Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért Paradicsom a Paradicsom? fórum

Miért Paradicsom a Paradicsom? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 25. 00:40

Egyszerű!

A szó eleje a "para" szó a természetestől eltérő, különleges mivoltát jelenti.


Aztán ugye itt van közibül a "di" szócska, ami nem ást jelent,mint azt, hogy valamilyen dioxidáns tartalmú dologról van szó, tehát szörnyű egészséges.

Ugyanúgy mint a abifidusz eszenszisz!!!


A végén a lezáró "csom" remélem már mindenkinek egyértelmű, hogy nem lehet más mint egy rövidítés Köbükitől a mézgacsaládból.


Ugye ez van, amikor nem veszi fel a gondolatátvivő kézikészülékét!



Nos ez egy különleges dolog, ami különleges, egészséges és ha nem vigyázunk, akkor betöri az ablakunkat!


De gondolom ezt mindenki tudta :-)

11. ec63a7fc29 (válaszként erre: 6. - F933a1b1fa)
2008. júl. 23. 20:20

Ez jó!!!:)))


A paradicsom az a gyümölcs, amelyik zöldség.


A PARADICSOM meg valami különleges hely.

2008. febr. 11. 22:30
Kedves Orsi! Én minden esetre nagyon bízom abban, hogy te mégis oda kerülsz!!!!
2008. febr. 11. 19:20
Azért az uborkába még beengednek. :P
2008. febr. 11. 19:15
Azért paradicsom a paradicsom, mert nem szeretem a zöldséget, és hogy véletlenül se kerüljek oda :P
7. nóri72 (válaszként erre: 6. - F933a1b1fa)
2008. febr. 10. 18:37
Ez nagyon jó !!!
2008. febr. 10. 07:38
mert nagyon régen amikor ezt valaki megtalálta még paranormális jelenségnek vélte, miután pedig megkóstolta a levét azt mondta ezentúl ezt iszom, tehát para iszom ,ebből lett a paradicsom
2008. febr. 10. 04:47
Köszönöm mindkettőtöknek!!! Így most már meg tudom tökéletesen válaszolni a kérdést. Azt ugyanis a 12 éves lányom tette fel és lássuk be, nem tudtam kapásból a választ. Utánna kellett volna néznem, de így sokkal jobb :)
2008. febr. 10. 01:59
A Paradicsom a latin paradisus (édenkert, mennyország) nyomán került nyelvünkbe, ami a görög paradeiszosz átvétele. Ez a héber pardez görögös formája, s előzménye az óperzsa pairi-daeza (körülkerítés): bekerített gyümölcsös, körbekerített vadaskert.
3. borcsika (válaszként erre: 2. - Nóri72)
2008. febr. 10. 00:46

Fogalmam sincs.

De az alma miért is van kilőve? Ha arra gondolsz, hogy a tiltott gyümölcs alma volt - tévedésben vagy. (Mint oly sokan mások is.) A Bibliában nincs megemlítve konkrétan a jó és rossz tudásának fájának gyümölcse. Az első bűneset így van lejegyezve: "Az asszony úgy látta, hogy jó volna enni arról a fáról, mert csábítja a szemet, meg kívánatos is az a fa, mert okossá tesz: szakított a gyümölcséből, evett, majd adott a vele lévő férjének is, és ő is evett..." stb.

Bocs, ha kioktatónak tűnök, nem szándékom az lenni. Csak szeretném oszlatni itt is ezt az almás tévhitet.

2008. febr. 9. 23:59
Nem a gyümölcsre gondoltam, hanem a Mennyeknek Országára! Tudjuk az alma már kilőve, de azért vannak más gyümölcs és zöldség nevek is ...
2008. febr. 9. 23:58
Miért Paradicsom a Paradicsom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook