Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Valaki nem tudna segíteni a matekban? Sin, cos, tg, ctg a téma.. és nem értem pl hogy mikor kell "2k*pí-t" írni, hol pozitív vagy negatív. fórum

Valaki nem tudna segíteni a matekban? Sin, cos, tg, ctg a téma.. és nem értem pl hogy mikor kell "2k*pí-t" írni, hol pozitív vagy negatív. (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 17. 20:58

Az origó középpontú, egységsugarú kör egy adott P pontját képzeld el (rajzold le). Nos, az a vektor, amelyik az origóból ebbe a pontba mutat, valamilyen szöget zár be az x tengellyel. Ennek a szögnek a koszinusza éppen a P pont első koordinátája, tehát értelemszerűen az 1 és a 4. síknegyedbe eső pontok esetén lesz pozitív. A szög szinusza pedig a P pont második koordinátája, tehát az 1. és a 2. síknegyedbe eső pontok esetén lesz pozitív.

Mivel a tg x = sin x/cos x, ezért +/+ ill. -/- esetén kapunk pozitívat (1. és 3. negyed).

Ha körbeértünk a körön, az 360°, (=2pí), vagyis ha hozzáadsz egy szöghöz 2pí-t, vagy akárhányszor 2pí-t (k*2pí-t), akkor ugyanezeket az értékeket fogod kapni sin-ra és cos-ra. (Meg persze tg-re is, de az ráadásul pí-nként ismétlődik).

2012. dec. 17. 17:15
Obádovics matematika könyv...
2012. dec. 17. 17:05
egyáltalán nem értem a negyedeket...hogy mi értelme van. van ahol pozitív van ahol negatív és én ezt nem tudom megjegyezni :S
2012. dec. 17. 17:05
Valaki nem tudna segíteni a matekban? Sin, cos, tg, ctg a téma.. és nem értem pl hogy mikor kell "2k*pí-t" írni, hol pozitív vagy negatív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook