Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minden nagyobb karácsonyfakereskedő jóval előbb vágja ki a fákat? fórum

Minden nagyobb karácsonyfakereskedő jóval előbb vágja ki a fákat? (tudásbázis kérdés)

12. Rescue (válaszként erre: 9. - Töprengő)
2012. dec. 11. 11:56
Igen, az utolsó pillanatig reménykedtünk, hogy életben marad, de aztán mégsem, hozott rügyeket, de az egész fa elszáradt... adtunk egy lehetőséget neki, kiültettük, de sajna elpusztult.
11. Rescue (válaszként erre: 8. - Cicaaa65)
2012. dec. 11. 11:55

Az lenne a logikus, ha direkt ezért ültetnék a fákat, hogy majd kivágják, de szerintem azért a legtöbben ezt a módszert alkalmazzák, nem erdőket pusztítanak.

Mi pedig eltüzeljük, mindent hasznosítunk. Komszosztálunk is... stb...

2012. dec. 11. 11:19
Ahol tavaly vettük, ott már kint van a bácsi, mi most hétvégén vesszük meg. Így kb. egy hetet eltölt a garázsban (csúcsdísszel a tetején, hogy érezze, milyen különleges is ő), majd 24- én behozzuk a nappaliba ablak közelébe. Január elején vissza a garázsba, majd márciusban kiköltözik az udvarra még mindig cserépben. Mikor már tuti nem fagy, akkor szoktuk kiültetni. Sokat kell locsolni, míg cserépben van (a lakásban én szoktam hagyni, hogy álljon a vízben). Nekünk is le kellett vágni az alsó néhány ágat tavaly, de él (és sokkal kevesebb tűlevelet kellett takarítani bent)! Úgy emlékszem 3000 ft-ot fizettünk egy kb. másfél méteres fáért Székesfehérváron termelőtnek.
2012. dec. 11. 10:51

Köszönöm a válaszokat.

Piacon tavaly volt fenyő árúsítás, élő is volt. ( ma még nem volt fenyő a piacon, lehet később lesz? na mindegy )

Most lenne hova ültetni az élőt, azért gondoltam erre a megoldásra. Ismerősömtől érdeklődtem, azt mondta pár napot szabad csak az ilyen fát a melegbe tartani, mert hiába a folyamatos szoktatás a hideghez, Meghal, lepotyog.

Bunkók vagyunk vagy nem, de legalább 15 éve nincs élő fa nálunk. Lány már nagyocska volt, meg aztán valóban karácsony után 2 - 3 nappal nagyon potyogott a tűlevele..

Darabig volt a műfenyő, de az olyan műű volt, hogy pár éve már azt se veszem elő ( lehet már meg sincs )

Azt hiszem meghagyom a döntést a férjemre, élő fenyű ügyben.

Az is érdekes, hogy nem volt a gyökeres fenyő melegben, locsoltátok is, és mégis meghalt.

2012. dec. 11. 10:21

Nevetséges, ennyi család, mind megveszi a kivágott fát, karácsony után meg eldobja. Így mennek tönkre az erdőink.

Azért irtjuk a fenyőfákat, hogy egy évben egyszer benn a szobában teleaggassuk mindenféle díszekkel, aztán meg szemét?

Mentem az utcán karácsony másnapján, és már kidobott fenyőfát láttam a kukák mellett.

Akkor minek?

7. Rescue (válaszként erre: 6. - Töprengő)
2012. dec. 11. 10:13
Én eddig csak pici gyökerest láttam... ezért sem döntöttünk mellette, mert mi legalább 2 méteres fát szoktunk venni, inkább magaabbat, másrészt volt már élő, és elpusztult, pedig rendszeresen volt öntözve, nem volt meleg helyen.
2012. dec. 11. 08:09

Gyökeres fenyők milyen magasak? És mennyiért vesztegetik??

( városnév nélkül, sac / kb mire számítsak )

Lenne hova ültetni az ünnep után most már, megérné hogy ilyent vegyek / vegyünk...

5. Rescue (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2012. dec. 11. 07:52
Anno mi is ilyen emberkéhez jártunk, de csak eleinte voltak szép fái, aztán meg nem is ültettet újakat.
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. dec. 10. 15:49
Nem. Mi olyanhoz járunk, akinek a birtokán mi választjuk ki a fát, és a szemünk előtt vágja ki. Akár dec. 24-én délelőtt :)
2012. dec. 10. 15:29
Akitől tavaly vettük a fát azt kérdezte: élő fát szeretnénk vagy halottat? Mondta, hogy nála van lehetőség arra is, hogy az ember elmenjen vele az erdejébe, és kiválassza, melyiket szeretné kivágatni. Mi viszont az élő fára szavazunk minden évben, így pár év múlva fenyőerdőben érezhetjük magunkat:)
2012. dec. 10. 15:22
Szerintem mindet közel egyszerre vágják ki, csak más-más időpontban szállítják a kereskedőkhöz. Mi már hétvégén megvettük a fát, betettem egy vízzel teli vödörbe. Eddig ez a módszer bevált. Tavaly szinte az utolsó napig vártunk, hogy "friss" legyen a fa, de egyrészt már nem kaptunk olyat, amilyet szerettünk volna, másrészt 1 hé alatt lepotyogott az összes levél, annyira ki volt száradva :(
2012. dec. 10. 15:16
Minden nagyobb karácsonyfakereskedő jóval előbb vágja ki a fákat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook