Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért oldja fel a körömlakk amit rajzoltam a zsugorka fóliára? fórum

Miért oldja fel a körömlakk amit rajzoltam a zsugorka fóliára? (tudásbázis kérdés)


5. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Csillagv)
2012. dec. 17. 21:18

Egyáltalán nem biztos, hogy oldja.


Keresd meg, hogy a fólia gyártója milyen lakkot ajánl! Esetleg festékboltban is tudnak neked segíteni, ha megmondod, hogy milyen műanyagot akarsz lakkozni.

2012. dec. 17. 20:54
Nem merem megvenni a hobbi lakkot, mert nem olcsó, és valószínű az is oldaná :( Csalódott vagyok, mert sehol nem olvastam még ezt a hibát. Ha pedig nincs lakkozva, akkor elmaszálódhat a minta. Köszönöm a válaszod:)
2012. dec. 17. 20:50

Nem tudom, melyik milyen anyagból készül, de a lényeg, hogy reakcióba lépnek, egyik oldja a másikat. Ez ugyanolyan folyamat, mint mikor lemosod a körömlakkot, csak lassabb.

Körömlakkból is van többféle összetételű, meg elképzelhetőnek tartom, hogy ebből a fóliából is. Próbálgathatod, hogy melyikkel nem mosódik el, de az is előfordulhat, hogy szép lassan megpuhul tőle, megváltozik a színe idővel, vagy máshogy változtatja meg a tulajdonságát.

2012. dec. 17. 19:58
Sok helyen olvasom, hogy miután kiveszik a sütőből, körömlakkal kenik le, de nekem elmaszálja a mintát. Miért?
2012. dec. 17. 19:57
Miért oldja fel a körömlakk amit rajzoltam a zsugorka fóliára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook