Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lehet beteg a kutyám? fórum

Mitől lehet beteg a kutyám? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. Ata06
2012. dec. 9. 15:41

Egy híd köti össze a földet az Éggel

ez a szivárványhíd, mely

csodás színekkel ragyogón ível

földig érő tarka ívvel.


Innenső oldalán a hídnak

pompázó virágok nyílnak,

friss-zöldek a pázsitos rétek,

üdék a völgyek, dombvidékek.


Örök a tavasz, nem esik a hó.

Van bőséggel ennivaló,

mindig lágy-meleg az idő,

a víz is mindig frissítő.


Ha egy kedvencünk kihűl,

erre a szép helyre kerül.

Az agg, megtört állatok,

itt lesznek újra fiatalok,

újra épek a megcsonkultak

és egész nap csak játszadoznak.


Az én drágám is itt lakik,

és nagyon vár már valakit.

Hisz egy hiányzik csak neki:

Nincs itt vele, ki szereti;

hát hancúrozik egész nap,

míg el nem jő a pillanat.


Most hirtelen abbahagyja:

-orra tágul, füle feláll,

lába remeg, szűkül a szempár,

rohanni kezd: megjött a gazda! -


S hogy megérkezett s meglátott:

hozzád rohan a barátod,

felkapod kitárt karodba,

csókolgatod újra meg újra,

belenézel hűséges szemébe,

s indultok. Majd elérve

a csodák útjának végére,

a szivárványhídon együtt mentek át

és ez lesz nektek az igazi mennyország.

65. Ata06
2012. dec. 9. 15:40
Óóó, most olvasom! Nagyon sajnálom! Sok erőt kívánok Neked! :'(
2012. dec. 9. 15:14
Most temetuk el szegenyke a kedvenc szonyegeit meleje temetuk hogy nyugodtan fekuhesen
63. rekuczy (válaszként erre: 62. - Andi31)
2012. dec. 9. 15:14
koszonom
62. andi31 (válaszként erre: 59. - Rekuczy)
2012. dec. 9. 11:30
Most olvasom csak hogy mi történt ... nagyon sajnálom Macit, és hogy nálatok nem volt lehetőség orvost keresni este - bár esélyes hogy már akkor sem tudott volna segíteni rajta. Légy erős, a kislányodnak szüksége van Rád. Egy kutya pótolható, bár egy "Maci" nem - de ha a szívedben megőrzöd, akkor mindig ott lesz Veletek! Minden jót Nektek!
61. Rescue (válaszként erre: 60. - Regin_a)
2012. dec. 9. 11:19
Minimális gyászdő nálunk is volt, de nem sokáig, az új családtag mindig elterelte a gondolatot az elvesztett barát után.
60. Regin_a (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2012. dec. 9. 09:44

Nekem mondod?

Rá vagy 2 hétre ajánlottak a neten egy kölyök német dogot.

Az anya fotóját küldte csak el a tulaj. Szakasztott mint az enyém volt.

Köszönettel vettem ajánlatát, de akkor még nem ment.

Valahogy azóta se lett új kutyám

2012. dec. 9. 09:40

na sziasztok orulok ha valakinek segitet de nalunk nincse rontgen sajnos nem volt elerheto az orvos sem. Nekem is szofogado volt a kutyam ugy szerete a havat mindig a telnek orult es szegeny ezt a telet nem elvezhete. Ma el fogjuk temetni szegenykemet az egyik kedvenc helyere.

Lesz masik kutyuskan de ugy is o lesz nekem az igazi kutyam. Muszaly hamar kutyat szereljunk mert nagy az udvar es a ferjem tavaszal megy kulfoldre dolgozni addog jo ha megno mert vedenie kell. Es telen itthon van es amig kicsi legalabb segit szobatisztara nevelni mert a leanyzo melet egyedul most nem menne. Koszonom hogy segitetek egy nyugtat hogy sokat nem szenvedet.

58. Rescue (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2012. dec. 9. 09:29
Lehet, hogy vannak, de nálunk ők a legjobbak. :) Kutya, cica téren.
57. Rescue
2012. dec. 9. 09:27

Mondjuk nálunk éjjel benn alusznak a kutyák, szóval biztos nincs este ugri bugri stb... kapunál furkorászás, esetleges mérgezés stb.

Reggel kap a két idős egy kevés jutifalit és este a nagyobb adagot. Az idős kustyáknak ajánlott 2 napi étkezés. A 1 éves kutyám nem kap sose egyszerre nagy adagot, csak kézből kap kaját feladatra, bost biztos kegyetennek tartotok. De rengeteg örömöt okoz, és látom mennyre kiegyensúlyozott,boldog, erdőben simán póráz nélkül sétálunk, és ha szólok jön vissza rögtön.

56. andi6020 (válaszként erre: 55. - Acuko)
2012. dec. 9. 00:30
Az én bernáthegyim este evett, reggelre nem élt. Pedig nem volt egy ugribugri fajta. :(
55. acuko (válaszként erre: 44. - Rekuczy)
2012. dec. 9. 00:27

Hát igen, ez a leirt tünetekből várható volt. A gyomorcsavarodás 4-5 óra alatt elviszi. Nagyon sajnálom.

Én annak idején még időben orvoshoz tudtam vinni. Kontrasztanyagot nyomtak bele, megröngenezték és egyértelmű volt,. Azonnal megműtötték és sikerült a műtét. 9 éves német dog volt. Összeszedte magát, de már nem volt az igazi. Rá fél év múlva végelgyengülésben halt meg.

2012. dec. 9. 00:19
Mondjuk nem vagyunk egyformák, nekem szükségem volt, és lesz is valamennyi időre, hogy meggyászoljam a kutyát, amelyik elment. :(
53. andi6020 (válaszként erre: 50. - Regin_a)
2012. dec. 9. 00:15
Ha igazán szeretsz egy állatot, akkor ez nem ilyen egyszerű. Nem egy plüss, ami ha elveszik szaladsz, és veszel egy újat.
52. 9242a6388c (válaszként erre: 49. - Rekuczy)
2012. dec. 9. 00:13
Nagyon sajnalom.:(
51. andi6020 (válaszként erre: 49. - Rekuczy)
2012. dec. 9. 00:12
:'(
50. Regin_a (válaszként erre: 49. - Rekuczy)
2012. dec. 9. 00:12
Kell egy új kutyácska, még fiatalok vagytok
49. rekuczy (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2012. dec. 9. 00:06
koszi nagyon fog hianyozni o volt a szoros gyermekunk vele pont ugy ejszakaztam kolyok koraba mont egy kisgyerekel beteges volt kolyok koraba. Ahogy a tuneteket olvastam es lattam rajta biztosan belcsvarodas volt. Nagyor orvendet mindig a honak nagyon szerete es mindig hemperget bene es volt egy jatekja amire a ket elso labat ratette es csuszkalt ahogy az emberek snobordoznak. Arra tipelek hogy lehetet a hempergozestol is azt olvastam abba amit kuldtel hogy az is lehet.
48. Regin_a (válaszként erre: 44. - Rekuczy)
2012. dec. 9. 00:05

Szegény kutty!

Emlékszem az enyém szemére, ahogy bizakodva pislogott rám, miközben várakoztunk


Akkor ez tényleg gyomorcsavarodás volt

47. andi6020 (válaszként erre: 46. - Rekuczy)
2012. dec. 8. 23:59
Őszintén sajnálom :(
2012. dec. 8. 23:58
akkor amikor irtam kb 2 oraja ahogy eloszor elkoszontem toletek ra kb 5 percre
45. andi6020 (válaszként erre: 44. - Rekuczy)
2012. dec. 8. 23:53
Most halt meg a kutyád?
2012. dec. 8. 23:50
Na enínem tudom Mci este is ugralni szokot mert az udvaron van es mindig elefut a kapuhoz ha valaki elmegy elotte es gyakran van jarkalas ha csak este addnek is futkarozna. De sajnos Maci meghalt ahogy irtam nektek ra 5 percre ha az orvost is eltutam volna erni akkor sem ert volna ide
43. Regin_a (válaszként erre: 38. - Rekuczy)
2012. dec. 8. 23:46
Szorítok!
42. Regin_a (válaszként erre: 32. - Rescue)
2012. dec. 8. 23:45

11 évig reggel-este kapott kaját a kuttyom + a napközbeni nasi

Ennek ellenére este éhgyomorra lett gyomorcsavarodása.

41. andi6020 (válaszként erre: 36. - Rescue)
2012. dec. 8. 22:38

Nemcsak én gondolom, gondolja ezt más is. Már csak azért is, mert nem én találtam ki, hanem nálam sokkal nagyobb tudással rendelkezők.

Sőt, talán meglepő, de vannak az állatorvosodnál, meg a kutyakiképződnél is okosabbak.


Jó lenne, ha mindenkinek tisztában lenni ezzel, ha már kutyát tart. Főleg ha még tanácsot is ad.

40. Ata06 (válaszként erre: 36. - Rescue)
2012. dec. 8. 22:32

Állatorvostól függ a dolog! A kutya kiképző meg nem orvos! Most már megdőlt az egyszeri étkezés! A napi adagot két részre kell elosztani és reggel-este kell oda adni. Minél nagyobb mennyiséget eszik ,annál nagyobb a gyomorcsavarodás veszélye! Az állatok kaja után ellustulnak, tehát ha reggel kapja meg a fele adagot ,akkor is pihenni fog utána! Amelyik meg nem az este sem fog, fajtától függ.

Nekem is nagytestű kutyám van és eddig működik!

39. Rescue (válaszként erre: 35. - Rekuczy)
2012. dec. 8. 22:19

Elhiszem, hogy jót akarsz, de sajnos ez egy banális hiba szokott lenni nagytestű kutyáknál. És sokan nincsenek tisztában vele.

A kutyák remekül tudnak alkalmazkodni, elég ha reggel adsz egy minimális adag, pár szem kaját, este megkapja az adagját, és remélhetőleg este már nem fogja agyonrohangálni magát és bélcsavarodást kapni.

2012. dec. 8. 22:18
Szoritsatok hogy Maci jobban legyen most mennem kell van egy 7 hetes lanyom meg kell furdesem es etesek mert egy kiscsit kesore maradt o hogy Macit gondozhasam
37. rekuczy (válaszként erre: 36. - Rescue)
2012. dec. 8. 22:17
ahogy leirtam en is a kutya erdekeit nezem maskepen nem irogalnek most.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook