Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 és fél évesnek tablettát adtok vagy szirupot, lázcsillapítót? fórum

5 és fél évesnek tablettát adtok vagy szirupot, lázcsillapítót? (tudásbázis kérdés)


8. Ancsa19860211 (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2012. dec. 14. 12:29
Szerintem az ennyi időseknek vannak szirupok és tabletták is, de fontos azt is tudni, hogy melyiket hajlandó bevenni. Én emlékszem, hogy gyerekkoromban a szirup ízét nagyon szerettem, a tablettát meg csak úgy vettem be, ha anyu összetörte kiskanálban és málnaszörpöt tett rá, de így is utáltam. Húgom meg pont ellenkezőleg, utálta a szirupok ízét, rázta tőle a hideg, 5 éves korában már szólni kellett a dokinak, hogy ha lehet, akkor tablettát írjon neki, mert azt bevette, a szirupot nem akarta.
7. urbanszkyviki (válaszként erre: 6. - B-zs)
2012. dec. 14. 08:54
Van nurofen lázcsillapító szirupos kivitelben, 6 éves kor felett - ez gazdaságosabb kivitel, nekem olyat kap az 5.5 éves fiam, ha gond van. Dokinő azt mondta, hogy ha van a gyerek már 20 kg, akkor kaphatja. Ugyanaz, mint a kicsiknek való, csak más koncentrációban.
6. b-zs
2012. dec. 14. 08:29
A nurofen-nek van lázcsillapító tablettája ( 6 éves kor felett), ami szétolvad a gyerek szájában. A sziruppal az a gond, hogy abból már többet kell beadni egy 5 és fél éves gyereknek, nem gazdaságos. Nurofen, illetve mexalen 500-as tablettát tablettát adok a lányomnak. Viszont ha magas a láza, vagy hány, akkor kúpot. A mexalen lázcsillapítot merem ajánlani, jó is és olcsóbb is mint a reklámozott lázcsillapítók. A kicsiknek 250-es kiszerelésben van, a nagyobb gyerekeknek meg 500 mg-osban.
5. urbanszkyviki (válaszként erre: 3. - Marcibaba)
2012. dec. 14. 07:55
Ha értelmes, és nem lesz gond szerintetek a lenyelésnél, akkor sztem adhatsz neki tablettát is. Vna egy uncsitesó, aki növésban kicsit nagyobb volt, és neki sem hatott a kanalas annyira, Ő már régóta tablettákat kap, és semmi gond nem volt belőle sosem, szépen le tudja nyelni. De nekik még csak egy fél tabletta kell, ha jól tudom....
2012. dec. 14. 07:53
Szirupot. Van egy kicsit nagyobb gyerekünk, neki 7 éves korában javasolta az orvos, hogy akkor mostantól lehet próbálkozni a tablettákkal is. De nálunk is 5.5 éves a fiú, Ő még egyértelműen szirupot kap. Persze ha nincs otthon szirup éppen, akkor megpróbálkozhattok a tablettás lázcsillapítóval, csak előtte nagyon a lelkére kötném, hogy mi módon is tudja a legkönnyebben lenyelni.
2012. dec. 14. 07:52
igen de nem hat már annyira
2012. dec. 14. 07:47
nálunk még mindig jobbn csuszik a szirup:(
2012. dec. 14. 07:44
5 és fél évesnek tablettát adtok vagy szirupot, lázcsillapítót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook