Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaptam egy cicát, aki elég vad, mivel mindig is kint nevelkedett, tehát nem egy tipikus házicica. Félek kiengedni! fórum

Kaptam egy cicát, aki elég vad, mivel mindig is kint nevelkedett, tehát nem egy tipikus házicica. Félek kiengedni! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 13. 18:57
Mára már igazi benti cica lett belőle (: igaz még csak pár napja van nálam, de habzsolja az életet. :) felhoztuk a lakásba és nagyon jól elvan :) most is épp az ölemben fekszik és nézi, ahogy írok :)
31. szivárványocska (válaszként erre: 28. - Puszedlii23)
2012. dec. 13. 10:21
Én befogadtam egy kölyökcicát 5 hete (kb 1.5-2 hónapos lehetett akkor). Két tacskóval kell együttélnie :) a kutyák ki-be járók persze este bennt vannak. A cica kb egy hét után jött elő a konyhaszekrény alól annyira félt a kutyusoktól, de mára már veri a kutyákat annyira nagyképű lett. A cica hétköznap bennt van a házban hétvégén kiengedem az udvarra, rögtön felmászik egy fára, több órás fán ücsörgés után visszajön. Most ilyen élete van, majd tavasszal már kinnt lehet a szabadban. Kinti-benti cicát akarok belőle nevelni mindig is ilyen macskáim voltak, csak most még nagyon pici, ezért kell igy élnie meg hideg is van. De a pincében nem hiszem, hogy jó helyen van, szerintem próbáld meg felvinni a lakásba jobban megszeret benneteket. Én nem fürdetném, mondjuk sohasem fürdettem macskát és nem is fogok.
30. migerben (válaszként erre: 28. - Puszedlii23)
2012. dec. 13. 10:03
:)) Látod, minden rendben lesz:)
29. migerben (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2012. dec. 13. 10:03
Valószínűleg az, de akkor is így csinálták:)
2012. dec. 12. 17:56
Úgy tűnik, már egyáltalán nem fél tőlem! :) elaludt az ölemben és még álmában is dorombolt! :)
2012. dec. 12. 17:55
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat! :)
26. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 24. - Migerben)
2012. dec. 12. 12:43
Tényleg így csinálták... és még tükröt tartottak eléjük!
25. bnedora (válaszként erre: 24. - Migerben)
2012. dec. 12. 11:01
Ez egy akkora baromság:-)
2012. dec. 12. 10:09
Régen a macskákat úgy szoktatták a házhoz, hogy néhány napra felvitték őket a padlásra, ott kaptak enni, inni. Nagyapám azt mondta azért, mert így bárhonnan hazatalálnak majd.
2012. dec. 11. 23:12

Több mint egy éve hoztam a Kedvesemnek vidékről egy kiscicát.

Úgy terveztük, hogy kinti-benti cica lesz, de ez nem jött össze.

Az udvaron a kutyánk nem volt hajlandó megbarátkozni vele.

Meg nagyon féltjük, hogy kimegy az útra, és elüti egy autó.

Ezért szobacica lett.

Jó időben kivisszük a kertbe (pórázon) legelészni, sőt a fára is felmászik.

Most a rossz időben felengedjük a padlásra, hajkurássza a verebeket.

Egyébként a szobában alszik.

Teljesen szobatiszta, az alma (ahova kakil, pisil) a spejzben-kazánházban van.

Cicaajtón közlekedik ki-be.

Tündéri egy cica, mindig jókedvre derít.

Imádjuk!

Sok sikert, sok szép élményt kívánok a cicádhoz!

22. cel (válaszként erre: 18. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 22:06
Ha nem szokott vízhez, nem lesz egyszerű menet a fürdetés. Télen egyébként sem ajánlott a nehézkes száradás miatt. Vegyél sűrű szőrű macska kefét és azzal keféld a bundáját gyakran. Azt ő is élvezni fogja és ki is tisztul.
21. cel (válaszként erre: 3. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 22:02
A pince bizony nem jó hely egy cicának, főleg egyedül. Szerencsétlen előbb utóbb nemhogy megszokna, de megőrül. A lakásban, magad közelébe nevelgesd, szoktasd magadhoz és ha kellően kezes már, vegyél neki hámot és azzal engedd ki a szabadba, így biztosan nem fog elszökni.
2012. dec. 11. 21:55
jó neked, hogy nem mentek el. :) Nekem sajnos így már elment egy kettő.....
2012. dec. 11. 21:53
nekunk mindig csak kinti cicank volt, volt amelyik vad volt valamiert, nem lehetett soha megfogni, de nem mentek el soha. illetve hat biztos maszkaltak de legtobbszor az udvaron voltak, meg mindig visszajottek. nekem nem lenne szivem a pincebe lezarni
2012. dec. 11. 21:40
Már nem tudok ennél többet lenni vele, mert nekem suliba kell járnom. Szinte félóránként simogatom és az ölembe veszem. vele vagyok amikor csak lehetek és két nap alatt szerencsére már elértem azt, hogy nem szalad el előlem és hagyja magát, na és persze dorombol :) És azért szeretném megfürdetni, mert fehérszőrű.. és mivel a pincében vágni lehet a port, szerintem nem ártana neki.. persze nem fogom neki a kádat teleengedni..
17. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 10. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 21:21
Miért akarod megfürdetni? Hiszen ô mosakszik minden nap!!
16. bnedora (válaszként erre: 3. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 21:11
Amennyiben továbbra is a pincében tartod egyedül, úgy vad marad. Jó lenne, ha többet lennél vele, hogy hozzád szokjon, bár van olyan cica, amelyik vad marad. A cicák különös lények, mind egy külön egyéniség.
2012. dec. 11. 20:57
Nagyon lehet őket szeretni az biztos. Drukkolok, hogy hazamenjen a "régi" cica.
2012. dec. 11. 20:55
Akkor nagyon szerencsés vagy! Ha hazajönne, annak nagyon örülnék! Még sohasem szerettem úgy cicát, mint őt :(
2012. dec. 11. 20:44
Nekem két cicám van, az egyik tegnapelőtt jött haza, és három hónapja (!) nem láttam, már lemondtam róla.. És egyszer csak jött, még ne add fel a másik cicát.
2012. dec. 11. 20:40
Köszönjük szépen! :) Nagyon remélem, hogy benne nem kellesz csalódnom :( Tudom, hogy a cicák már csak ilyenek, szeretnek kóborolni, épp ezért félek őt kiengedni. :( Egy hónapja eltűnt a cicám, aki már majdnem fél éve velem volt és sajnos azóta nem jött vissza. Ő kinti cica volt.
11. 37403e3af4 (válaszként erre: 10. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 20:36
Sok örömötök legyen együtt és hossz életet kívánok neki :)
2012. dec. 11. 20:32
azért nem velünk van, mert még fél és minden kis helyre bemászik, ahonnan nagyon nehéz kivenni.. ma is megszenvedtem vele, mert a szekrénysor mögül kellett kivenni. De pár nap múlva, ha már nem fog félni megfürdetem, elvisszük az állatorvoshoz és sokkal többet lesz velünk :)
9. Cilumiluci (válaszként erre: 3. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 20:25
Egyedül van a pincében?Miért nem veletek van?
2012. dec. 11. 20:25
Köszönöm a válaszokat! :) Tegnap és ma is elég sokat voltam vele és behoztam a házba is, a szobámba is, csak még egy picit fél tőlem és néha elbújt, de nagyon nagyon aranyos! :)
2012. dec. 11. 20:19
Nekem lakásban nőtt fel két cicám, egy éve kertes házban vannak, a pincében van nekik kialakítva lakhely ( én nem lakom ott, csak ők ). Tavaly ősztől be voltak zárva, tavasszal mentek ki először, azóta most lettek becsukva télre. Ez lesz a trend, tavasszal, vagy ha jobb idő lesz akkor kimehetnek újra.
2012. dec. 11. 20:17
Szia, szerintem ha most elengeded akkor tuti hogy elmegy. Pár hétig legyen bent, ott kapjon enni, inni, foglalkozz vele sokat, ha a házba bevinnéd az lenne a legjobb, megszokna téged és a környezetét is.
5. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 4. - Puszedlii23)
2012. dec. 11. 20:11
Akkor a pincében lesz nem a lakásban?
2012. dec. 11. 20:09
köszönöm a gyors választ! elég megnyugtató:)
2012. dec. 11. 20:09
Lent van a pincébe, nem is kicsi az a helyiség ahová bezártuk, adtunk neki enni, inni, almot is. de nagyon félek, hogy nem jó neki ott és biztosan szomorú.. bár ezt nem tudhatom.. de mi van, ha ki szeretne menni??? de egyszerűen nem akarom kiengedni mert félek, hogy rögtön el is menne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook