Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek aszalógépe? Miket lehet benne készíteni? fórum

Van valakinek aszalógépe? Miket lehet benne készíteni? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 13. 03:53
mindenfelet ki mit akar,vagy szeret,mi mangot ,oszibarackot es paradicsomot aszaltunk,de barmi mast lehet.
19. 454db8ee37 (válaszként erre: 17. - Töprengő)
2012. dec. 13. 18:36
Pirított hagymát az Aldiban és az Ikea földszintjén lévő boltban szoktam venni.az Aldiban sajnos csak ritkán, akcióban van. Éttermekben szokták adni rostélyoson, vagy lyoni módra készült ételeknél.Én pedig eszem mindenhez, amikor van készítve.Sokszor csak simán a vajas kenyérre szórva...Nálunk mindenki imádja.Egy ebédhez fejenként minimum! 1 nagy fej hagymát meg kell sütnöm.
18. SzánI. (válaszként erre: 17. - Töprengő)
2012. dec. 13. 15:34

Az de milyen finom!!

Amit mostanában a hot-dog-ba raknak.

17. töprengő (válaszként erre: 15. - 454db8ee37)
2012. dec. 13. 13:07
Hagymakockát fagyasztottat a sp.. ba vagy hol láttam. Pitított hígyma is van? ( biztosan nem járok abba a boltba ahol ilyen van )
16. Nefi (válaszként erre: 15. - 454db8ee37)
2012. dec. 11. 21:44

Köszi,a hagyma jó ötlet!

Nekem már régen van,meggyet magozva,magozatlanul,cseresznyét előtte cukorszirupban felforralva,meg szilvát szoktam aszalni.A szamóca is nagyon finom,jól kiszárítva,porrá őrölve fagyiba,krémbe lehet tenni.

A tálcákat cserélni szoktam,alul hamarabb aszal.

2012. dec. 11. 19:38
Én almát szoktam aszalni benne, mert az van bőven.A legújabb ötletem, hogy a pirított hagymát sütés után beteszem az aszalóba,és így sokáig ropogós marad, pont úgy, mint a készen vehető pirított hagyma.
2012. dec. 9. 18:24

Mi ma vettünk egyet.


Ki kellett próbálni, ha rossz még vissza lehet vinni. Nem tudom, milyen vastagra lehet szeletelni a narancsot, de kb. 0,5 cm lett. Az jó???


Egyébként a boltban a tájékoztató papíron az volt írva, hogy min 4 óra az aszalási idő. Azt hittem, annyi idő alatt megvan.

Ja, persze.... aztán elolvastan a benne lévő papírt, 6-36 órán keresztül is lehet aszalni.


Nektek a narancs mennyi idő alatt van meg??

Meg egy réteg banánt is raktan az egyik tálban.

2012. dec. 9. 10:28
Nekem is van, én is szeretem nagyon, főleg mert rengeteg díszt is lehet csinálni az aszalt gyümölcsből. Alma, narancs, mandarin, kivi, banán, szilva, barack stb. és igazából szerintem bármit ki lehet benne próbálni és biztos lesz kedvenc ami beválik. Az illat ami pedig lesz tőle, nagyon finom! Sokszor már azért érdemes elindítani:)
12. d@nu (válaszként erre: 10. - Szekeres.A)
2012. dec. 8. 21:00

Leginkább azokat, amik megteremnek a kertben - ez gyümölcs esetében többnyire a meggyet jelenti, de már aszaltam barackot, epret is vele, illetve ilyenkor télen banánt. Almát is, de annak elég a radiátor :D is, így ha csak 1-2 darabot aszalnék, azért nem járatom a gépet.

Zöldségekből szinte mindent, ugyanis az ételízesítőt is azzal csinálom, amit aztán egész évben használok, így ekkor zöldfűszerektől kezdve hagyma-répa-karalábé...minden megy bele. Emellett több adagnyi paradicsomot is szoktam szárítani, bár azt szezonban napon is lehet, ha van rá hely.

Több most nem jut eszembe - idén sajnos alig vettem elő, mert nem volt valami remek a termés.

2012. dec. 8. 17:11

Melyik gyümölcsök ragadnak bele jobban? Amelyik nedvesebb? Mint a narancs, körte, vagy barack??

Vagy teljesen mindegy,és az alma is beleragad?

10. Szekeres.A (válaszként erre: 9. - D@nu)
2012. dec. 8. 17:03
Légyszíves írd meg, miket szoktál aszalni benne? :D
9. d@nu
2012. dec. 8. 09:25
Nekem van. Elég sok mindent meg lehet aszalni benne, ki kell tapasztalni, hogy mit hogyan érdemes, én nagyon szeretem.
2012. dec. 8. 08:53
Én is szeretnék egy aszalót, mert a radiátoros verzió nem a legjobb. A koszorúra ott aszaltam a narancsot, de legalább 2 hét kellett neki. Az aszalóba gondolom hamarabb megvan.
2012. dec. 8. 08:53
Anyuméknak van, ők mindent aszalnak vele, de ki kell tapasztalni,mit milyen vastagra kell vágni, hogy tényleg jó legyen. Mert ha túl vastag, és marad benne nedvesség, akkor megpenészesedik.
6. töprengő (válaszként erre: 5. - 645b490433)
2012. dec. 8. 08:07

Étel illatokkal nincs bajom, és tényleg fini lehetett.

( volt péküzemes téma, azt panaszolta kenyérszagú még a ruhája is. nem csak a lakás )

Paraszti logikám szerint, minden gyümölcs aszalható.

Max az alma, körte ilyesmit, darabolni kell.

( nincs nekem minek kotyogok bele )

2012. dec. 8. 08:00
Tesómnak van de ő mindent aszal benne a kertben termő gyümölcsöket még szamócát is az egész lépcsőház (4 emeltesben laknak) szamóca illatú volt öröm volt belpni hozzájuk mikor aszalták.
2012. dec. 8. 07:34

Anyuméknak van... Isteni banán chipset csináltak vele.

Öcsém úgy aszalta a narancsot, h előtte jó alaposan mézes cukorba mártogatta + kicsi fahéj és úgy "szárította" ki....nekem az nagyon édes volt, viszont az egész lakásnak isteni illata volt napokig :-)

Viszont az négy, h szinte minden brutálisan beleragad.... úgyh mi rendszeresen kirágtuk belőle :-)

2012. dec. 8. 07:29

Nekem van!

Én is nagyon vágytam rá, de őszintén szólva annak érdemes akinek van otthoni termése meg jó sok ideje :(

Viszont ahol kisgyerek van, isteni alma csipszeket (és finom alma illatú levegőt) lehet vele készíteni. Ha jönnek a haverok ez érdekesség és nem olyan egészségtelen mint az "igazi"!

Egy kis csokina mártva a szeletek/karikák felét vagy még meg is szórva egy kis szines díszcukorral látványos kínáló felnőtteknek is.


Rég nem használtam, de van néhány gyümölcs ami aszalás közban úgy oda tud ragadni a rácsra, hogy szinte lehetettle fölvakargatni!

2012. dec. 8. 07:17
Karácsonyra szeretnék aszalógépet, csak előtte kiváncsi lennék, mennyire hasznos, milyen gyümölcsöket lehet benne aszalni, vagy esetleg még mire lehet használni.
2012. dec. 8. 07:15
Van valakinek aszalógépe? Miket lehet benne készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook