Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Valóban gyerekellenesek, nőellenesek a kórházak elé kihelyezett babamentő inkubátorok? fórum

Valóban gyerekellenesek, nőellenesek a kórházak elé kihelyezett babamentő inkubátorok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. siba22
2015. aug. 31. 12:10
Annó mikor én születtem ilyen még nem volt.Én még 3 hós sem voltam mikor anyám meg apám lelépett.Ott hagytak a nagyszüleimnél.Hiába lett volna jogom megismerni őket nem akartam.Minek??Eldobtak mint egy darab rongyot.Viszont ezek az inkubátorok ha csak 1 kis életet mentenek az többet jelent mindennél.Vannak olyan nők akik nem megölik,elvetetik hanem megszülik és inkább anonim módon lemondanak mindenről.Inkább ez mint ha megölnék,vagy a kukába dobnák a kicsit.Az élethez való jog kevesebbet ér mint a szülők megismerése??
95. Tavirózsa :) (válaszként erre: 94. - C6973617d3)
2012. dec. 14. 07:39
:( Igen, én is hallottam. :(
2012. dec. 13. 14:46
Újabb csecsemő került a kukába :(
2012. dec. 12. 13:29
Tudom, hogy itt nem lehet politizálni, nem is akarok, viszont ez a téma azért nem választható szét attól. Tehát annyit, hogy ahogy láttam interjúkban, a képviselőink pártállástól függetlenül nem tartják egy fényes ötletnek ezt. Remélem, nem siker elérni, hogy tényleg ne legyenek ilyen inkubátorok...
92. 5146e98818 (válaszként erre: 90. - Civa)
2012. dec. 12. 13:14
Én úgy veszem észre, hogy amikor megtalálnak az inkubátorban egy-egy ilyen babát, egészségesen, az mindig egy meghitt esemény. Hamar valami találó névre elkeresztelik, és általában örökbe adják.
91. 09a7bccb26 (válaszként erre: 90. - Civa)
2012. dec. 12. 13:07
:(
90. civa
2012. dec. 11. 23:11

Szerintem is jó, hogy vannak. Ezzel esélyt kaphatnak a babák, hogy jó életük legyen. Nem mindenki tudja arccal, névvel vállalni, hogy lemond a gyerekéről, de esélyt szeretne neki adni! Sorsára sosem hagyná, de ha meg is tenné, az bűncselekmény, ha inkubátorba teszi, nem nyomozzák le az anyát.

Az én szülésemet követő 3. napon kimentem a kórház kertjébe sétálni éjjel. Az utcáról végig, egészen az inkubátorig véres lábnyomok voltak a betonon, és egy nagy tócsa az előtte lévő lépcsőn. Elvezető nyomok csak egy darabig voltak, remélem, rendbejött, akitől származtak, bár az is megfordult a fejemben, vajon túl lehet-e élni ekkora vérveszteséget? Az utcán nem láttam, milyen hosszan voltak nyomok, de bent vagy 100 méteren, teli talpas, véres lábnyomok.

Megrázó élmény volt.

89. trapiti (válaszként erre: 88. - 09a7bccb26)
2012. dec. 10. 22:25

Egyértelmű :) Csak azt írtam, hogy talán a sok örökbefogadott gyerek közül az inkubátorosok dolgozzák fel legnehezebben a dolgot... (valaki kérdezte, minek egyáltalán tudnia a vér szerinti szülőkről...)

Egyébként nyilván először maradjon életben, aztán legyen aki felneveli... feldolgozni meg úgyis mindezek után kell :)

88. 09a7bccb26 (válaszként erre: 85. - Trapiti)
2012. dec. 10. 22:17

Ez pozitíb :) Mármint hogy családra lelnek valóban


Akkor rosszul gondoltam a születési dátummal kapcsolatos dolgot, dehát inkább legyen 2 nap eltérés a személyijén, minthogy meghaljon szerintem...

87. trapiti (válaszként erre: 86. - Krisz42)
2012. dec. 10. 22:16
Aki igazán akar, az végig tudja vinni az örökbefogadást, annyira azért nem nehézkes... nekünk is sikerült és még több száz, vagy ezer családnak :)
86. Krisz42 (válaszként erre: 84. - 09a7bccb26)
2012. dec. 10. 22:15
De sok pár van,de bürokrácia is ,ismerősök szerettek volna örökbe fogadni,de elég nehézkes.
85. trapiti (válaszként erre: 84. - 09a7bccb26)
2012. dec. 10. 22:15

Az inkubátorba helyezett babák amint kiadhatóak a kórházból örökebfogadó szülőkhöz kerülnek, tehát nem "árvákat termel" az inkubátor, hanem egytől egyig normális családban nőnek fel ezek a gyerekek.


A születési dátum nem mondható meg pontosan (max. ha néhány órával a szülés után teszik be a babát, de ha már 2-3-4 np eltelik, akkor csak saccolni lehet, minél több idő telik el, annál pontatlanabbul).

2012. dec. 10. 22:10

Én nem is bocsátkozom fejtegetésbe azzal kapcsolatban, ha megszűnnének ezek az inkubátorok, azok a nők mit tennének a gyerekükkel, akik egyébként oda helyeznék el. Nem lehet megmondani, lehet, hogy van, aki az anonym szülést választotta volna, valaki kukába dobja, megöli, kitudja... Azt is hallottam, hogy ilyen inkubátorok nélkül is el tudja "helyezni" az a megszületett gyermeket, aki "nem tart rá igényt" (rossz leírni is), pl. hallottam olyanról, hogy templom elé tették (nyilván nem a templomudvarra télen egy bokorba), ahol megtalálta a pap, vagy olyan helyre, ahol megfordulnak emberek, feltűnik valakinek az árván hagyott csecsemő, segít rajta. Ez mind nem is fontos, mert mint írtam, úgysem tudjuk megfejteni, hogy ezek a nők miként cselekednének.

Viszont: nem sok az a 40 gyerek, ha azt nézzük, hogy biztos több csecsemőgyilkosság volt (köztük rengeteg olyan, amire sosem derül(t) fény), ám az életet nem lehet számokban mérni. Tudom, elég ózdi vagyok e tekintetben, nem is szeretem a statisztikákat, mert sok olyan statisztika van, ami az egy témáról nem túl elkeserítő eredményt, aztán a valóság sokkal gázabb. Tehát én inkább emberekben, jelen esetben ÉLETMENTÉSBEN gondolkoznék, nem pedig számokban. Azt nem hiszem, hogy ilyen inkubátorok fenntartása csillagászati összeg lenne.

Én eddig nem tudtam, hogy hány helyen van kihelyezve, mint kiderült... nem sok. Nyilván több életet meg lehetett volna menteni, ha minden kórháznál ott lenne. Tudjuk, így is lenne, aki nem élne a lehetőséggel... De ott van az a sok kis élet, amit meg lehetne menteni!

Lehet azt is mondtani, hogy nem kellene több árvát "kitermelni", mert milyen életük van az otthonban, utána pedig kikerülnek a világba nincstelenül. Ez szomorú valóság. Személyesen nem ismerek olyan embert, aki kikerült, viszont így látásból igen. Sajnos nem sikerült felzárkózniuk... De biztos sok pozitív példa is van.

Ezek a kisbabák viszont újszülöttek, szerintem a kórházi megfigyelésük, ellátásuk után közvetlen meg lehetne indítani azt a folyamatot, amivel örökbeadnák őket. Úgy hallottam, hogy a legtöbb pár kisbabát szeretne, nagyon kicsit, hogy teljesmértékben ők nevelhessék, formálhassák a kisembert és az életet. Nost, így lehetne, és kaphatnának esélyt nem csak az életre, de a jó családi életre is. Vag nem vár ennyi pár örökbefogadható kisbabára, és naív vagyok? :(

Amúgy szerintem egy ilyen kisbabáról meg tudja mondani az orvos, hogy melyik nap született, tehát be lehet neki írni a születési dátumot.


Nekem ez a véleményem.

83. Krisz42 (válaszként erre: 82. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 20:33
Hát ez az,ezét írtam,h a miénk a felelősség,csak ez sajnos nem mindenkit érdekel.Se a túlzott szigor,se a nemtörődöm hozzáállás nem használ.
82. 130454e42d (válaszként erre: 81. - Krisz42)
2012. dec. 10. 19:21
Nem is a lányod miatt kellenek inkubátorok, anonim szülés és hasonlók. Azok miatt akiknek a szülei ezeket nem mondják el. A lányom volt osztálytársai közül 2 terhes. 16 évesek.
81. Krisz42 (válaszként erre: 79. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 19:19
Nálunk-fiamnál,lányomnál-volt,van ilyenekről szó,de nem ez a legfontosabb.Ahogy észrevettem,a családot és a környezetükben lévőket tekintik mérvadònak.Ezét lenne fontos főleg a szülőknek helyretenni a kapott információt.A lányom néha nézte a tini szülőket és vonja le magának a tanulságot-volt,h együtt néztük és szeret mindent megbeszélni velem és mert nem vok túl szigorú,de rávilágítok dolgokra,ezért elmond mindent.Tehát mi mérvadók vunk.
80. c1e9612cd3 (válaszként erre: 79. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 19:15
jesszus! 20 évvel ezelőtt jobb minőségű volt a felvilágosítás???? Hozzánk anno orvostanhallgatókat küldtek ki felvilágosítást tartani, meg mikor fősulira jártam, nekünk is menni kellett 7-8 osztályosokhoz kötelezően....
79. 130454e42d (válaszként erre: 78. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:56

Nincs rendes felvilágosítás az iskolákban. Ha a családban nem kapja meg a gyerek nem hall róla. A lányom 16 éves, 1 hasonló órája volt, kb. annyit szűrt le, hogy aki szűz ne használjon tampont...

Megelőzésről, betegségekről, óvszerhasználatról szó sem volt, hülyeségek terjednek a kamaszok közt. Oké, hogy én elmondom, amit tudnia kell, de azok a veszélyeztetettek, akiknek otthon sem mondják el. Miattuk kéne az iskolákban tanítani ezeket.

78. c1e9612cd3 (válaszként erre: 77. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 18:52

felvilágosítás folyik már a csapból is.... csak sajna sokszor foganatja nincs.... már egy óvodás is tudja, h csak mese habbal a méhecske porozta be anyát dolog.... mégis, ha az állati ösztönök felülkerekednek....

no meg a családon belöli erőszak áldozatai, stb.... nem biztos, h a védőnői hálózat, vagy a felvilágosítás lenne az ellenszer....

77. 130454e42d (válaszként erre: 76. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:49
Igen, én is ezzel kezdtem. Mellé komoly védődői hálózat, és felvilágosítás. utóbbira esély sincs sajnos...
76. c1e9612cd3 (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 18:47
ez így van! Csak sztem együtt kellene működnie a 2 rendszernek, és úgy lenne a leg hatékonyabb a dolog! Legyen anonym szülés is lehetséges, meg az inkubátor is!
75. 130454e42d (válaszként erre: 74. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:40
A lehetőséget meg kell teremteni és aki akar él vele. Aki nem bízik a rendszerben kihagyja. Minél több a választási lehetőség annál nagyobb az esély, hogy sikerül a gyereket megmenteni.
74. c1e9612cd3 (válaszként erre: 73. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 18:35

az anonym szűrés sztem nem egyenrtékű a szüléssel.... képzeld el, h "azóta" új családot alapítottál, senki nem tudja, h te már szültél, majd beállít egy kis felnőtt, h ő a te gyereked, akit ott hagytál a kórházban annó...... Hány ember mehet benne tönkre?

:) soha nem tudhatod, h honnan származik az infó, ha kiszivárog.... Mo nem egy Francia o., vagy USA méretű ország.... itt még a falnak is füle és szeme van..... Pláne, ha szaftos pletyire éhes vki....

73. 130454e42d (válaszként erre: 71. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:31

Sose voltam hasonló helyzetben, úgyhogy passz. Valószínű, nem is leszek.

Amúgy ha kiderül a kilétem a törvény ellenére a kórház fizethet keményen. Ugyanúgy, mint anonim szűrés esetén.

72. 130454e42d (válaszként erre: 70. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:29
Nem azt mondtam, hogy oké. Ha nem mondják el neki, sérülnek a jogai, ez így van. Ilyen infót nem elmondani... érdekes hozzáállás.
71. c1e9612cd3 (válaszként erre: 69. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 18:26
nme, nincs joga, valóban. Aláírja, h saját felelősségre távozott, aztán viszlát! Ha te anonym módon tudnál szülni, megtennéd, ha úgy hozza az élet ma Magyarországon? A jófajta magyar mentalitást ismervén?
70. c1e9612cd3 (válaszként erre: 67. - 130454e42d)
2012. dec. 10. 18:23
aha... tehát, ha a ygerek akarja megkeresni az örökbe adó szülőket, akkor neki kiadható a genetikai anya/ apa kiléte, de ha mint az egyik ismerősöm, kiskorúként "véletlen" esett teherbe, megszülte a gyereket, de a szülei, mint gyámok, kötelezték az örökbeadásra, azóta se mondott le róla, h megtalálja az elsőszülöttjét, de nem kap infót... ez akkor így ok? És mi van akkor, h az örökbefogadó szülők soha el se mondják, h nem vér szerinti a gyerekük? Akkor már nem sérülnek a ygerek jogai? Hisz így sincs esélye megismerni/ megtudni bmit is a genetikai szülőkről.
69. 130454e42d (válaszként erre: 65. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:21
Saját felelősségre hazamehet, gyerek nélkül, nincs a kórháznak joga benttartani. Ha mindezt névtelenül tehetné talán többen vennék igénybe, és többe sem kerülne, mintha névvel, adatokat megadva szül. Nincs pluszköltség.
68. c1e9612cd3 (válaszként erre: 66. - 5146e98818)
2012. dec. 10. 18:19
az a baj, h egy másik országban végzett felméréssel, csk mert ott működik ez a program, sokra nem mennénk kishazánkban.... más kultúra, más emberek, más minden......
67. 130454e42d (válaszként erre: 63. - C1e9612cd3)
2012. dec. 10. 18:19
A gyerek joga itt erősebb, a mai jogrend szerint.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook