Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Salvus víz! Hatásos? Tapasztalatok? fórum

Salvus víz! Hatásos? Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. aug. 13. 21:08
reflux esetén meg szerintem amúgx is egy kissebb átverés, mivel 90% ban NAHCO3 azaz sima szódabikarbóna ami azt illeti hogy 250forint+némi csapvíz segítégével 50 litert lazán összedobsz othon, namármost a salvus víz meg 1,5L/850...
30. mirbar (válaszként erre: 20. - Survivor3)
2016. aug. 8. 16:22
gerincsérvre salvus víz? sose hallottam és hogyan használ és hogy szoktad használni?
29. Doky
2015. nov. 27. 15:23

Én úgy iszom mint más a pálinkát, húzóra :D

Kicsit sós, meg hirtelen rossz az utóíze, de ha gyorsan isszátok akkor nemgáz annyira :)

Nekem pont azok vannak amikre jó, gyomorfájás, puffadás, hányinger kicsit nagyobb kajálás után.. nemrossz csak kicsit sós az íze :)

2014. júl. 7. 00:41
Mit gondoltok a Salvus víznek van valamilyen mellékhatása tartós fogyasztás esetén?
2014. jún. 29. 20:39
Én Parádi gyógyvizet szoktam inni gyomorégésre. Nem tudom, hogy refluxra jó-e, én csak alkalmanként szoktam inni, amikor valami ételtől ég a gyomrom vagy nehezen emésztek. Nekem ez is nagyon bevált. A szaga borzalmas (én csak büdös víznek hívom), viszont az íze nem rossz.
2014. jún. 29. 20:05
Gyomorégésre szoktam inni, nagyon hatásos. Az ízét is meg lehet szokni, sokat nem kell inni belőle, kb. 1 dl, ha ég az ember gyomra. Amikor nyelem, már érzem, ahogy hűsít, szünteti meg az égést, nagyon jó dolog.
25. petka
2014. jún. 29. 19:56
A Salvus viznek rossz az ize de a hatása kiváló. Én is refluxra szoktam inni, vagy ha valamit nehezebben emésztek. Nem hiszem hogy hizást okozna.
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - A_len)
2014. jún. 29. 19:54
Víz... Akkor hizlal ha mellé zabálsz...
23. gizus58 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2014. jún. 29. 11:36
Nekem jó tapasztalatom van vele, a refluxra! Egy decit iszom belőle, után hamar pár korty vizet,mert issé sós az íze, de a hatása nagyon jó! Van, mikor este is iszom lefekvés előtt, és akkor semmi gondom éjjel.de ez melett még szedem a gyomorvédőt is.
22. a_len
2014. jún. 29. 11:26
Tapasztalt valaki hízást a fogyasztása alatt?
2012. dec. 18. 19:11

Most én is elkezdtem inni,de nagyon jó!Annak örülnék ha elhagyhatnám a gyógyszert,de szerintem az nem fog megtörténni.


Amúgy nem vészes az íze,lehúzom mint a felest,aztán hamar iszok rá valamit,ami elveszi az ízét.

2012. dec. 14. 19:42

Én szoktam belőle kortyolni, de nem ízlik.

Fürdeni sokat szoktam benne és az bizony jó a gerincsérvemre.

Mindenkinek jobbulást!

2012. dec. 14. 15:06

Hatásos, de nagyon sz*r íze van szerintem... :(

Két kortynál többet nem bírok inni belőle... :(

18. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. dec. 8. 20:47
én iszom, nem kúra hanem csak alkalomszerűen. hányinger ellen is kiváló ami nálam nagyon gyakori. a savról, görcsről nem is beszélve. idd csak. de a controloc kúrát csináld végig azért.
17. Gabóca10 (válaszként erre: 15. - Reniceee)
2012. dec. 8. 15:22

Nekem is a két terhesség alatt kezdődött ez a sav-probléma,de rosszabbodott a helyzet.

Gyógyszerrel elég elviselhető volt,nem figyeltem én semmit,ugyanúgy ettem mindent mint azelőtt!

Aztán idén februárban kisfiam kórházba kerűlt,nagyon beteg lett,és onnantól kezdve vége a dalnak.Teljesen kikészűltem idegileg,persze a gyomrom bánta.

Ma már a kávét is kihányom,egyáltalán nem iszok.

Tehát nekem is régebb óta fennáll ez a probléma,de igen a steressz tönkretesz mindent!


A svédkeserű is tényleg nagyon jó!Mindíg van itthon!

16. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. dec. 8. 15:12
Bizony hogy jó! Nekem is iszonyatos fájdalmaim voltak kb egy hónapja, ugyanilyen, nekem az idegtől, meg akkor pont rosszul is ettem. Iszogasd ahogy rá van írva, hatni fog. Javaslom esetleg még a svéd keserűt vízzel iszol reggel-este egy evőkanállal. Sokat segít! Meg én sok kamilla teát is ittam.
15. reniceee (válaszként erre: 13. - Gabóca10)
2012. dec. 8. 14:43
Nem mondod, hogy nyugodt időszakom van...de ez elött sem voltam halál nyugodt :D
2012. dec. 8. 14:24
Én szintén a terhességem alatt ittam, semmi más nem használt! Hónapokig ittam, nem volt belőle gond.
2012. dec. 8. 14:23

Nem idegeskedtél sokat mostanában?

Ranitidin B-szedek,nagyon jó gyógyszer,de ha sztresszelek,vagy ideges vagyok,bevehetek akármennyit egy nap,akkor sem használ,amíg meg nem nyugszom.

Egy Orvos mondta nekem hogy ugyanannyi idegvégződés van a gyomorban mint a gerincben!!!

És hiába az étrend-beli változtatás ha ideges-típus valaki!Azt mondta tanuljak meg relaxálni.Bár még most sem tudom hogyan kell.

A Salvus víz-ről nincs tapasztalatom,de a lúgos víz is nagyon jó!Bár erről megoszlanak a vélemények hogy nem egészséges,de én nagyon szeretem!

Stresszes időszakokban meg szedek Magne B6-ot.

Jobbulást!

12. Hallatlanka (válaszként erre: 10. - Reniceee)
2012. dec. 8. 14:22
Csak azt tudom tanácsolni, hogy tégy egy próbát! Én amikor fogyóztam akkor ittam, mert valahogy jobban éreztem tőle magam. Igaz az íze borzalmas, de ennek ellenére is ittam, mert érezhető volt a jótékony hatása! :)
2012. dec. 8. 14:19
Egy próbát megér.Én terhesen ittam,és nagyon bevált.
2012. dec. 8. 14:13
Januárban volt tükrözésem... ott mondták. Tegnap elött voltam gasztroenterologián s ott a doki meg sem hallgatott s még s papirjaimat sem nézte meg...
9. reniceee (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2012. dec. 8. 14:11
Az van, refluxom s meg rekeszizom sérvem.... refluxra controlocot szedek reggel este....de a böfögés nem mulik
2012. dec. 8. 14:11
Anyukám mindig akkor iszik egy kis pohárkával amikor úgy érzi, hogy nincs jól a gyomra. A szomszéd néni meg minden nap iszik Salvus vizet, ha fáj a gyomra-ha nem. Bármennyi ideig lehet használni.
7. bnedora (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2012. dec. 8. 14:08
Én addig járnék az orvos nyakára, amíg kivizsgáltatna. Lehet, hogy refluxod van, amire gyógyszert kellene szedned.
2012. dec. 8. 14:07
Huuuu hát nagyon remélem, s hogy célszerü adagolni... étkezés elött egy órával vagy kaja közt kortyolgatni... s mennyi ideig lehet használni?
2012. dec. 8. 14:04

Szia!

Anyunak nagyon sok gyomorproblémája van, szinte minden kicsit is nehezebb kaja után gyógyszer....na amióta issza, azóta nagyon nagyon ritkán kell csak neki gyógyszer, minden kaja után megiszik egy pcit és nincs semmi gondja. egy próbát mindenképpen megér szerintem.

2012. dec. 8. 14:04

Én terhesség alatt ittam, illetve most újra iszom.

Csak jókat tudok mondani róla!

Gyomorégésre, puffadásra bejött!

Az ize nem a legjobb, de valamit valamiért. :)

2012. dec. 8. 14:02
Édesanyám a gyomorpanaszaira régóta használja, és segít neki. Egy próbát szerintem megér, hátha neked is segít! Jobbulást kivánok! :)
2012. dec. 8. 13:58
Azt mondják nagyon jó sőt ismerek olyat aki létezni sem tud nélküle:))Annyira fáj a gyomra meg mar a nyelőcsöve ha nem iszik:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook