Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babák kezdő csomagja fórum

Babák kezdő csomagja (beszélgetős fórum)


24. Kukacc
2012. dec. 11. 11:24

Gratulálok, az Én Kisfiam dec. 30.-án született :)

Nálunk a doktornő a kisfiam nevére írta fel,minden baba kap egy tajszámot, ami majdnem egyezik az anyáéval, addig használható, míg nem lesz saját száma a kicsinek.

A férjem aznap délután, mikor megszületett a kicsi, már el is ment kiváltani.


Nekem nem anyukának írták fel.

Kisfiam volt feltüntetve és az én tajszámomat kapta meg, kivétel 1 szám.

23. szafaripók (válaszként erre: 19. - Nagymaya)
2012. dec. 11. 10:03

Igen, anyukának írják fel.

Mert ugye a taj-kártya sem születik meg a gyerekkel együtt!:)

22. Dorkamókus (válaszként erre: 1. - Eszti0715)
2012. dec. 11. 09:41
Lehet, hogy karácsonyi baba lesz:) Én nem vettem a szülés előtt semmit, hanem a kórházban érdeklődtem az anyukáknál és a nővéreknél. A gyerekorvos felírt egy babafürdetőt, ami valami szörnyen csomós volt. Alig vártam, hogy 3 hónapos legyen a fiam és lecserélhessem valami normálisra. A popsikenőcsöt is felírta a doki, de az sem volt az igazi. Popsikenőcsök közül sokat kipróbáltam és nekem a Neogranormonnak az új tégelyese vált be. Szuper a textúrája, zsíros, kevés kell belőle és most, hogy már szinte mindent eszik a fiam sem piros sosem a popsija.
21. Hajni0121 (válaszként erre: 20. - Inta)
2012. dec. 10. 20:16
Igen az anyukának írja fel, az ő taj számára, amint lesz a picinek is taj kártyája akkor már az ővére.
20. inta (válaszként erre: 19. - Nagymaya)
2012. dec. 10. 19:41
Az anyukának írja fel ilyenkor, amennyire én tudom. Csak sajnos nem tapasztaltam.
2012. dec. 10. 18:34
Hogy írja fel az orvos a receptet? Ahhoz tudnia kellene a gyerek nevét és születési idejét. Viszont ha még meg sem született a baba, akkor hogy csinálja?
2012. dec. 10. 18:01
Először én is a gyógyszertárit használtam, még várnadós koromban írta fel a gyermekorvos. Aztán először a fürdetőt cseréltem le, mert nem szerettem vagy nem akartam kétfelé menni (drogéria/patika), aztán kaptam ajándékba Neogranormon popsikrémet és úgy megszerettem, hogy a patikai helyett most azt használom.
2012. dec. 10. 15:10
Mi is Naturlandos mosdókenőcsöt használjuk már fél éve, nekünk is azt írják fel receptre. Fel lehet oldani a vízben. El kell kenni a kád alján vékonyan, és onnan folyó víz alatt lemosni. Ha már van egy kis rutinja az embernek akkor max 2-3 csomó marad a végén.
2012. dec. 10. 15:03

Mi míg nem jött le a köldökcsonk gézlappal törölgettük, az elején betadinossal, majd alkoholossal. (mi hintőport alig használtunk) A kórházban így tanácsolták. Aztán mikor leesett fülpiszkálóval tudtam szépen benyúlni míg váladékozott egy kicsit. Popsikrén nekem is a naturlandos vált be és nem is olyan drága...

Amit én nagyon szeretek az a babaolaj fürdés előtt egy kis masszázs vele:) És a fiam nagyon hámlott ez segített. Eleinte vízbe semmit nem tettünk, csak az olaj a pici testén. Fürdetőbe, testápolóba és minden iylen kencébe szerintem nagyon jó a babe de nem olcsó:(

15. inta (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2012. dec. 10. 14:44
Sok helyről hallom, hogy a védőnő tényleg CSINÁL is valamit, a mázsáláson kívül. Tapasztalni még nem tapasztaltam... Meg is állapítottam magamban, hogy jó kis állás az :D.
2012. dec. 10. 14:40

Nálunk még aznap hogy kijöttünk jött a dr.nő megnézte a gyereket.tetőtől talpig.És akkor írt fel dolgokat,amik még nem voltak.Nekünk kellett pl.a szemére csepp így azt is akkor írt fel.

Amúgy a patikát szerintem szülés után nemigen lehet megúszni.


Vatta vagy fülpiszkáló mindenhol mást javasolnak nálunk vattát amit vettem az szuper volt de vannak rossz máló vatták.Nekünk ez vált be.


Ja és mi is johnsons babyt használunk nyomósat vettem így könnyebb adagolni.És a kórházba is ezt vittem magamnak tisztálkodni (haj-kéz-testre is)!

13. szafaripók (válaszként erre: 10. - Inta)
2012. dec. 10. 14:02

Nálunk ezért (is) intézi a védőnő.

Amikor megszületett a fiam, anyukám beszélt vele (régen osztálytársak voltak, szóval nem kellett nekem is külön felhívni), és még aznap visszament anyuhoz a receptekkel. A férjem kiváltotta, és mire hazaértünk a kórházból, már minden ott volt...:)

Igen, nem vagyunk nagy város, nálunk ez a bevett gyakorlat a többi körzetben is...

12. inta (válaszként erre: 11. - Kissreni111)
2012. dec. 10. 13:51

Hát.... bízom benne...

De elég fura, az biztos.

11. kissreni111 (válaszként erre: 10. - Inta)
2012. dec. 10. 13:51

Mit ne mondjak, érdekes felfogású gyerekorvos...


Reméljük a már megszületett babával humánusabb lesz...


:-)

10. inta (válaszként erre: 1. - Eszti0715)
2012. dec. 10. 13:46

Én 38 hetes vagyok, és nm írta fel a gyerekorvos, ugyanis szülés előtt nem akar találkozni a kismamákkal... A védőnő viszont azt mondta, szerezzem be ezeket előre, összeírta, hogy miket pontosan, és úgy vettem meg a gyógyszertárban.

Lehet, hogy fölösleges volt, de már mindegy, nem az a pár száz forint fog földhöz vágni, amennyit a támogatáson spórolhattam volna (bár nem örülök, hogy ez volt a hozzáállás az orvos részéről), most nyugodt vagyok, hogy minden megvan. Vagyis... most azt hiszem, minden megvan :).

9. b-zs
2012. dec. 10. 13:43

a gyógyszertári fürdető melegvízben jól oldódik. Mi úgy szoktuk, hogy betettük a kádba, rá a forró vizet, szépen feloldódott, majd hideg vízzel a kívánt hőmérsékelre hűtöttük vissza. Különben tényleg csomós lesz, és így is kiül a kád szélére, de ez van..

receptek..kész vagyon lesz..

2012. dec. 10. 13:32

Nálunk úgy működik, hogy szülés előtt elmész a gyerekorvosodhoz, és felírja, vagy megkéred a védőnőt, és ő felíratja neked.

Ami kell:

- popsikrém

A gyógyszertárit is meg lehet kapni már készen, UNGUENTUM INFANTUM a neve - a naturland is gyártja, tubusos formában. Amikor nem volt kikeverve a gyógyszertárunkban, készet adtak (ez nem éri meg úgy a gyógyszertárnak, mintha ő keveri ki, azért nem szokták reklámozni). Mi nagyon sokáig használzuk ezt később is - a tubusos verziót, nem a gyógyszertárit...

- hintőpor

- alkohol

- fürdetőkrém: na ez tényleg egy rémálom!! Vízben NEM oldódik, szóval lehet vele trükközni, hogy beteszed a vízbe, és akkor tényleg ott úszkál rajta, vagy bekened vele a gyereket, és leöblíted (nekem ezt tanácsolta a védőnő, amikor panaszkodtam, de féltem, hogy csak csúszós lesz tőle a gyerek, és elejtem). A vége az lett, hogy egy textildarabra tettem belőle, aztán azzal lemostam a gyereket. Alig vártam, hogy leteljen a 3 hó, és mással fürdethessem, de a Johnsosns ÖSSZES termékétől kiütéses lett a gyerek!! Nekünk csak a Gabi fürdető vált be, most se merem mással fürdetni, pedig már két és fél éves!!

Ezekkel együtt fel fog még írni a doki konakiont és vigantolt - ezek vitaminok, adagolást majd ráírják/elmondják.

Én személy szerint az alkohol mellé fülpiszkálót javaslok, nem vattát, mert a fpiszkával sokkal könnyebb tisztítani a köldökcsonkot.

A kórházban meg mindent adnak, ami kell - legalábbis nálunk csak törlőkendőt és pelenkát kellett vinni (de pelenkát tudtak adni, aki kérte...)

Boldog babavárást és könnyű szülést Neked!:)))

2012. dec. 10. 13:28

Hát nem tudom... én a fürdetőt egyenesen utáltam. Csomós volt és ott úszkált a vízben... Mi addig használtuk, amíg el nem fogyott.

Popsikrémet fél éves koráig használtam, majd váltottam a Sudokrémre :)

2012. dec. 10. 13:16

én popsi krémbe tubusosat kaptam az nem volt csomós de én is ha gond van sudocreamet vagy bephantent használok utóbbi zsíros.

Amúgy én igen ritkán használok popsi kenőcsöt mert mosható pelusozunk:-D

2012. dec. 10. 13:13
A gyógyszertári popsikrém csomós, és nem lehet normálisan kenni. Én Sudocrem-et használtam mindkét gyerkőcnél, első pillanattól fogva. A gyógyszertári fürdetőkrém undorító, úszkál a vízben, a gyerek meg csak csúszkál a kezedben. Én első hetekben sima vízben fürdettem, nem lesz koszos a gyerek, és télen meg sem izzad, úgyhogy tökéletesen megfelel a tiszta víz. Aztán később a Johnson's fürdetőt használtam, amit újszülötteknél is lehet már (sárga színű). A kórházban is azzal fürdetik a babákat.
2012. dec. 10. 13:11

Szia a doki fog felírni mindent.Fürdető krémet,hintőport,alkoholt...meg ha esetleg valami kell a babának.

Amúgy meglehet venni recept nélkül is az alkoholt,hintőport stb.de van aki szerint fölösleges.


Mi később már nem irattunk fel Fürdetőt mert nem szerettem.


Amit vegyél majd az valami jó kis vatta pamacs.Mi a Tescoba vettük helyes kis golyó formát.

3. Cippora (válaszként erre: 1. - Eszti0715)
2012. dec. 10. 13:10
Mindent felír majd a gyerek orvos amire szükségetek lehet,nem is jó mást használni az első hetekben,nehogy allergizáljon.
2. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Eszti0715)
2012. dec. 10. 13:07
Mosdókrémet, popsikrémet ír fel a gyerekorvos, eleinte célszerű azt használni
2012. dec. 10. 13:04
December 29. környékén várjuk az első kisbabámat és nem tudom, hogy milyen babaápolási cuccokat vegyek. A szülés után a gyerekorvos felírja ezeket, vagy lehet bármelyiket használni, amit a patikákban árulnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook