Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyelvtanulás - Beszéljünk a bevált módszerekről fórum

Nyelvtanulás - Beszéljünk a bevált módszerekről (beszélgetős fórum)


11. Adri_
2013. jan. 16. 16:30
Én a külföldi nyelvtanulásra esküszöm, London, 6 hét, összekötve a nyaralással, és lehet, hogy bent az iskolában csak heti 15-20 órát tanulok egy nap, de azután kimegyek és a napi 4-5 órára még rádobok 10 óra intenzív angolt, élő szituációkban. És összességében kevesebbe kerül, mintha itt elmész heti 2x2 órára egy héten és mindezt 15 héten keresztül, aztán hazamész és a hét többi részében beszélsz tovább magyarul.
10. SzánI. (válaszként erre: 7. - Vikucka)
2012. dec. 11. 14:16
:D
9. SzánI. (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2012. dec. 11. 14:16
Szerintem arra gondolt, hogy a vált szót két l-el írtad.
8. Berbooo (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 11. 11:41
nemet billentyuvel kell irnom, gondoltam ez az orsazg meghatarozasabol leesik ....
2012. dec. 11. 11:16
Anyanyelvi tanar. Nemetbol nem volt, latszik is. Angolbol amerikaiaktol tanultam, esztet szinten esztektol tanulom. Nekem az eszt a leghatekonyabb, mert itt elek, es hasznalnom kell. (Mielott valaki belemkot, hogy nem ismerem a betuket, telefontol irok.)
2012. dec. 11. 11:06

Kb 7 éve németből érettségiztem, mind harmadik idegen nyelv, és az idén nyáron újrakezdtem, mivel jövőre szeretnék olyan munkahelyet, ahol használnom kell a nyelvet.


Mindenek előtt van egy magántanár (egy német szakos diáklányt kértem fel, mivel ő olcsóbb és ő is beszéli a szükséges szinthez a nyelvet) aki hétről hétre tanítgat. Rengeteg szót tanulok meg, hetente kb 100-at. Van kb 2000 szó, amit az alapszintű nyelvtudáshoz szükséges, ehhez segít a Kezdők német nyelvkönyve, vagány képekkel és rövid magyarázatokkal (gyerekkoromban a Kezdők angol nyelvkönyve volt az egyik kedvenc könyvem, órákik elnézegettem a képeket, a melléírt szavak meg simán megragadtak).


Hasznos dolognak tartom még, hogy naponta, hetente hallgass német szöveget, egy idő után "bemászik" a fejedbe, hogy hogy helyes. Ezt alátámasztandó nem rossz ötlet még kisebb szövegeket megtanulni kivülről, pl egy könyvből, ahol valószínűleg helyesek a mondatok. Annó angolból az ilyen szövegek rengeteget segítettek, mert pl hiába tudod a "hogy" és "vagy" szavakat, hogy külön külön azt jelentik, hogy "wie" és "bist", azt, hogy "hogy vagy" kifejezéssel mondják, hogy "wie geht"s?", az ilyenben nagyon segít a megtanult szöveg.

2012. dec. 11. 10:55
Munkahelyi ártalom. Pedig nem magyar billentyűzetem van.
2012. dec. 11. 10:54
Mea culpa :)
3. Annie1130 (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 11. 10:48
De gonosz!:DDD
2012. dec. 11. 10:47
Ne haragudj, de úgy tűnik, a magyar sem megy jól...
2012. dec. 11. 10:45
hello jelenleg nemet o. ban lakom, es eleg rossz nyelverzekem , ugyhogy meg most is csak gagyogok. nektek mi vallt be , nekem Ro*setta stone nyelvtanulo cd.m van , de valahogy a kivant hatast nem ertem el :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook