Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másnak is megváltozott a 6 évese? Mi lett a lányommal?! fórum

Másnak is megváltozott a 6 évese? Mi lett a lányommal?! (beszélgetős fórum)


25. blinda (válaszként erre: 14. - Pepi2)
2012. dec. 20. 08:40

Én sem vagyok a nyaklevesek híve,de néha már nehéz megállni...szomorú de ez van.Mert sokszor azt érezzük,hogy minél kedvesebbek vagyunk vele,annál szemtelenebb.Nálunk már fülbefogás hála az égnek elmúlt,de van ajtó csapkodás,váll húzogatás,és elrohanás nem érdekeltek kiabálással megspékelve :)

Sokszor gondolkodom,hogy mi is ilyenek voltunk?! De szerintem csak kamaszként,vagy nem emlékszünk...

24. blinda (válaszként erre: 13. - Zamila)
2012. dec. 20. 08:35

Hát akkor megnyugodtam,hogy ennyien írtatok...:)

Nálunk a hugi 3 éves,sejtheted mikor ő utánozza a nővérét. Idegbaj!:) Szerintem sincs jó megoldás,csak gondoltam hátha valakinél valami bevált! Tegnap például hazaértem munkából,és elsoroltam,hogy mit lehet vacsorázni,közölte ő nem kér,mind ezt duzzogva.Kérdeztem akkor nem vagy éhes? Erre ő:De csak ilyen szart nem akarok enni!!!Azelőtt ilyet soha nem mondott.... Ilyenkor is mi van? Hát türtőztetnem kellett magam,hogy ne verjem szájon,de igyekeztem higgadtan elmagyarázni neki a dolgokat!Ez van...

23. Zamila (válaszként erre: 18. - B3f0e8a37e)
2012. dec. 19. 11:12
Hát ja,evvan..nekünk meg marad az idegbaj:))))
22. Idhikai (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 18. 14:55
... ezzel készít fel a 14 éves kora körül történő változásokra... :))) Adj neki visszajelzést... ilyen szép kislányhoz ez nem illik stb.... dicsérd sokat, amikor jó, hogy tudja, mi a járandó út. (Én annak idején elvittem a fiam a nevelési tanácsadóba, mondjuk nála 5 évesen jött, de most is érettebb a koránál... 17 éves, csodás, jó fiú...))))
21. demon555 (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 18. 14:20
szia.Az én lányomon is hasonló változást éreztem,most 9 éves, a kicsi 8.Mikor kikerülnek az oviból hirtelen nagylányok lesznek de mi is mondjuk neki (ugye te is ) már nem vagy ovis ,hanem sulis nagylány,hát úgy is érzi. Szervezzetek csajosnapokat,ti csak lányok,mi így megyünk,egész nap vásárlás,ahova akarnak oda megyünk be,nézelődünk,eszünk,kapnak ezt-azt,a kicsit is vigyétek ezzel erősödik a testvéri szeretet.Nem baj ha nagylánynak érzi magát,engedd hogy saját maga döntsön,kérd ki a véleményét,mi barátnők is vagyunk....és imádom
20. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 18. 11:54

Hali!

Se anyuka se apuka nem vagyok. Így jártam:)

De szereztem tapasztalatot hasonló korúakkal kapcsolatban és szerintem ez nem gáz, sőt: Ez tök jó - van élet a lányodban!


Ülne a sarokban a csutkababával?


Amíg nem lesz belőle Kill Billes Uma Thurmann, addig ez rendben is van.


De azért nézz rá, nehogy Hattori Hanzo kardokat keressen valami netshopban:)

2012. dec. 18. 11:24
minden pillanatban valtoznak ez normalis...de Te...erre nem keszultel fel?...meg van 12 eved,ugorj neki
18. b3f0e8a37e (válaszként erre: 15. - Zamila)
2012. dec. 18. 11:19
És ez is igaz, hogy a tiniműsorok is rossz irányba viszik, nálunk is van némi változás, mióta le van tiltva róluk. Bár az unokanővére meg 12 éves, és őt akarja majmolni, úgyhogy a tinihatás azóta is megvan. Szerintem egyébként főleg azok a kicsik kiskamaszodnak, akiknek van egy nagyobb gyerek, aki minta... De hát evvan:)
17. b3f0e8a37e (válaszként erre: 14. - Pepi2)
2012. dec. 18. 11:17
uggggggggggggyanez:) Fülbefogás, nyelvnyújtogatás, utálkozás:) A pofontól csak rosszabb szerintem, bár a fülbefogásért meg lett fenyegetve, hogy az jár, ezért leveszi a kezét, és helyette forgatja a szemeit:) Én is utáltam anno az anyám ezért-azért, ilyenkor arra gondolok... és közlöm vele, hogy nagyon fáj a szívem ezért, és látványosan szomorú vagyok. Ez egy idő után használ:)
16. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 18. 09:24
Vmi változás az életébe esetleg kistestvér ?
15. Zamila (válaszként erre: 14. - Pepi2)
2012. dec. 18. 09:23
Fülbefogás...robbanok tőle:)))Sztem nincs hatásos megoldás,vagy amelyik hosszútávon,tényleg hatásos lenne,néha kis angyal,aztán rájön valami,és teljesen"meghülyül":)))Már letiltottam a tiniműsorokról is amik a Nickel...-on mennek,talán ezzel mintha csökkentek volna a flegmáskodásai.
14. pepi2
2012. dec. 18. 09:06
jaj nekem ugyanez a problémám, a kislányom most 7,5éves és kb 1 éve tart nála ez, nagy mosollyal hazaér a suliból, megpuszilgatom 2 percig nyugi van , de utána megy a minden megsértődök, nem csinálom ezt, nem csinálom azt, majd megcsinálom, ha te is ezt vagy azt(megy a zsarolás), ajtócsapkodás, stb. mintha nem is ő lenne, olyan "jó kislány" volt eddig, néha úgy érzem, már utál is, ha rászólok. (ja kidugja a nyelvét ránk, most vágjam szájon?! mert a szép szó már nem használ, egyszerűen meg sem hallja, sőt befogja a fülét). Pedig szépen beszélünk vele, kérjük, stb de semmi...lehet tényleg egy nyakleves hiányzik? de én nem vagyok ennek a híve, ez szerintem csak olaj a tűzre, nem?
13. Zamila (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 18. 09:05
Úristen,mintha az én lányomról beszélnél:)))Nálunk még nehezíti a dolgot,hogy a nővére 13 éves,és próbálja őt majmolni.Egyébként a 13 évessel most semmi gond nincs,no de a kicsi...döbbenet:O
12. b3f0e8a37e (válaszként erre: 11. - Katykóca)
2012. dec. 17. 21:21
de bizony, kiskamaszkor ez is... Az én lányom sírva fakad, ha nevetünk valami mókás mondatán, "kinevettetek" felkiáltással a szobájába viharzik, becsapja az ajtót és bekapcsolja a zenét:) Mi ez, ha nem serdülő-viselkedés?:D És próbál "tinisen" beszélni-viselkedni, "ciki" a suli előtti puszi stb. Korán érnek a mai gyerekek:)
2012. dec. 17. 19:13
Neem ez még nem a kiskamasz kor az majd 12 évesen jön...ez a második dackorszak!Hajrá!:D
10. viva70 (válaszként erre: 5. - 5146e98818)
2012. dec. 17. 19:12
Nálunk dettó...:D
2012. dec. 17. 19:01

"Normális", hogy 6 év körül megváltoznak a gyerkőcök, hiszen öntudatukra ébrednek!

Mégis azt mondom, élvezd ki ezt az időszakot, mert 12 év körül jön a kamaszkor, annak minden "bájával"...

Arra úgysem lehet eléggé felkészülni.... :)

2012. dec. 17. 18:53

Köszönöm,hogy lelket öntöttetek belém,így látatlanba is! :D

Kitartás nekünk anyukák!:)

2012. dec. 17. 18:52
Persze ettől még nagyon szeretem:) És büszke vagyok rá!
2012. dec. 17. 18:51

Köszönöm,hogy válaszoltatok:)

Igen én is így gondoltam,csak vártam a megerősítést!

Tudom,hogy rengeteg türelem kell,de néha már azt érzem,hogy elfogy:( Úristen,ha ez a kiskamasz kor,milyen lesz a kamaszkor? :)))

5. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 17. 18:47
Az én lányommal 12 éves koráig semmi gond nem volt. De utána....!
2012. dec. 17. 18:46

Ne aggódj,csak "nagylány" lett első fázisban:D

Még nem hivatalosan de már valójában elkezdett dolgozni a hormonális háztartása:D Igen dackorszakba került másodjára..először 2 év körül jön és 6 körül a második:D..és még nem beszéltünk a 11 12körüli kiskamasz korról:DD Szeresd őt..pár hónap és elmúlik!!!

2012. dec. 17. 18:44
Szerintem is a kor hozza magával ezt a viselkedést. Én is ismerek 6 éveseket, akik szintén másképpen viselkednek, olyan "nagyfiúsan".
2. b3f0e8a37e (válaszként erre: 1. - Blinda)
2012. dec. 17. 18:43
szia, ezt hívják kiskamasz-kornak:) Az én lányommal is ugyanez volt, és még ma is tart... 7 és fél éves. De azért már finomodik. Türelem, beszélgetések inkább a játék helyett, "nagyos" elfoglaltságok... nekünk ez vált be, már amennyire beválhat valami.
2012. dec. 17. 18:37

Sziasztok! Én még új vagyok itt,de gondoltam itt sok tapasztalt anyukával beszélhetek :)

Szóval az a problémám,hogy a nagyobbik kislányom,aki most 6 éves teljesen kifordult magából.Felesel,flegmáskodik,duzzog,a hugát folyamatosan piszkálja,nem hallgat ránk...Nem mindig ilyen,de elég sűrűn és már nem tudom,hogy mit csináljak!Itthon semmi nem változott,sokat foglalkozunk velük,szóval még az sem lehet! Úgy gondolom,hogy életkori sajátosság,valamiféle dac korszak ez is?! Más is tapasztalt hasonlót? Hogy oldottátok meg? Amúgy nagyon okos,érett és értelmes kislány :) Ezért nem is értem...

Köszönöm ha valaki válaszol!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook