Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Testvér pénzkéregetés: ti mit tennétek? fórum

Testvér pénzkéregetés: ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


20. 80fc141063 (válaszként erre: 18. - Vica66)
2012. dec. 19. 14:00
Egy az egybe ez van nálunk is,nagyon kellemetlen a dolog,de én se tudom magára hagyni holott megérdemelné...:(
2012. dec. 13. 11:49

Ha valakinek az életében elborul egy dominó, onnantól nagyon nehéz megállítani a többit, akár az egész bedőlhet.

Úgy látom, a tesóddal ez történik. A probléma az, hogy a hazdaság után az emberi kapcsolatok borulásán "dolgozik" épp a tesód, hisz megmérgezi a veled való kapcsolatát, s ezzel együtt valószínűsitem, hogy a többi családi, szoros baráti kapcsolatban állókkal is, otthon is feszültségek lesznek, stb...

Ezzel kellene szembesíteni a tesódat, meg azzal, hogy már nyakig sz@rban van, csak idő kérdése, mikor kezd hullámozni, kezdjen el kikepesztetni, a 24. órában van.

18. vica66 (válaszként erre: 1. - 80fc141063)
2012. dec. 13. 11:30

Jewel, nekem is van egy link testvérem. Minden bajáról egyedül ő tehet, hogy rossz helyzetbe került egy idő óta, arról is. Dolgozni nem akar (manapság mondjuk nem is egyszerű munkát találnia), amikor volt pénze, szórta, mióta nincs, engem pumpol. Pontosan tudom, milyen, én soha nem kaptam tőle semmit, amikor volt pénze, azt se tudta, hol lakom.

Én is gyomorgörcsöt kapok, amikor felhív (kizárólag azért, hogy pénzt kérjen).

Mégis adok, amikor csak tudok. Mert a testvérem. Nem tudom sorsára hagyni.

17. szafaripók (válaszként erre: 16. - Annie1130)
2012. dec. 13. 09:22

Ebben is van igazság.

De ha valaki hazudik, és csak szórja a pénzt, akkor ott valami baj van. A szenvedélybetegség is így kezdődik: hazugsággal, és sok-sok elköltött forinttal. Ha nyitott szemmel jár az ember, akkor ilyen esetben pl. nem további pénzt kell adni, hanem segíteni...

Fene tudja, hogy itt mi a helyzet, és milyen jellem a testvér...

2012. dec. 12. 21:45
Én, ha valamelyik családtagomnak adok, akkor azt úgy adom, hogy nem írom fel semmilyen papírra, sőt, még csak számon sem tartom, hogy ennyit meg annyit adtam, nem várom vissza és sosem várom meg, amíg odáig "fajul" a dolog, hogy kérniük kelljen. Nyitott szemmel és szívvel járok és ha látom, hogy tényleg szükség van segítségre, és belefér, akkor miért ne?!Az embernek a szeretteitől semmit sem szabad megtagadni szerintem, hiszen csak egy van belőlük!
15. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 16:39
Csak kölcsön adnék, felírnám egy papírra, és amikor jön hozzám, köszönés után (vagy helyett) megkérdezném hogy hozta-e a pénzt.
14. Signorina (válaszként erre: 6. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 15:47
Neked ha jólesik, hogy adhatsz adj és ne kérdezd meg mire költi.Esetleg ha nem futja közölheted vele, hogy eddig tartott a nagyvonalúságod, kész , vége elfogyott, roló lehúzva.
13. Aquatica (válaszként erre: 1. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 15:33

szerintem a testvéreknek össze kell tartaniuk és segíteni kell a másiknak.

Persze meg lehet neki mondani mi a helyzet, hogy nálatok sem a fán terem a pénz.

Nem tudom milyen viszonyban álltok, de nem értek egyet azzal, hogy hátat fordíts neki.Én biztos nem tenném.Valamilyen módot kell találni, hogy felnyisd a szemét, hogy ne szórja el hülyeségekre.

2012. dec. 12. 13:57
Nem tudsz neki valahogy segíteni állást találni? Tudom, ez manapság nem egyszerű, de ha tényleg hiányszakma??
11. kicsiharang (válaszként erre: 10. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 13:53
Valahol meg kell húzni a határt! És pontosan! Nehogy már te adj a naplopó felesége ajándékaira pénzt!
2012. dec. 12. 13:49
Próbáltam megértetni vele,de úgy tűnik nem érti,meg szerintem 1-2 dologban hazudik is.Nagyon kellemetlen ez nekem,már gyomorgörcsöm van lassan ha idejön.Ha kérdezem be van e fizetve a rezsi,meg van e kaja,akkor mindig van,arra konkrétan sose kér,de most Karácsonyra kért pl.20.000ft-ot,hogy majd adjak,de nem tudom mire.Ide jöhet enni,a naplopó felesége ajándékaira meg nem akarok adni.Elegem van ebből,egy marha vagyok,hogy hagyom magam tudom,de a testvérem és akármilyen link alak is,szeretem!
9. kicsiharang (válaszként erre: 7. - Linksys)
2012. dec. 12. 13:43

Kifizeti a számláját és utána mi lesz? Az arra szánt pénzt meg elherdálja a testvér!

NEM!Nem szabad adni neki többet, ha ez nem a megélhetésről szól...és még akkor sem, mert saját magát nyomorítja meg így az ember!

8. kicsiharang (válaszként erre: 6. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 13:42
Ezt kellene közölni vele: már visszafizetted neki ami jár, felejtsen el!
2012. dec. 12. 13:39
ha adsz neki, akkor nem a kezébe add, hanem vagy vegyél neki élelmet, vagy számlákra, tehát ne konkrét pénzt adj, és akkor nem tudja butaságokra elkölteni.De leültök ketten és ezt meg lehet beszélni, mert szép szóval sok mindent el lehet érni.
2012. dec. 12. 13:39

Köszönöm a válaszokat!

Azért van lelkiismeret furdalásom mert anno mikor én voltam rossz helyzetben akkor ő is segített rajtam de úgy gondolom ezt már "visszafizettem".Van felesége aki amolyan élősködő fajta,nem akar dolgozni,lakás is.

Munkanélküli azt mondja nincs munka,de én ezt nem hiszem el,mert az ő szakmája hiányszakma.

5. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 13:35

Hát szerintem ne legyen lelkiismeretr furdalásod!

Ha csak hülyeségekre költi el, akkor nem létfontosságú, nem azért dolgozol, hogy az ő luxusát finanszírozd! Ha szüksége van ezekre a dolgokra dolgozzon meg érte!

2012. dec. 12. 13:34
Tanulj meg nemet mondani.
3. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - 80fc141063)
2012. dec. 12. 13:33

Egyenesen: majd ha megadod, amivel tartozol, akkor lehet szó újabb kölcsönről. Pont.

Egy felnőtt ember tartsa el magát, ne másokat pumpoljon.

2012. dec. 12. 13:33
Hány évesek vagytok?? Neki van családja, saját lakása, stb? Mire szórja el?
2012. dec. 12. 13:31
A helyzet a következő,a testvérem rendszeresen pénzt kér tőlem,persze nem adja meg,bár nem nagy címletek,nem is azért adtam,hogy vissza várjam,de sok kicsi sokra megy.Mi jobb helyzetben vagyunk ez tény,de úgy látom neki nem ételre kell,meg rezsire,hanem hülyeségekre elszórni.Egy éve volt már ebből vitánk,akkor egész Karácsonykor nem láttam úgy besértődött,de már elegem van,nekem kötelességem őt "eltartani"?Másrészt viszont önzőnek is érzem magam,mert neki nincs nekem meg van.Mit tennétek?Hogyan értetnétek meg ezt vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook