Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vane valakinek tapasztalata a laparoszkopikus műtéttel kapcsolatosan? fórum

Vane valakinek tapasztalata a laparoszkopikus műtéttel kapcsolatosan? (tudásbázis kérdés)


13. cca887cff8 (válaszként erre: 10. - JázminBarnuska)
2009. dec. 20. 16:24

nekem epe műtétem volt.

4 pici heg van:köldöknél, a szegcsontnál, és 2 jobb oldalt - de ezek a legkisebbek.


műtét után mikor észhez tértem adtak egy gumikesztyűbe be volt gumizva egy infúziós cső darab és ezt a kesztyűt mindig fújogatni kellett ...

pont azért, h a be ne szoruljon a levegő.


nem is volt semmi bajom.

12. Cepheus (válaszként erre: 10. - JázminBarnuska)
2009. jún. 11. 14:59

Na, most tudtam meg, mitől fájt úgy a mellkasom, hogy egy hétig kiegyenesedni sem tudtam...


Ettől eltekintve gyors volt a felépülés, engem kétszer műtöttek laparoszkópiásan.

2008. okt. 25. 13:31
nekem tavaly juliusban volt. borzasztóan fájt utána a helye. nem tudom, hogy kinek, hogy csinálták, de utána 1-2 óra mulva futkosni, egy kicsit érdekes számomra. én 2 hétig nem tudtam szinte megmozdulni a fájdalomtól, nemhogy még futkározni.
2008. márc. 13. 21:40

Sziasztok!

Nem nagy ügy a műtét.Utána a zacskóba csordogáló váladék kellemetlen,főleg zuhanyozni nehéz tőle.Nekem a petevezetékeimet vették így ki,3 kis heg maradt kívül,nagy heg belül.:( Az ikrek születéséig.:)) Nekem fájt a nyakam,vállam.Azt mondták,a beszorult levegő miatt.

2008. márc. 13. 21:25
Sziasztok!Nekem az epekövem távolitották el igy,van két pici heg az oldalamon illetve 1-1,1cm-es heg a köldököm illetve a hasam tetején.Jó,met gyorabban felépültem,mint akit hagyományos modon mütöttek.
2008. febr. 10. 12:36

Sziasztok!

Nekem is volt már egy ilyen műtétem, nálam is petefészek ciszta eltávolítás volt. 3 lyuk.

Előtte nap déltől nem lehetett enni. A műtét napján hajlanban keltettek, volt beöntés, borotválás, irigálás. Aztán a műtét előtt közvetlenül katéter felhelyezés.

5 napig voltam kórházban, ebből 4 napig cső lógott ki belőlem, ami vezette kifelé a nemtom milyen váladékot.

Egyébként minden lyuknál 1-1 varrat volt, amit a hazaindulás napján távolítottak el.

Szerintem kibírható.

2008. febr. 10. 11:35
Nekem már volt ilyen műtétem, és most hamarosan lesz is! Nekem a petefészkemről a cisztát távolították el így! De nincs rossz tapasztalatom, nem fájt, gyorsan gyógyultam! De az a lényeg, hogy ne erőltesd meg magad, ne emelgess, nehogy sérvet kapjál!
2008. febr. 10. 10:25
Nekem 2 lyukon mentek be,én a szerencsések között vagyok,mert 2 óra múlva már futkostam.A fájdalom szerintem attól függ,mit csinálnak bent.
5. 3c2c8696c4 (válaszként erre: 4. - Zsikee)
2008. febr. 10. 10:20
Nagyon jól írod le a beavatkozás lényegét, bár én a másik oldalt tapasztalom meg, mindenki másként viseli a műtétet,volt olyan aki pár órával utánna már spurizott ki az ágyból, de volt olyan is akit másnap se nagyunk tudtunk kikönyörögni belőle.
4. Zsikee (válaszként erre: 2. - 33592d1fba)
2008. febr. 9. 21:40
3 lyukon hatolnak be . A köldökön ahol levegőt fújnak a hasfal és a szervek közé, majd 2 lyuk a kis szerszámoknak amivel lecsipnek , leszivnak, égetnek vagy tudja fene még mi mindent csinálnak bennünk. Gyógyulási idő rövidebb mint korábban más technikáknál, kisebb a műtéti szövődmény kockázata.
3. Amanda28 (válaszként erre: 2. - 33592d1fba)
2008. febr. 9. 18:04

Szia

Köszike,volt neked ilyen műtéted?

Leirod a tapasztalataidat?

2008. febr. 9. 18:00
laparoszkópisztikus műtét ./így helyes/laparoszkóppal végzett műtéteknél egy kis lyukon hatolnak be és végzik el az aktuális beavatkozást!
2008. febr. 9. 17:55
Vane valakinek tapasztalata a laparoszkopikus műtéttel kapcsolatosan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook