Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szexualitás a terhesség alatt fórum

Szexualitás a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2009. febr. 12. 12:08

Sziasztok!

Na hát megint én vagyok.Voltunk az orvosnál és hála istennek nincs semmi baj!Csak sokat kell pihenni és vigyázni kell "magunkra"!Legközelebb csak 4 hét múlva megyek.Addig remélem nem lesz semmi baj!

39. katoca29 (válaszként erre: 35. - Zsivanyica)
2009. febr. 9. 14:12

Szia!

Én is veszélyeztetett vagyok és a 6 hétben vagyok, tegnap mégis együtt voltam a párommal/amit én először nem is akartam/és utána elkezdtem vérezni.Nem volt annyira sok és már másnap reggelre el is múlt de azért nagyon megijedtünk. Remélem nincs semmi baja a kicsinek! De csak holnap megyünk az orvoshoz.Ezek után nem hiszem hogy akár egyszer is szex-ni fogunk a terhesség alatt!

Azt szeretném megkérdezni hogy neked miért kellett a kórházba menned? Te is bevéreztél?

Előre is köszi!

38. Kocska (válaszként erre: 37. - K.né)
2008. okt. 31. 22:56
De jó neked!Gratulálok!!!!! és köszi!
37. K.né (válaszként erre: 36. - Kocska)
2008. okt. 31. 20:18
Szia! A babaszoba.hu-n olvastam, meg van szakkönyvem, és azt böngésztük. :-) Már nem kell nyugtatgatni, ugyanis megszültem :-D
36. Kocska (válaszként erre: 30. - K.né)
2008. okt. 26. 16:39

Szia Éva!

Elküldenéd a ahonnan mutattál a párodnak megnyugtató cikekket.Mert én 16hetes leszek,de a párom még mindig a "jajj baja lesz a babának"-nál tart.Hiába olvastam neki,hogy az jó a babának,ami a mamának:)

2008. okt. 23. 01:02

Sziasztok!

Én sajnos veszélyeztetett vagyok/18.hét/ így csak óvatosan tehetnénk....de sajnos az utolsó esetben is a kórházban kötöttem ki:(! Szerencsére nem lett semmi baj, de ezek után hogy magyarázom meg a páromnak, hogy nem lesz semmi baj? Ugyan is ő nagyon félt engem is és a piciket is és inkább kibírja:( Én már nehezebben:(

2008. okt. 20. 20:06
Azt olvastam hogy orgazmusnál észlelheti a méhösszehúzódást,tehát lehet hogy utána mozglódni kezd.
2008. okt. 17. 16:29
Lehetséges, hogy a magzat reagál a szexuális ingerekre?
2008. aug. 29. 13:13
Én most vagyok a 5,5 hónapban. Az első 4 hónapban olyan borzalmas hányingerem volt, hogy munkába járáson kívül csak feküdni volt erőm, nemhogy szexelni. Hát nem vittük túlzásba, az biztos. Most már azért visszatértünk az átlaghoz :)
31. Lisett
2008. aug. 26. 18:31
Én még csak az 5. hétben vagyok és eddig sem volt piskóta a szexuális életünk, de most még intenzívebbé vált, viszont olvasgatok itt a vadságról és öszintén szólva nagyon vadak vagyunk, viszont most féltjük a picit és szeretném kikérni a véleményeket ezzel kapcsolatban, már most az elején is "jegelni" kell a vadságot?
30. K.né
2008. aug. 17. 18:57
36 hetes vagyok és ma is szeretkeztünk. Az első pár hétben ritkább volt, de nem miattam: a párom féltette a picit. De megbeszéltük, mutattam neki cikkeket és szakkönyvet, meggyőztem. Azóta is nagyon aktívak vagyunk, szinte minden nap. Igaz a vadságot jegeltük, de nagyon tartalmas és gyengéd együttléteink vannak mind a mai napig.
2008. ápr. 24. 09:22

Sziasztok!

Én az első babámat várom, most lépek a kilencedik hétbe. A szexuális étvágyunk a párommal baba előtt is átlag feletti volt (heti 6-7 alkalom), de az utóbbi egy hónapban ezt is sikerül túlszányarnunk. Gondolom nálam a hormonális változások miatt van, az apuka pedig már akkor is megkíván, ha csak meglengeti a hajamat a szél. :-)

A terhességgel minden rendben, orvos sem tanácsolt el bennünket a szextől, úgyhogy én nem bánnám, ha ez a statisztika még jóideig maradna. A babának nem hiszem, hogy ettől baja lesz, főleg, hogy a vad szexcsaták helyett inkább gyengédebb szeretkezéseink vannak.

2008. ápr. 11. 20:22
Sziasztok!Nekem 3 gyerköcöm van és mindhárom terhesség alatt másképp alakult a szexuális életünk.Az első bébinél aggódtam,hogy nehogy baja legyen.Ennek a férjem nem igazán örült :(.A második terhességem alatt nagyon kívántam a szexet a második harmadban.A harmadik manócskáknál az első és a harmadik harmad volt akció dús:)).Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalni szerintem.Ha probléma mentes a terhesség szerintem amikor csak megkívánod és van rá lehetőség élj vele,mert ha megszületik a bébi nem sok idő és energiád lesz rá eleinte.És az apukák is kiegyensúlyozottabbak ha rájuk is figyelmet fordítunk.
2008. ápr. 3. 13:48
Sziasztok! Őszinte legyek, én még nagyon az elején vagyok (az 5. hétben járok) és a szex nem hogy kevesebb lett volna, hanem jóval töb! :) Itt jött be a mondás: a terhes nők valahogy kívánatosabbak, mint egyébként!
26. Silver1 (válaszként erre: 25. - Annelly)
2008. márc. 19. 20:36
Én úgy tudom ez is normális: hormonális dolog.
2008. márc. 8. 23:13
Sziasztok. Lehet, hogy velem van a probléma, de mi egészségesek vagyunk, mindent rendben találtak, valahogy mégsem kívánom az eggyüttlétet.
24. Silver1 (válaszként erre: 15. - 118ace9012)
2008. febr. 21. 15:15

A terheskönyvemben pont az áll, hogy hasznos a magzatnak az orgazmus kiváltotta méhösszehúzódás, mert így kipréselődik a méhből az elhasznált vér, és friss áramlik a helyére. Különben nem hinném, hogy az amúgy rugalmas méh "nyomorgatná" a gyereket, olyan sokáig amúgy sem tart. Ezek szerint a többórás vajúdás alatt is hülyére nyomná a méh a gyereket? Szerintem ne foglalkozz a doki szavaival, csak arra figyeljetek, hogy közben a hasad ne nyomódjon.

Mi végig éltünk szexuális életet (a dokim az utolsó 3 hétre nem ajánlotta), nekem nem indított be semmit, pedig már az utolsó hétan járok.

2008. febr. 20. 21:40

Sziasztok!

Mi sem hgytuk ki a szexet a terhességem alatt a Párommal!Az utolsó hónapban volt csak,hogy már nem éltünk "ugy" szexuális életet,de máshogy igen! :)

22. direne
2008. febr. 20. 21:24
Nagyon jó! Nagyon jó! :-)
21. LoLiNa
2007. nov. 21. 04:47

nekem pont az első 3 hónap volt az, ahol rengetet összebújtunk. jóformán minden nap. a második harmadban a megszokott (terhesség elötti) mennyiség, majd a harmadik harmadban tán ha 2x voltunk együtt. azt hiszem a párom féltette a bébit.. hiába kérdeztem, hogy miért, érdemleges választ nemigen laptam. de abban az időben nálam elég lagymatag volt a vágy.. havonta tán 2x "igényeltem" volna a dolgot..


a cikkben a 3 hét után nincs váladékozás és a gátseb is rendben van "résszel" nemigen értek egyet.. nagyon , de nagyon ritka, akinek ez igaz... legalábbis akikkel én beszéltem erről..

2007. nov. 20. 21:05

Én úgy tudom, ha csak az orvos nem tiltja akkor szabad.

Nekem is a második harmadban volt a legjobb.

És szülésmegindító hatása miatt jacasollják túlhordásnál.

19. ALLICS (válaszként erre: 17. - Cb3a40e288)
2007. nov. 20. 17:13
Igen ezt én is így tudom.Mi is aktívak voltunk a terhességem alatt talán sokszor jobban is kívántam a szexet a 2. harmadban
18. Sz.Csirke (válaszként erre: 16. - HeckGina)
2007. nov. 20. 17:09
En meg olyat nem hallottam hogy barki ellenezne normal terhesseg eseten. Termeszetesen lehet, orvostol, szulesznotol, konyvekbol, netrol szerzett info alapjan. Azt is olvastam, hogy sok gyereket alomba ringat a mozgas:)) Ott bent minden annyira rugalmas, a bebi pedig vizben van.
17. cb3a40e288 (válaszként erre: 16. - HeckGina)
2007. nov. 20. 13:17
Nekem három fiam van,és mind a három terhességem alatt végig aktív volt a házaséletünk!Úgy tudom hogy csak orvos által indokolt esetben nem szabad!Túlhordásnál még javasolják is,szülésmegindítás gyanánt..
2007. nov. 20. 13:13
Sok mindent lehet hallani erről a témáról, de minden vélemény különbözik. Van aki azt mondja lehet, van aki azt mondja nem. Náhány orvos javasolja, néhány meg egyenesen ellenzi. Kinek mi a véleménye erről?
2007. aug. 19. 18:06

Sziasztok!

Nekem rögtön avval kezdte a dokim (pedig nem is kérdeztem), hogy szex csak nyugdíjasan, az orgazmust meg jobb lenne ha elfelejteném, mert az érzetet a méh összehúzódásai váltják ki, és hát ugye "nem az a célunk, hogy nyomorgassuk szegény gyereket". Ezek után hiába kívántam ill. kívánom a szexet, egyszerűen nem tudom magam elengedni, mindig az orvos szavai járnak a fejemben. Káros vagy nem káros, a doki megodotta a kérdést, hála az arany elköpésének az adott pillanatban tuti leblokkolok... Már csak az vígasztal, hogy nincs sok hátra. Utána tuti szétkapom a férjem! :-)))

2007. aug. 14. 18:51

Sziasztok!

Én az elején nagyon ritkán akartam szexelni,pedig a terhességem elött gyakran együtt voltunk a párommal!amióta terhes vagyok(most 6. hónapos) nagyon sokat aggódom a bébik miatt(ikreket várok)!volt is egy mélypontunk ezmiatt-aztán átbeszéltük az egészet-most túlvagyunk a nehezén,megtaláltuk az örömforrás újabb változatait,bár meg kell, hogy mondjam, az aggódás megmaradt,ebböl kifolyólag még mindig nem vagyunk együtt túl gyakran.

13. mongi
2007. aug. 14. 14:42
Én az első 3 hónapban veszélyeztetett voltam,ezért nem volt szex,utána meg már nem nagyon mertünk,csak ritkán:)
2007. aug. 11. 09:29
Nekünk nem voltak eddig problémáink,igaz még csak félidősek vagyunk.remélem nem is lesz mert az nehezen birom :P
11. @kiara@ (válaszként erre: 10. - Win)
2007. júl. 6. 16:23
hát igen de ez változó az első babánál nem volt semmi probléma sőt aktívabb voltam mint előtte .Most a másodikat várom és teljesen más most nem változott semmi ugyanúgy kívánom mint eddig
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook