Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek létezik olyan nő, aki nem veszi észre, hogy teherbe esett? fórum

Szerintetek létezik olyan nő, aki nem veszi észre, hogy teherbe esett? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. dec. 14. 20:32
A diploma meg a józan ész nem mindig járnak ám kézenfogva...:)
42. jozsi.38 (válaszként erre: 41. - 5146e98818)
2012. dec. 14. 18:14
szerintem meg fogalmad sincs :)
2012. dec. 14. 18:11
Szerintem csak olyan létezik, aki nem AKARJA észrevenni.
2012. dec. 14. 17:16
Én nem értem hogy nem lehet észrevenni hogyha valaki terhes. Én jelentős túlsúllyal rendelkezem, és 34 hetes terhes vagyok. Nem híztam a terhességem alatt, sőt fogytam. Már a harmadik féle pozicíóban fekszik a babám az ultrahangok szerint, és mindegyik pozicíóban egyértelműen lehetett érezni ha rugdos, mozgolódik. Soha nem kevertem össze bélmozgással, mert szerintem ez teljesen más érzés. A pocakom viszont szépen megnőtt, le se tudnám tagadni hogy terhes vagyok. És még azt is egyértelműen lehet érezni és ki is tapintható amikor csuklik a babóm.
39. Ági0830 (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2012. dec. 14. 16:17
Kicsit töprengtem, mi lehet az a "paskoló". Aztán rájöttem :)
38. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Mariann65)
2012. dec. 14. 14:39
Azt egy idő után nem lehet nem észrevenni. Ha más nem amikor felsír.
37. Mariann63 (válaszként erre: 22. - Erika84)
2012. dec. 14. 14:36
Tényleg nem vagyunk egyformák.Nálad semmi poci nem volt, én meg a 6 hónapban voltam, amikor ultrahangra várva a többi kismama kérdezte, hogy én is a napokban szülök, ugye? El se hitték, hogy nem, én még nem szeretnék...
36. 328aadd89f (válaszként erre: 35. - 9b10f3d7ff)
2012. dec. 14. 13:36
Sokszor maga a magzat is érzi, hogy itt nincs rá szükség és maga is úgynevezett „kushadó” pozícióban valósággal megbújik az anyaméhben.
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fürge_newl)
2012. dec. 14. 13:25

TV-ben láttam, hogy nem kell ehhez alacsony IQ sem, a nem kívánt magzat is olyan pozíciót vesz fel, hogy ne tűnjön fel,rejtőzködik,nem mozog olyan intenzíven. Tényleg nehéz elképzelni, de a tudomány előtt meghajlok.

Egyébként én arra gondoltam, hogy max. 3-4 hónapra gondol a fórumindító, mert az simán elképzelhető. Nekem nem volt hozzá szerencsém, hogy megtapasztaljam, de ismerősömnek igen.

34. b1266b8c26 (válaszként erre: 33. - Sötét_hercegnő)
2012. dec. 14. 13:22
Hát utána szégyellték is magukat. De hozzáteszem ez nem most volt, hanem még a 80-as években.
33. Sötét_hercegnő (válaszként erre: 28. - B1266b8c26)
2012. dec. 14. 13:06
Azért ez durva :) De ha tényleg azt hiszi magáról, hogy gyomor rákos, akkor alap, hogy elmegy kivizsgálásra, nem? Vagy ha ő nem is, akkor a párja elviszi dokihoz.. Van ott is értelem :D
32. spinneli (válaszként erre: 1. - Mariann65)
2012. dec. 14. 13:01

Hát, szerintem ritka, de van ilyen.

Egyik rokonom barátnőjénél a baba 16 hetes korában derült ki, Ő nem tudott róla.

Rendszertelen menstruáció, tünetmentes terhesség esetén előfordulhat.

31. bnedora (válaszként erre: 6. - Globus)
2012. dec. 14. 12:58
Így van, ahogyan írtad. Én is ismerek ilyen illetőt, aki még a férje előtt is eltitkolta a terhességét.
2012. dec. 14. 12:42

Nagy valószínűséggel én sem venném észre, ha várandós lennék. 14 éve nem menstrálok (19 éves koromtól) és jelentősen túlsúlyos vagyok.

Az IQ-m pedig jóval 60 felett van.

29. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 1. - Mariann65)
2012. dec. 14. 12:27
Hát,ha hamarabb nem is,de legalább amikor elkezd rugdosni a baba....nekem kicsit hihetetlen,hogy valaki csak akkor veszi észre mikor már jönnek a fájások!
2012. dec. 14. 12:25

Anyukámnak volt annak idején egy kolléganője és vele az alábbi eset történt.

Az eset előtt az anyukája gyomorrákban halt meg. A nő teljesen bebeszélte magának, hogy gyomorrákja van neki is. Érezte a mozgást, de azt hitte, hogy mozog a rák benne, mert anyukája is azt mesélte neki. Aztán egyszer nagyon nagy fájdalmai voltak. Bementek a kórházba, és életmentő műtétet hajtottak rajta végbe, aminek a vége az lett, hogy a nővér kiment az apukához, és gratulált neki a kisfiához. Először el sem akarta hinni, azt hitte hülyéskednek vele. Aztán mindenkit körbetelefonáltak, hogy kinek van felesleges babacucca. :D

A nő nagy darab volt, így más sem vette rajta észre a terhességet, meg ugye mindenkinek azt mondta, hogy ő is gyomorrákos.

27. kattyus (válaszként erre: 9. - Ndy25)
2012. dec. 14. 12:19
Igen, az egyik ismerősöm is hasonló cipőben járt. Ráadásul hátra hajló méhe volt, ami nehezítette a terhesség felismerését. Nem fogyatékos és nem mentálisan zavart. A baba egy egyetemi diplomás anyukához és apukához érkezett.
2012. dec. 14. 12:05

Igen.

Van aki menstruál, nincs rosszul, simán elképzelhető.

25. bowie (válaszként erre: 24. - Bd55e3f068)
2012. dec. 14. 12:04

Alapjáraton én is 40 kiló vagyok. Aki ismer az ránézésre megmondja, ha megvan a havim:))

Most más a helyzet, mert a második gyerekemet várom, de már nem sokáig.:))

24. bd55e3f068 (válaszként erre: 21. - Bowie)
2012. dec. 14. 12:01
Kész szerencse, hogy dupla pulcsiban is vékony vagyok. Ki is ugranék az ablakon, ha egyik napról a másikra ott lenne egy gyerek..
2012. dec. 14. 12:01
Szerintem nem. Azt elképzelhetőnek tartom, hogy mondjuk az első pár hónapban esetleg nem veszi észre vki. De amikor olyanokat mondanak meg mutogatnak, hogy az utolsó pillanatban vette észre az illető hölgy, h várandós meg ilyenek...én úgy gondolom, hogy ez vagy hazugság vagy ahogy már fürge_newl is említette vmi súlyos probléma áll a háttérben.
2012. dec. 14. 12:00

A férjem unokatestvére sem vette észre.


A kislányommal annyira nem volt hasam, persze én tudtam végig hogy terhes vagyok, de mikor mentem a szülőszobára csodálkoztak hogy mit keresek ott.

Még utolsó héten mikor mentem a busszal, egy bácsi felállított, hogy adjam át a helyem...

Ez szerintem alkati kérdés. De mondjuk nehéz elképzelni, hogy valaki nem veszi észre hogy terhes.

21. bowie
2012. dec. 14. 11:58
Én is egy olyan túlsúlyos nőt ismerek, aki a magzati mozgásokat bélmozgásnak hitte, mert az mindig rendszeresen érezhető volt nála azelőtt is, és nem volt feltűnő a különbség. Ráadásul úgy volt, hogy nem is tud teherbe esni, ezért nem gyanakodott.
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 14. 11:57
Tünetnemtes ÉS piszok kövér. Nekem már az is látszik, ha szorulásom van :P
19. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Fürge_newl)
2012. dec. 14. 11:55
Esetleg más pszichjés zavar is lehet, nem feltétlen debil, de normális nőnél kizárt.
2012. dec. 14. 11:55

Sziasztok!

A közvetlen közelemben nekem is megesett egy ilyen eset. 30 hetesen vették észre hogy állapotos az illető, és azt is csak azért, mert panaszkodott, hogy nem jó a gyomra, sok a sava, és egy uh után közölték vele, hogy az! Még akkor sem akarta elhinni amit neki mondanak. Mondjuk Ő is azt hitte, hogy nem lehet gyereke, mert régebben volt egy autóbalesete, és akkor azt mondták neki, hogy nem lehet, de igazán sose vizsgáltatta ki magát. Szóval van ilyen, ami nekem teljességgel hihetetelen, hisz a második gyermekemmel vagyok állapotos, és elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki, ezt össze tudja akármivel téveszteni!!!

2012. dec. 14. 11:55

Szerintem is hihetetlen,bár én személyesen ismerek 2 csajt.Az egyik állítólag nem vette észre,mert duci és mindig hónapokra kimaradt neki a menszesze.Na,a csajnak kb.60-as IQ-ja van,de sztem a pasit akarta megfogni.

A másik eset szintén hasonló amit itt már említettek.Pajzsmirigyproblémás csajszi,aki nagyon kövér volt.(épp emiatt)Neki is évi 1-2mensi volt és a dokik is azt mondták nemigen lehet terhes term.úton.Ő elment pár hónaposan dokihoz,hogy furán érzi magát,meg fájnak a mellei...de a doki sehova nem küldte tovább.Nála csak a korházban derült ki szüléskor!Állítólag a babamozgásokat bélmozgásnak vélte,mert mindig voltak emésztési panaszai.

2012. dec. 14. 11:54

Sajnos vannak olyan betegségek, ami miatt nem gyanakszik valaki a terhességre.Nem vagyunk egyformák,pl. nem minden baba szokott rúgni. Ha valaki túlsúlyos, nem is érzi a rúgásokat.

Ez a sorozat már legalább egy éve megy, biztos láttátok, hogy a nők zömén semmi külső jel nincs.A babák nagyon picikék, sok a koraszülött is.

Magyarországon is megtörténhet bárkivel, van olyan ismerősöm, akinél már akkor vette észre a doki, hogy terhes, amikor már a 7 hónapban volt. Mivel amúgy is telt alkatú, nem látszott semmi rajta.

2012. dec. 14. 11:54
Igen van ilyen.Ismerősöm 47 évesen lett terhes,még a doki sem vette észre!
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Mariann65)
2012. dec. 14. 11:54

A nővérem 3 hónapos volt, mikor az orvos szólt neki, hogy hoppá! Szoptatott, menstruált, spirálja volt. Utána már kezdett volna nőni a hasa.


Amúgy találkoztam egy kövér lénnyal, aki elvileg nem tudta. Egyszer egy társaságban voltunk, és értetlenkedtünk, hogy "kiemntek a paskolóba". A fiú sem volt egy szép huszár, de azt a csajt hogy lehet?... Utána még találkoztunk pár buliban és nem volt jelentős gyarapodás arányában. Aztán mmár csak a bulizós társaktól hallottam, hogy a parkoló után 9 hónappal azt hitte a csaj, hogy túl sok drogot vett be, attól van rosszul, úgyhogy leszállt a villamostól. Azeste szült.

Értelmes nőknél nem valószynű ilyesmi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook