Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ijedős kutya... fórum

Ijedős kutya... (beszélgetős fórum)


23. f493bbff35 (válaszként erre: 20. - Sötét_hercegnő)
2012. dec. 19. 11:54
Valahol mégis hiszek benne, hogy kitartó neveléssel el lehet érni valami javulást. Egy viszonylag új szlogen szerint: a gugli a barátunk... :D
22. f493bbff35 (válaszként erre: 18. - Bea0124)
2012. dec. 19. 11:49
Én olyasmiket olvastam, hogy a magyar vizsla alapból elég érzékeny idegrendszerű. Nem is mindegyik egyed alkalmas pl. vadászatra. Szóval valahol mégis lehet fajtafüggő. Beszéltünk az állatorvosunkkal, ő javasolta a Frontint. :)
21. f493bbff35 (válaszként erre: 17. - Lullaby70)
2012. dec. 19. 11:46
Még próbálkozunk valami megoldással, mert ez az állapot nem maradhat... :S
2012. dec. 18. 23:19
Nekünk leonbergink van, szintén szuka, és rettenetesen félős. Egészen addig, amíg nem tanulta el ezt a szokását a másik kutyánktól, nem félt semmi zajtól. Lehetett éjjel vihar, mennydörgés, nem foglalkozott vele. Aztán egyszer észre vette, hogy az idősebbik kutya fél, és ő is átvette. Ez valami evolúciós dolog. A félelem a túlélési ösztön miatt alakul ki. De visszatérve: ez szerintem nem fajtától függ. Azóta ő is fél a zajoktól, pl petárda, tűzijáték, vagy ha egy kamion vagy teherautó megy el a ház előtt, már az zavarja. Nem nagyon lehet ezzel mit tenni. Mi szilveszterkor vagy ha vihar van, beengedjük a lakásba, és akkor megnyugszik valamennyire.
19. acuko (válaszként erre: 18. - Bea0124)
2012. dec. 18. 22:53

Nem fajta kérdése, valóban, de az is igaz, hogy vannak azért idegrendszerileg érzékenyebb fajták.

Az én mopszom is tojik rá, sőt ha lehet ilyet mondani, élvezi. :) De tényleg. Amikor petárda, meg hasonlók hangját hallja, hátára kunkorodot farokkal szaladgál és ugat felfelé a nagy semmibe. :) Láthatóan élvezi. Ez van, amikor dörög az ég nyáron, viharban. Vicc, de ő ezt kifejezetten szereti. Nagyon cuki ilyenkor, eszébe sem jut elszaladni mellőlem, és nem azért mert pórázon van. Annyira jó fej! :)

2012. dec. 18. 11:02

szerintem ez nem fajta kérdés.Kutyája válogatja a Mopszunk szarik rá már bocsánat.Ő nem fél a szilveszteri zajoktól.

a Pincsink igen ő nagyon durván fél,ha év közben durranást hall már menekül,bújik.a rotink sem fél.Anyukám roti-németjuhász keveréke is retteg a hangos zajoktól.

Ha ilyen van a kutya bent van náluk.A miénk míg bent volt a kihúzhatos ágy álljába bújt vagy a sarokba.Most már a pincébe megy ott el van.


Ha tényleg nagy a gáz állatorvossal beszélj.Van direkt ilyen esetekre nyugtató ha kell kérd tőle arra a napra.

Én semmi bogyót nem adnék állatorvosi felügyelet nélkül.

17. Lullaby70 (válaszként erre: 11. - F493bbff35)
2012. dec. 18. 08:55

Én is ismerek baráti körben ilyen érzékeny kutyust, ő is vizslalány.

Már tizenéves, és semmit nem változott a helyzet az évek alatt, a család féltő szeretete és gondoskodása ellenére sem.

16. f493bbff35 (válaszként erre: 15. - Kristo_f)
2012. dec. 18. 08:46
Közben találtam egy linket, ahol vannak szakmai tanácsok. Próba cseresznye... :))
15. kristo_f (válaszként erre: 14. - Kristo_f)
2012. dec. 18. 00:09
Persze akkor is nyugtatni, simogatni kell ha megy a petárda
14. kristo_f (válaszként erre: 13. - F493bbff35)
2012. dec. 18. 00:08

Biztos jó lesz

Kérdés mennyit lehet egy kutyának adni?

3x1 napi, egy felnőttnek semmi, illetve normális

13. f493bbff35 (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2012. dec. 18. 00:05
Most ez van terítéken. Frontinnal próbálkozunk.
2012. dec. 18. 00:03

Normális, embernek való idegnyugtató kell

Mennyi? Majd az állatorvos megmondja,

nyilván súlyarányban


Aug.20-án ha nem is rohant el a kuttyom a tüzijáték alatt, de igen bujt a lábam közé nekem is, pedig nem volt egy idegbeteg kutya

11. f493bbff35 (válaszként erre: 10. - Acuko)
2012. dec. 18. 00:01
Én is ettől tartok... :S
10. acuko
2012. dec. 17. 23:58
Idegrendszeri probléma. Nem sok reményt látok..
9. f493bbff35 (válaszként erre: 7. - Molly74)
2012. dec. 17. 16:49
Én is gyűlölöm... Még van egy homeopátiás szer, amit ki fogunk próbálni, ha az sem válik be, akkor valami erősebb kell. Legfeljebb bódult lesz egész nap. Csak attól tartunk, hogy ha abbahagyjuk az adagolását, akkor jön a következő gond, hogy az vajon milyen hatással lesz rá. :S
2012. dec. 17. 15:32
Az a baj,hogy ez olyan mint az embereknél a pánikroham.Nem egyszerű kezelni.
7. molly74 (válaszként erre: 2. - F493bbff35)
2012. dec. 17. 15:30
Szerintem ha ennyire necces a szilveszter akkor adj neki rendes nyugtatót,kérj az állatorvostól.Az én ír szetterem is fél a petárdától.Utálom a szilvesztert,nálunk arról szól hogy a kutyát csitítgatjuk,hogy nem lesz semmi baj.Én pedig arra gondolok hová dugnám a petárdákat a kedves mulató emberkéken.:)El nem tudom képzelni mi a franc jó benne.
6. f493bbff35 (válaszként erre: 5. - Kiszvorosz)
2012. dec. 17. 13:49
Jól tudod! :)) Már próbáltam utánanézni, mert egyre katasztrofálisabb a helyzet. Egyelőre honlapokat nézegetek, hátha. De valami megoldás muszáj lesz...
5. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - F493bbff35)
2012. dec. 17. 13:44
Most ezért lehet idiótának nézni, de nyilván nem én találtam ki, csak hallottam ilyenről: kutyapszichológia képzés van most nálunk Székesfehérváron az állatkórházban. Egy próbát/ beszélgetést lehet, hogy megérne. Nekünk szaporítótól mentett westienk van, hát ő sem a bátorság bajnoka, nekünk adtak tanácsokat, hogyan próbáljuk tanítani. (jutalmazással nem nagyon lehet,mert ételallergiás, büntetni meg képtelenség, mert zokog egy sarokban órákig egy hangos szóra)
4. f493bbff35 (válaszként erre: 3. - Nikk_1982)
2012. dec. 17. 13:31
Volt egy ivartalanítás. De rendkívül értelmes, okos, más kutyákkal is minden oké, de a zajok kiborítják. A múltkor kipróbáltam: annyit csináltam, hogy pffff, azonnal menekült. Nem értem... :S
3. Nikk_1982 (válaszként erre: 2. - F493bbff35)
2012. dec. 17. 13:27
Szegénykém... más trauma nem érte a darázscsípésen kívül?
2012. dec. 17. 13:23
Elsősorban vizsla-gazdik tanácsait várnám. Van egy 2 és fél éves magyar vizsla-szukánk. Kölyökként égetnivalóan rossz volt. Aztán, ahogy cseperedett, egyre félősebb lett. Néhány példa: tavaly nyáron megcsípte egy darázs. Azóta, ha elszáll mellette egy légy, a zümmögés hangjától menekül. Elég egy kipufogó-durranás és laposkúszásban tép hazafelé. A szilveszteri időszak pedig maga a rettenet. Petárdák... Alig lehet kicibálni a lakásból, ha mégis sikerül, gyorsan elvégzi a dolgát, aztán sipirc vissza. Látszik rajta, hogy elönti a pánik. Próbálkoztunk Bach-virágterápiával, homeopátiás nyugtatókkal, de semmi. Van valakinek tapasztalata? Előre is köszönöm! :)
2012. dec. 17. 13:15
Ijedős kutya...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook