Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A küzdelem fejben dől el fórum

A küzdelem fejben dől el (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2007. nov. 6. 13:54
sziasztok! Én is a természetes szülést választom majd, de azért vannak félelmeim a szüléssel kapcsolatban! Szerintem mind2őnek vannak előnyei és hátrányai! Én mind2 től félek:) Nekem teljesen mindegy hogy hogy szülök csak minden rendben, komplikáció mentesen legyen!!! Szerintem a császármetszés, és a természetes szülés is ugyanúgy megviseli a babát! Hiszen a védelmező meleg anyaméhből kijön erre a zord és hangos világba! Természetes hogy megviseli a csöppségeket!
2007. febr. 14. 16:06

Most olvastam csak a cikket. Érdekes. Én - amikor a családalapításon gondolkodunk a párommal - mindig a császár mellett voltam.

Amúgy a császárról is rengeteg dolog kering. Egyesek szerint pont jó, mert a gyermeknek "sokk" a hüvelyen való keresztül nyomás. Máshol azt olvasom, hogy pont azért jó a normál szülés, mert így a gyermek fokozatos "sokkokkal" tud felkészülni az életre a mama pociján kívül.

2006. dec. 28. 17:58

Az én környezetemben elég sok olyan várandós kismama van aki kizárólag császárral akar szülni vagy akart szülni.

Én inkább a természetes és fájdalmas szülést választom majd.

2006. jún. 6. 16:16
Mostanában egyre több a császáros szülés, viszont arról nem világositják fel a mamákat, hogy az első immunerősitő adagot a szülő csatornában kapják meg a babák. Igy ez kimarad a kis életükből a babáknak, aztán nem csoda, ha allegia érzékenyek lesznek egyre többen. Nem tudom mi van a háttérben, miért ezt a megoldást választják rögtön a szülés megoldásának. A kis baba érde4kében szerintem sokan válalnák a kinokat is.
1. Hoxa
2006. jún. 5. 16:08
Emlősök vagyunk. Az emlősök általában szépen, könnyen szülnek. Mi történt hát velünk? Mi is szépen szültünk valaha. A „primitív" kultúrák asszonyai ma is szépen szülnek. És mi történt a modern nőkkel?

Szülésnél átok a gondolkodó elménk, ez a legnagyobb akadálya a kínmentes szülésnek. Másokra hallgatunk, szülési történeteket nézünk a tévében, tanulmányozzuk a császármetszési statisztikákat és az epidurális érzéstelenítés lehetőségét, és mindeközben teljesen elveszítjük a képességünket arra, hogy azt tegyük, amire a testünk eredendően meg lett teremtve.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook