Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adótartozás esetén milyen összeget emelhet le a NAV a folyószámláról? fórum

Adótartozás esetén milyen összeget emelhet le a NAV a folyószámláról? (tudásbázis kérdés)

8. tixtina (válaszként erre: 7. - Mari20)
2013. ápr. 3. 14:27

Pontosan így van:O

Ezért is vagyok bajban-,mert a nettó bevételem max.64 ezer lesz,és 78 ezret kéne levonjanak:oo

Igaz,hogy nem adó,hanem járuléktartozás,de egy kalap.

2012. dec. 18. 13:45

mióta pár ember éhen halt mert az apeh zárolta a számláját , azóta van egy törvény ( bankos ismerős mondta) hogy ha kéred 26000 ft-ot adniuk kell ( minden hónapban) a te bevételedből


tehát mindent nem vehetnek el.....

de gyakorlatilag, még a bank is zárolja ha folyószámla hiteled van .... és meggondolta magát, és nem akar már annyit adni....


én igy tudom

2012. dec. 17. 21:05
nem minden esetben küldik ki elöfördul hogy úgy mond belefáradnak.
5. kristo_f (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2012. dec. 17. 20:28

Általános elévülés 5 tiszta év, tehát a 6-ban évül el

Ha viszont visszafizetésre szólitottak del , az is a felszólitástol ujabb 5 év, de feltételezem a NAV időnként fel fog szólitani igy nem évül el


[link]

2012. dec. 17. 13:28

Illetve még annyit kérdeznék, hogy mennyi az elévülési idő, mikortól számolják azt az 5 évet?

Nekem a 2008-as bevallásommal volt gond. (úgy, hogy voltam az APEH-nál, ellenőriztek, kifizették az összeget, aztán 2 éve rájöttek, hogy nem kellett volna)

2012. dec. 17. 13:26

Munkahelyem, jövedelmem nincs.

Annak idején úgy olvastam, hogy a minimálbér összegénél kevesebb összegnél nem vehetnek le pénzt.

Inkasszó van a folyószámlámon, a családi pótlékon kívül más összeget nem kapok.

Ennek ellenére simán levették a felét, ill. kaptam egy 6ezer ft-os átutalást a tesómtól, na annak a felét is levették.

Se értesítést, se semmit nem kaptam.

2012. dec. 17. 13:24
33%-ot
2012. dec. 17. 13:24
Adótartozás esetén milyen összeget emelhet le a NAV a folyószámláról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook