Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudnám elveszíteni... fórum

Nem tudnám elveszíteni... (beszélgetős fórum)


1 2
59. 06718ca650 (válaszként erre: 58. - Michelle.r)
2012. dec. 18. 15:20
erősen érzelmi alapon gondolkodik a lány, vagy hogyan is fogalmazzam meg. nem olyan egyszerűek ám a dolgok, ahogyan azt ilyen ideálisan elgondoljuk. én is vagyok néha ilyen, az uram meg falra mászik ettől. utólag belátom, hogy neki van igaza.
58. michelle.r (válaszként erre: 52. - Christin_)
2012. dec. 18. 12:07

Remélem, hogy nem. Írtad, hogy hónapokkal később mehetsz csak utána - vagyis nem meglép előled, csak előkészíti. Ha ismerőshöz megy lakni, valószínűleg nem akar kellemetlenkedni, hogy ahová őt befogadják, mást is visz. Nem úgy működik, hogy majd alszol vele egy ágyban, ha ismerőshöz megy, nyilván nem akarja, hogy a házigazdának rajta kívül még egy embert kelljen kerülgetnie a saját otthonában, ez semmi más, mint tapintat.


Nem a tulajdonod, nem akadályozhatod meg és minél görcsösebben ragaszkodsz, annál jobban taszítod.


Amit te leírtál, csak az érem egyik oldala, én kíváncsi lennék az ő verziójára is.

57. 50b5748a9e (válaszként erre: 42. - Christin_)
2012. dec. 18. 08:51

Szia, szerintem te is látod, hogy a pasidat nagyon motiválja a pénz - ami teljesen érthető szerintem... És nem nélküled tervezte ő a jövőjét, de látja rajtad, hogy te beburkolóztál a kis világodba, ahol tökéletesen el vagy, és ő tőle is azt várod, hogy el legyen veled ebben a burokban... Ha nagyon szereted, és vele szeretnél menni, akkor szerintem tök mindegy, hogy hol vagytok, nem? Miért nem nézel inkább te egy munkát magadnak abban a városban, ahova ő megy? Sőt, ne utána menj, hanem előtte menj ki! Ha tényleg annyi mindent "feladtál", "feladtatok egymásért" (szerintem ez kicsit durva szó, mert nem hiszem, hogy pisztolyt tartottak a fejedhez, hogy vidékre költözz, vagy nem szerelemből tetted???), akkor ne állj meg itt, és ne add fel! Én valahol megértem a párodat, mert ő egy férfi, benne az motoszkálhat, hogy egyszer lesz egy családja, akit valahogy el kell majd tartani, és biztos nem egy albérletben akarja végezni... :(


A pszichológussal kapcsolatban meg: hinned kell a gyógyulásodban és hidd el, hogy vannak olyan gyógyszerek, amik segíthetnek legyőzni a betegséged (citalopram nekem nagyon bevált, és csak fél szemeket szedtem nagyon rövid ideig). A hit nagyon fontos a pánikbetegség lekűzdésében.


Légy erős és szedd össze magad, mert, már biztos elcsépelt mondás, de mégis: Aki nem hajlik, az törik!!

56. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Christin_)
2012. dec. 18. 08:26

Mit tegyél? Semmit, engedd elmenni!Ez bizony kapcsolatfüggőség! Hiába írod hogy nem. Fügsz párodtól, feladtad a saját önálló életed miatta,csakis körülötte forog mindened.

Párod menekülne, mert megfolytod és meg is fogja tenni,külföld ez egy nagy lehetőség, buta lenne kihagyni. Ha igazán szeret akkor hidd el kifogja bírni a kapcsolatotok a külföldi munkát, ha nem akkor jobb most mint később.

Tudom mert én is anno ettől rettegtem, túlságosan páromhoz voltam nőlve, most pedig külföldön dolgozom havi váltásokban. Már a gondolattól is hogy külön -távol kell lennem tőle pánikrohamot generált.. és mi már 8 éve vagyunk együtt.

De! és ez az ami a legfontosabb amit nekem is megkellett értenem és tanulnom (amit párom is mondogat mindig ) a szerelemből nem lehet megélni, se közös jövőt tervezni, és felépíteni! Valamit valamiért!

Őnzőség csak is magad miatt arra kérned hogy maradjon melletted akármilyen lelkiállapotban is vagy, itthon M.o-n a nagy semmire, ahol a mindennapos megélhetés egy küzdelem.. Ne csak magadat nézd egy kapcsolatban! Megkérdezted egyáltalán boldog e melletted, mit gondol a jövöről? Ne csak azt hangoztasd te mit akarsz, vársz el, mire vágysz..

Nem függhetsz állandóan valakitől, érzelmileg ennyire sem pedig anyagilag.

Sajnálatos ami édesapáddal történt. De tényleg jobb lenne egy szakembert felkeresned akár csak egy pár alkalommal is aki segít.

2012. dec. 17. 22:50
Ahogy múlnak az évek, egyre többen lesznek, akiket elveszítesz így vagy úgy. Ez is az élet része.
54. 731e5b9ffb (válaszként erre: 53. - Christin_)
2012. dec. 17. 21:02
Hollandiában az angolt és a németet is nagyon jól megértik, lehet vele simán boldogulni. A kaja pedig magyar bérekhez viszonyítva se sokkal drágább, holland fizetéshez képest meglehetősen olcsó, a szállás pedig azt mondtad, adott. Szóval mondd meg neki, hogy keressen jobb kifogást...:S
53. Christin_ (válaszként erre: 48. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 17. 20:08
A párom Hollandiába menne,de többet nem tudok.Engem a barátnőm intézett volna ausztriába felszolgálónak,pultozni meg hasonlók.És igazad van,van egy kevés német nyelv tudásom,de a nyelvet gyorsan megtudom tanulni,társalgási szinten,ha muszáj.
52. Christin_ (válaszként erre: 49. - Michelle.r)
2012. dec. 17. 20:05
Hát nem tudom,hogy ezt most komolyan gondoltad e,de ilyet sosem tennék meg vele.
51. 06718ca650 (válaszként erre: 38. - Christin_)
2012. dec. 17. 20:04
tudod, több esetet láttam, ahol valóban egyszerűbb volt, amikor csak az egyik fél ment ki. anyagilag mindenképpen. aztán, ha kicsit összeszedi magát, mehetnél te is, ha komolyan gondolná a fiú.
50. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Christin_)
2012. dec. 17. 20:01
az apukám a kezeim között halt meg, el sem búcsúzhattam tőle, ugyanúgy ahogy a te esetedben. de tudod én úgy hiszem ők sem akarnák hogy az életünk tönkremenjen, és én ezért összeszedtem magam, bár k*rva nehéz ügy ez. ha nem megy doki nélkül, nem szégyen az. az, hogy nem vihet magával, tuti kamu, de nem tudom mi vezethetett idáig, hogy ezt mondja.
49. michelle.r (válaszként erre: 42. - Christin_)
2012. dec. 17. 19:38

Nem függő vagyok,csak nem szeretemha átcsesznek,és a hátam mögött szervezkednek. Szerintem senkise szereti."


Lehet, hogy ő sem. De esetleg megpróbálhatnád azt hazudni, hogy terhes vagy. Hátha bejön :/

48. 731e5b9ffb (válaszként erre: 47. - Fairytalentum)
2012. dec. 17. 17:39
Ha erröl lenne szó, akkor a pasi nem azzal érvelt volna, hogy akkor, ha menne kevesebb pénzt tudna félrerakni, mert ez tényleg jó indok a maradásra. Még nem árulta el, melyik országról van szó, de sejtésem szerint Nyugateurópa.És ha Ausztriába hívták dolgozni, akkor valszeg a szakmája és a nyelvismerete is megfelelő német nyelvterületre .
2012. dec. 17. 17:14
A dolog nem olyan egyszerű hogy fogom magam és megyek.Ez első sorban ország függő,iskola,szakképzettség függő,főleg ha nem az euro zónába tartozik az az ország.Olyan nincs hogy a hasamra csapok és kimegyek.Nem mindenkinek adnak vízumot.Ha nincs szakmád,vagy olyan munkád ami nekik kell,akkor csak a pasid vízumára kaphatsz te is egy ideiglenes tartózkodásit.Vagy ha a pasi el akar tartani.Bonyolult egy kissé.
2012. dec. 17. 16:53
Egy dologba semmiképp se menj bele, abba, hogy megtartson téged itthon talonba. Mert mint írtad, régebben úgy terveztétek, hogy együtt mentek. Ha csak nem tud valódi érvet(ami nem kifogás szagú) amellett, hogy maradj, akkor vagy vigyen magával vagy adjon esélyt a boldogságra mással.Mindent, vagy semmit! Ugraszd ki a nyulat a bokorból, még időben derüljön ki, hogy tényleg mik a szándékai veled. Már így is feladtál érte sokmindent, ne áldozz rá még éveket, ha ő nem érez ugyanígy irántad...Meg ha sajnálja rád a pénzt, azért nem visz ki, az is elgondolkodtató..:S
2012. dec. 17. 16:51

"Volt egyszer egy madár. Két tökéletes szárnnyal és gyönyörű, fénylő színes tollakkal áldotta meg a sors. Az olyan állat, amely szabadon repülhet az égen, boldoggá teszi azt is aki nézi. Egy napon megpillantotta ezt a madarat egy nő, és beleszeretett. Az ámulattól tátott szájjal figyelte a repülését, a szíve hevesebben vert, a szeme szerelmesen csillogott.


Egyszer megkérte, hogy hadd repüljön vele, és átszelték az egész égboltot, teljes harmóniában. A nő csodálta, tisztelte, rajongva szerette a madarat.


De egy napon arra gondolt, mi lesz ha a madár egyszer majd távolabbi hegyeket is meg akar ismerni? És megijedt. Félt, hogy más madárral nem fogja ugyanezt érezni, És irigykedett, irigyelte a madarat, amiért tud repülni. És egyedül érezte magát. És azt gondolta: "Csapdát állítok neki. Ha megint jön, többé nem repülhet el tőlem. " A madár szintén szerelmes volt belé, és másnap megjelent, ahogy szokott, de beleesett a csapdába és fogoly lett.


A nő kalitkába zárta, és egész nap nézte. Most már mindig vele volt szenvedélyének tárgya, és mutogathatta barátnőinek, akik azt mondták: "Neked aztán mindened megvan. "


De szép lassan különös átalakuláson ment át:most, hogy övé volt a madár, és nem kellett állandóan meghódítania, kezdte elveszíteni a lelkesedését. Mivel a madár nem repülhetett, nem tudta kifejezni létének értelmét, és lassan elhervadt, elveszítette tollai ragyogását, és megcsúnyult.


A nőt már nem is érdekelte többé, s csak annyira törődött vele, hogy enni adjon neki, és tisztán tartsa a kalitkáját. Egyik nap elpusztult a madár.


A nőt elfogta a bánat, és éjjel-nappal rá gondolt. De nem a kalitkára emlékezett, hanem arra a napra, a mikor először meglátta boldogan repülni a felhők között. Ha elgondolkodna, rájönne, hogy ami annk idején rabul ejtette a szívét, az éppen a madár szabadsága volt, szárnyainak dinamikus mozgása, és nem a külseje.


A madár nálkül az ő élete is elvesztett értelmét, és a halál hamarosan bekopogtatott hozzá.


"Miért jöttél?"- kérdezte a halált.


"Hogy újra együtt repülhess a madaraddal"- felelte a halál. "Ha hagytad volna, hogy mindig elrepüljön és visszajöjjön hozzád, csak még jobban szeretted és csodáltad volna, most viszont még ahhoz is rám volna szükséged, hogy újra találkozhass vele. "


(Paulo Coelho)

44. fairytalentum (válaszként erre: 38. - Christin_)
2012. dec. 17. 16:35
Az én férjem is kiment külföldre,és én az első 3 hónapot teljesen egyedül töltöttem egy idegen országban,mégsem haltam bele.Te sem fogsz.Tanulj egy kis önállóságot,nem számíthatsz senkire,csak saját magadra.
43. fairytalentum (válaszként erre: 1. - Christin_)
2012. dec. 17. 16:26

Na de mégis miben segíthetne itt neked valaki?

Dehogy fogsz te belehalni ha itt hagy!

Az a baj hogy egy cseppet sem bízol benne.

Hogy akarsz így vele élni?Nem láncolhatod magadhoz mint egy ebet.A legjobb ha kibírod és úgy

teszel,ahogy kéri.Persze csak ha szereted.Pár hónap nem a világ,kibírod és ha a kapcsolatotok kiállja a hétpróbát akkor utána mégy.Ha meg nem,akkor jobb hogy nem,találsz magadnak valaki mást,ennyi.Nem kell ezt túlbonyolítani,semmi értelme.

2012. dec. 17. 16:23

Nem vagyok kapcsolat függő.Ezt már határozottan kijelentem.Ha az lennék mindegy lenne,hogy kivel vagyok,csak ne egyedül. Tegégyetek fel magatok ban a kérdést,mit tennétek,ha meghalna az a szülőtök aki mindig melletetek állt volna,és utánna közölné veletek a szerelmetek,hogy bocsi,de nem érzek semmit.Milyen érzés lenne? Eléggé szar a helyzetem.Nem függő vagyok,csak nem szeretemha átcsesznek,és a hátam mögött szervezkednek. Szerintem senkise szereti.

És az én életemet éljem? Melyiket? Amelyiket feladtam őérte? Újra kéne építeni,és eléggé mélyről.Nincs nekem ehhez lelki erőm.Abba kértem tanácsot,hogy beszélhetném le,hogy elmenjen nélkülem. Kérlek titeket,hogy csak ebben adjatok választ. Mivel nem ismertek,nem jelenthettek ki olyan dolgokat rólam ami tőlem messze áll

41. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 38. - Christin_)
2012. dec. 17. 15:53

Látod, ezt rosszul tetted, hogy nem mentél ki.

Kapcsolat- és társfüggô vagy. Nem szabad áldozatot játszani, hogy ôérte mindenrôl lemondasz.

A saját életedet éld, ne a másokét!

40. 731e5b9ffb (válaszként erre: 38. - Christin_)
2012. dec. 17. 15:44
Meg kérdezhetem melyik országról lenne szó?
2012. dec. 17. 15:33
Minél görcsösebben ragaszkodsz valamihez, annál nagyobb az esély, hogy elveszíted... és még jobban fog fájni. Szóval lazán... nem a tiéd, nem birtokolhatod.
38. Christin_ (válaszként erre: 37. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 17. 14:57
Én kimennék vele,és engedném,hogy dolgozzon.Csak annyit szeretnék,hogy együtt maradjunk,és ne keljen hónapokat itthon várnom.Az első hónap után se szeretne vinni,mert állítólag akkor elmenne a pénze.Elég vékony lány vagyok,keveset eszek.Nem tudom mire menne el a pénze,ha én is ott lennék.Max egy 10-essel több fogyna.Ha ketten tudnánk dolgozni nyilván több esélyünk lenne építeni a jövőt,vagy jövőnket.Igazad van,hogyha szeret,tényleg el tudná intézni,mert ismerőshöz menne.Egy ágyban aludnánk,tehát helyet se kéne miattam csinálni.Volt fordított eset,2 hónapja kaptam lehetőséget kimenni Ausztriába a barátnőm keresztanyjával,de nemet mondtam. Megkérdezte a párom,hogy minek maradtam.Úgyérzem nem érti mit érzek iránta. Régen pedig ő is ezt érezte,de vajon mi változhatott meg benne?
2012. dec. 17. 14:44
Ne haragudj, de nekem úgy tűnik, hogy talonba szeretne tartani téged, addig amíg kint felépíti az új életét, ha ez sikerült neki, majd csak akkor fogja azt mondani, hogy pápá. Azt mivel indokolja, hogy te nem mehetsz ki vele? Mert egész más lenne a szituáció, ha ő felajánlotta volna, és te mondanál nemet. Ha régebben együtt akart veled kimenni most mi változott? A szeretleket nem bizonygatni kell, hanem bizonyítani, és az egy jó bizonyíték lenne, ha téged is magával vinne. Ha viszont te nem "engeded"(úgy se, hogy együtt mennétek), akkor úgy fogja érezni, hogy visszahúzod őt a nagy lehetőségtől és ezt fel fogja hánytorgatni minden adandó alkalommal.
2012. dec. 17. 13:54
Sajnos nem tudok haragot tartani magamban,ezért vagyok megbocsájtó.Inkább mosolyogni szeretek,és ha nekem valami fontos azért küzdök.Ezért kértem segítséget
35. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 33. - Christin_)
2012. dec. 17. 13:43
Szerintem ,igen kibirható szex nélkül....DE(most csak magamból indulok ki)azt,hogy a gyász miatt akart volna szakítani velem a pasim....én ezt nem tudnám megbocsátani! Az én apukám sincs már velünk és az akkori barátom,mellettem állt.vígasztalt,úgy ahogy ez elvárható egy ilyen szörnyű helyzetben..
2012. dec. 17. 13:37
Én nem akarlak bántani, távol áll tőlem. De nekem úgy tűnik, hogy Te naiv vagy és szerelmes ami rossz párosítás :( Az, hogy valaki azt mondja, hogy szeret az nem jelenti azt, hogy úgy is van sajnos :( Édesapádnak pedig az adott helyzetben valószínűleg azt mondta amit hallani akart Apukád! Szóval ezekre én nem alapoznék :(
33. Christin_ (válaszként erre: 31. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 17. 13:35
Úgy ismerkedtem meg vele,hogy dolgoztunk.Egymásra néztünk én mosolyogtam,ő visszamosolygott.3 nap múlva szerelmet valottunk egymásnak.Míg nem készültem ki a gyászban,addig egy tündérmesébe illő szerelem volt. Szerinted nem lesz ott egy másik lány aki molyog neki olyan szépen mint én? Aki többet ad neki mint én? Nem bírja szex nélkül,2 hétig nem láttuk egymást,és azt mondta majd beleőrült,hogy nemtudtunk szexelni.De ez csak a szex rész. Szerinted így kibírja hónapokig?
32. Christin_ (válaszként erre: 24. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 17. 13:30

Kedves szofi

Igaz lenne a dolog,és kívülállóként én is így gondolnám,hogy menekül a kapcsolatból,de...

4 alkalma volt szakítani,tartottunk szüneteket,egy hajszálon függöt minden.Mikor kiköltöztünk 1 hónapja az albérletből azt mondtam neki,most szóljon,ha nem szeret,mert haza megyek és többet nem lát,elviszem a cuccom.Akkor se szakított.Mégis valahogy visszahoztuk a kapcsolatunkat,már kezdte újra mondani,hogy szeret,sokat ölelget,meg mosolyog,felhívha dolgozik,hogy gondol rám.Én is újra beleszerettem.De én se értem hogy akkor mért hoztuk vissza a kapcsolatot,mért nem szakított,és most mért bánt ennyire. Mikor összejöttünk azt mondta nekem,hogy annyi mindenki bántott engem,hogy megérdemlem,hogy szeressenek,és vigyázzanak rám.Most mégis bánt.Apukámnak halála előtt a kórházban megígérte,hogy velem marad bármi is történjen,mindig vigyázni fog rám.Ez még csak 6 hónapja volt.Így mi a meglátásod?

31. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 30. - Christin_)
2012. dec. 17. 13:29
Jaj,Tee és ha elüti kint egy autó?Nem szabad ilyen negatívan gondolkozni!A barátnőm és a férje 10!!!!! évig csinálták ezt,évente 3alkalom..és soha nem volt köztük ez probléma!!Valaki írta lejjebb,hogy fő a BIZALOM!!
30. Christin_ (válaszként erre: 24. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 17. 13:23
Állítólag azért hozott ilyen döntést nélkülem,mert elege van az anyagiból,és a fele fizetése tartozásokra megy el,és én úgysem engedtem volna ki. Persze,hogy nem.Azonnal szakítok vele.inkább elfelejtem,minthogy beleszakadjon a szívem,hogy fél év,vagy 4 hónap,vagy ki tudja mennyi idő még látom.És ha ő kint szerelmes lesz? Akkor hiába várom... Többet lesz kint mint itthon. Régen együtt tervezte a dolgot.2 lehetőséget hagyott ki,mert engem nem tudott volna vinni.Én se tudom miért döntött így.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook