Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Református keresztelő fórum

Református keresztelő (beszélgetős fórum)


23. R_e_G
2017. máj. 22. 10:55
Sziasztok! Látom, hogy régi a topic, de remenykedek, hatha jár még erre valaki, aki jártas reformatis keresztelő témaban
2012. dec. 20. 17:38

Melyik templomban mondták, hogy nem kötelező? Esetleg ott megpróbálom.

Budán lakom, de elviszem máshova is, ha ott nem gond.

Nehezen dolgoznám fel egy lelkész elutasítását. Jobban szeretnék biztosra menni, mert ki tudja mikor lesz újra bátorságom megkérdezni.

21. fildus (válaszként erre: 19. - Orsy27)
2012. dec. 15. 17:58

Igen, református gyülekezet!

18. kerület, mindkét kislányom itt lett megkeresztelve utánam reformátusra. És mikor bejelentkeztünk még nem volt eldöntött, hogy kik lesznek a keresztszülők és akkor mondták, hogy nem kötelező a keresztszülő!

20. Orsy27 (válaszként erre: 15. - Barbikam)
2012. dec. 15. 17:57
Merre laktok?
19. Orsy27 (válaszként erre: 16. - Fildus)
2012. dec. 15. 17:56
Melyik kerület? Ref gyülekezet? Hát nem tudom, református lelkész mondta ezt, én hiszek neki. :)
18. 2c563972fe (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2012. dec. 15. 15:21

Az iskolalelkészünktől tudtam így,hogy míg nálunk katolikusoknál 7 szentség van,a református és evangélikus egyházban 2.Ebből egyik a keresztség.

Most felhívtam,megkérdeztem,azt mondta,ő keresztszülő nélkül is keresztel,de a szabály az,amit Te is írtál.Nálunk is van,aki jobban ragaszkodik a szabályokhoz,van,aki kevésbé.

2012. dec. 15. 14:29

Hogy keresztszülő nélkül is megkeresztelik-e azt nem tudom, viszont az biztos, hogy a keresztszülő vallása mindegy (keresztény legyen).

A lányomnál egy katolikus és egy evangélikus keresztszülő van, reformátusnak kereszteltettük.

16. fildus (válaszként erre: 12. - Orsy27)
2012. dec. 15. 14:09
Ez nem igaz! Biztosan tudom, hogy megkeresztelik keresztszülő nélkül is! Legalábbis a kerületünkben tuti!
2012. dec. 15. 13:39

Mindegy melyik templomot kerem meg, vagy lakcímhez van kötve?

Esetleg javasolnátok templomot, ahol találhatok keresztszülő jelöltet?

Hozzászólásaitokból úgy látom, hogy valószínűleg legalább egy keresztszülőt találnom kellene.

14. szafaripók (válaszként erre: 11. - 2c563972fe)
2012. dec. 15. 13:16

A refiormátusoknál nincsenek szentségek, csak sákramentumok...

Valóban nem keresztelnek, legalább egy keresztszülőnek lennie kell.

Nálunk ilyen esetekben (nem sűrű) a presbitériumból vállalja valaki, hogy a keresztvíz alá tartja a gyermeket, így ő lesz a keresztszülő...

2012. dec. 15. 13:16
Habár én felnőtt koromban keresztelkedtem (a templomi esküvő miatt), de nem kellett keresztszülőt produkálnom. :) És szintén református vagyok!
12. Orsy27
2012. dec. 15. 12:59
Beszéltem a lelkészünkkel, sajnos keresztszülők nélkül nem keresztelnek a református egyházban. El kellene kezdened gyülekezetbe járni, megismerkedni a lelkésszel, meg a gyülekezet tagjaival, s később onnan választani keresztszülőt. Jobb ötlete neki sem volt. Egyházjogilag nem működik másképp a dolog.
2012. dec. 15. 12:35
Katolikus vagyok,egyik ismerősöm(szintén katolikus) hasonló helyzetben van,mint Te,és minden gond nélkül megkeresztelték a gyermekét.Az édesanya volt a keresztszülő.Nem hiszem,hogy a református egyháznál akadály lenne.Sajnos egyes papok,lelkészek szoktak akadékoskodni,de a keresztség szentség,és mindenki megkaphatja feltétel nélkül.
2012. dec. 15. 12:33
Meg fogják keresztelni! A kórházban a beteg babáknál sincsen keresztszülő. :(
9. Katalin02 (válaszként erre: 8. - 3f5c7e70e6)
2012. dec. 15. 12:05
:)akkor nem csak nálunk maradi a pap :)
8. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 7. - Katalin02)
2012. dec. 15. 12:00
Én városból, de nálunk is kitérne!! :)
7. Katalin02 (válaszként erre: 5. - 3f5c7e70e6)
2012. dec. 15. 11:59

Igazad van,lehet akkor a keresztszülős rész csak annak szól hogyha van is.

Én kis faluból származom,szerintem a papunk kitérne a hitéből ha keresztszülő nélkül akarnám megkeresztelni :)

6. fildus (válaszként erre: 1. - Barbikam)
2012. dec. 15. 11:47
IGEN! Megkeresztelik! A reformátusoknál nem kell keresztszülő sem!
5. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 4. - Katalin02)
2012. dec. 15. 11:40

Pont ez az, hogy nem az a lényege a keresztszülőségnek sem és a keresztelésnek sem. Én is ezt hittem gyerekkoromban sokáig, de nem így van.


Ezt egy pap írta, nézd csak, most olvastam én is: Idézem innen:

[link]


"A keresztség szentség, amely az ember Istenhez tartozását, Isten szeretetébe, kegyelmébe fogadottságát fejezi ki. Úgy is megfogalmazható, hogy egy megelőlegezett bizalom Isten részéről az ember felé, amely bizalommal élhet a felnövekvő ember, ha tudatos és felelős igennel válaszol arra az "isteni igenre", amit Isten az ő életére kimondott a keresztségben. Ebből viszont az következik, hogy a keresztség nem azon múlik, hogy a szülők megfelelnek-e a formai, vagy akár a tartalmi kritériumoknak, hanem egyedül Isten feltételek nélküli szeretetén. "


Így az én véleményem az, hogy szerintem meg kellene, hogy kereszteljék. Az apró szenteket sem hiszem, hogy keresztszülőkkel keresztelik, de elnézést ha én rosszul tudom.

2012. dec. 15. 11:33
Estleg tesvér vagy valamilyen rokon?Mert ugye a keresztelésnek az is a lényege hogy aki vállalja a keresztszülőséget vállalja azt is hogy ha veled bármi történik átvállalja a gyereket.Persze az életben nem így van de ilyesmi jelentősége van a keresztszülőségnek.Szóval ha nincs keresztszülő szerintem nem is tudják keresztelni.
2012. dec. 15. 11:33

Nézd! Bár ez nem református, de szerintem ha itt lehet,akkor ott is :


[link]

2. 3f5c7e70e6 (válaszként erre: 1. - Barbikam)
2012. dec. 15. 11:31
Szerintem így is megkeresztelik. Kérdezd meg a parókián. Sok sikert!
2012. dec. 15. 11:20

Református keresztelőt szeretnék a kislányomnak. Én egyedülálló anyaként reformátusnak meg vagyok keresztelve. Nincs hivatalos édesapja és nincs senki, aki elvállalná a keresztszülőséget.

Vajon így nem tudom megkereszteltetni a gyermekemet? Aki tud segíteni, kérem jelentkezzen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook