg mindig van.

Szóval ebéd után a kb 15-17 gyerek egyszerre rohan a mosdóba, ahol ELVILEG mindenki pisil és fogat-kezet mos. Ha a két óvónéni figyelne, szerintem le lehetne koordinálni, de általában csak egy van bent velük.

Gyakorlatilag a gyereken múlik, hogy pisil-e, és a fogmosást is "simán" el tudja kummantani, amelyik nagyon el akarja.

A jövő évet mindenképpen azzal indítom majd, hogy figyeljenek oda rá külön is délben - a héten ebéd után jön már haza a gyerkőc, mert apa végre szabin van...:)

2012. dec. 18. 21:00

Szerintem beszéld meg az óvónénikkel, ez a legbiztosabb! De szerintem előbb érdeklődd meg, hogy kimehetnek-e alvásidőben, aztán meg kérd meg őket, hogy mindenképpen engedjék ki!

Az én csoportomban egyébként úgy zajlik, hogy 2 részletben megyünk a mosdóba, először mindenkinek wc-re kell jönnie és megpróbálkozni a pisiléssel, aztán kapnak csak fogkrémet! Akinek nem sikerül pisilnie ilyenkor akkor azt még mese után kiküldöm még 1x!

Az egyikőnk a pisilőket felügyeli a másik óvónéni meg a fogmosókat és ennyi! Ez nálam egy jól bevált rendszer!

22. szafaripók (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2012. dec. 18. 12:31

Igazán köszönöm ezt az építő jellegű hozzászólást!

Igen, meg fogom beszélni az óvónőkkel. De azon szülőkkel ellentétben, akik vélt vagy valós sérelmek miatt nekiesnek az óvónőknek, én szeretek nomrális hangnemet megütni velük. És igen, támogatást és tapasztalatokat szerettm volna, hátha valakivel történt hasonló, és tud javasolni valami tényleg használhatót.

2012. dec. 18. 09:30
Hű, ez nem semmi! Nekem óvónőként hál' Istennek tiszta a lelkiismeretem, mert ilyet sose csináltam gyerekkel... Ilyenkor keseredem el rettenetesen, hogy sajnos nincs állásom óvodában, hogy a gyerekeknek ezt a 3-4 évet széppé varázsolhassam. Kissé szégyenlem magam a "kolléganőim" nevében...
20. trapiti (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2012. dec. 17. 23:52
Gondolom csak bátorítsát keresett, meg megerősítést hogy ez nem normális állapot. Mert egyébként nem az, úgyhogy mindenképp lépni kell.
2012. dec. 17. 23:51
Teljesen mindegy, hogy kiengedik e másik óvodában vagy sem. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy ezt az óvónővel kell megbeszélned. Sürgősen.
18. szafaripók (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2012. dec. 17. 22:12
:(
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2012. dec. 17. 22:10

Nálunk a pálmát az első ovi vitte (egyébként részben fizetős alapítványi) - ott a gyerekem székletét csomagolták be a bugyijával együtt. Konkrétan a hurkát. Aztán amikor ezen túljutottam (miután otthon kiesett a mosdóba bontogatás közben) akkor jött a hiedgzuhany estére: fürdéhez vetkóztünk, a tiszta váltóharisnya alatt kakis volt a gyerek lába, még a körme alatt is, meg a lábujjai között) :( Amikor kérdőre vontam őket a válasz a következő volt: "Ez kérem egy oktatási intézmény, itt nincs rá mód hogy ilyen problémákat megoldjunk, ezt tudomásul kell venni."

Hozzáteszem, hogy a gyerekem egy éve volt akkor hibátlanul szobatiszta, és ők nyomorították meg annyira hogy kínjában elkezdett bekakilni. :(

16. szafaripók (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. dec. 17. 22:06

Hát, nálunk is jó lenne...

Ami még döbbenet számomra, hogy ha baleset van, akár reggel rögtön azután, hogy elmegy anyuka-apuka, átöltöztetik a gyereket, a pisis cuccot meg simán bevágják egy nejlonba és felteszik a szekrény tetejére...

A múltkor történt egy bepisilés alvásidőben, és gond nélkül belecsomagolták a gyerekről lehúzott cuccot, meg a gyerek alvós állatkáját, ami egyébként nem lett pisis. Ha a miénk lett volna, biztos balhézok egyet, hogy legalább azt ne tegyék bele, ami nem lett olyan...

Egyébként meg most beszéltem meg a többi szülővel, hogy kérjük már meg kollektíve az óvónőket meg a dadust, hgoy legalább vízzel öblítsék már ki a cuccot...

2012. dec. 17. 22:05

Ismerôs óviban van egy ovónéni,aki köztudottan alszik a gyerekekkel együtt alvás idôben.... no comment

Ha már óvónénik.

2012. dec. 17. 22:03
Én mindig kimehettem, de ennek ellenére néha kakaszóra ébredtem, illetve arra, hogy bent mentem ki :-)))
13. szafaripók (válaszként erre: 11. - 051809cc90)
2012. dec. 17. 22:03
Nálunk is azért viselkedhet így, mert ő a mi tagintézményünk vezetője...
12. trapiti (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2012. dec. 17. 22:02

Mi "rutinos óvoda váltók" vagyunk... az első két oviban az én lányom is bepisilt, soha nem kérdezték meg tőle hogy volt-e vagy kell-e. Meg nyilván lelki bajai is voltak.

A mostani oviban két tüneményes óvónéni van (de egyébként minden csoportnál ugyanaz a gyakorlat) reggeli előtt, udvarra menetel előtt, ebéd előtt, alvás előtt, uzsonna előtt csapatostul mennek wc-re ill. kezet mosni. Amíg a kislányok vannak bent a dadussal, addig az óvónéni a kisfiúkkal beszélget a padon vagy játszanak, énekelnek stb. Utána csere. Gyönyörűen, flottul megy a dolog, szökőévben egyszer látok "balesetet", nálunk egyszer sem volt amióta ide járunk. Szóval lehet így is.

11. 051809cc90 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2012. dec. 17. 22:01
Na nálunk is ez van..csak az egyik ilyen ...a másik aranyos, csak fél tőle....pedig nem kéne...nálunk még sok más súlyosabb gond is van ezzel a nővel...már azon gondolkodtam hogy a gyermekvédelmi ombudsmannak fogunk irni szülök, mert olyan a helyzet, és a vezető meg leszarja, mert pajtizik ezzel a kigyóval...
10. szafaripók (válaszként erre: 9. - 051809cc90)
2012. dec. 17. 21:55

"Érdekes" módon egyébként jellemzően az egyik óvónéninél fordul elő ilyesmi.

Annál, aki teszi a szépet az apukáknak reggel és délután, anyukákkal meg alig vált két szót...

9. 051809cc90 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. dec. 17. 21:50
Nálunk is sokszor nem engedik ki őket...és sok gyerek bepisil...gyűlölöm az ovodát!!!!!!!!Egy kigyó az ovónőnk.......!!!!
8. szafaripók (válaszként erre: 7. - Szafaripók)
2012. dec. 17. 21:48
Most két éves 8 hós egyébként.
7. szafaripók (válaszként erre: 6. - Vikó 26)
2012. dec. 17. 21:47

Két és fél évesen lett szobatiszta, mielőtt oviba került korkedvezménnyel.

Itthon SOHA nem volt még baleset, ezért is állok értetlenül, amikor oda van készítve nekünk a "csomag".

Sajnos eddig sose tudtam megbeszélni a dolgot az óvónőkkel, de a következőnél ha lesz ilyen (márpedig mivel a gyerek nem alszik, és nem nagyon ellenőrzik, hogy ebéd után tényleg pisil-e, valószínűleg lesz), mindenképpen megteszem.

6. Vikó 26 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. dec. 17. 21:44

Hát ezt én sem értem!

Én biztos nem hagynám annyiban!

Hiába küldik ki ôket alvás elôtt,az ilyesmi ugye nem megy parancsszóra!

Még egy felnôttnek is nehéz ennyi idôn át vissza tartani,nem hogy egy olyan kicsinek aki esetleg csak nem rég szobatiszta!(nem tudom mennyi idôs a kisfiad)

2012. dec. 17. 21:42
Nálunk kimehetnek. Lefekvés előtt az egész csapatot kivezénylik pisilni, de aki pl. sokat ivott ebédhez és egy óra múlva megint menni akar, azt természetesen engedik. Nyilván azt hogy öt percenként mászkáljon, azt nem, de amikor tényleg kell akkor nem kérdés.
2012. dec. 17. 21:41
Nem vagyok gyerekes család anyuka, de ahol voltam gyakorlaton, ott úgy volt, hogy ki szabadott menniük wc-re, meg amikor dolguk van kint a wc-n!
3. szafaripók (válaszként erre: 2. - Vikó 26)
2012. dec. 17. 21:38

Nálunk is az a rend, hogy ebéd után minden gyerek wc-re, meg fogat mosni, meg a maszatot az arcáról...

De egyáltalán nem engedik ki őket alvásidőben.

Szóval 1 és 3 között egyáltalán nem mehetnek ki. Akkor se, ha a többi alszik már.

Nem értem a logikáját... Inkább hagyják őket bepisilni?????

2012. dec. 17. 21:33

Hát nálunk úgy van,hogy alvás elôtt küldik ôket fogat mosni,meg wc-re!

Nekem még nem panaszkodott a kislány,de el tudom képzelni,hogy míg nyüzsi van és nem alszik minden gyerek nem engedik ki ôket esetleg mikor már a nagyja alszik.

Szerintem tedd ezt szóvá az óvónônek,az a biztos!

2012. dec. 17. 21:22

Eddig 2x fordult elő, hogy a kisfiammal "baleset" történt az oviban.

Mindkétszer a délutáni alvásidő alatt - pontosabban helyett. Óvónéni szerint "későn szólt"... de most nem is ez a lényeg.

Másik anyukától megtudtam, hogy velük is előfordult már, mert NEM ENGEDIK KI A GYEREKEKET ALVÁSIDŐ ALATT A WC-re.

A fiam nem beszél, pontosabban csak kevés szóval. A másik anyuka kislánya mesélte el, hogy nem mehetnek ki, ezért pisilt be ő is.

A fiam ritkán alszik délután, de egyébként nincs vele gond alvásidőben: nem piszkálja a többieket, nem hangoskodik.

Szerintetek ez normális? Máshol mi a gyakorlat??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook