Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás után úgy érzem, hogy benne maradt pici darab, mit tegyek? fórum

Foghúzás után úgy érzem, hogy benne maradt pici darab, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2018. szept. 7. 10:28
akkor vissza kell menni a dokihoz.velem tortent ilyen.
35. ab61752c45 (válaszként erre: 34. - Urbanszkyviki)
2017. aug. 31. 08:54
nekem gyökérkezelés után ki kellett húzni a fogam,mert annyira fájt.azt mondták,van ilyen,hogy nem sikerül.kihúzták,egy év múlva dagadni kezdett az ínyem,az arcom.kiderült benne hagytak egy gyökérdarabot.a szájsebészeten,ami azóta a megyeszékhelyen megszűnt,fölvágták az ínyem,kivették,összevarrták.a varratot nekem kellett kihúzni három nap után.
2012. dec. 8. 16:18

Lenne egy kérdésem: milyen esetekben varrják össze az ínyt foghúzás után?

Jelenleg nem fáj a fogam helye, ödémás még rendesen azért, főleg az ínyem külső részén, ott szét van szakadva az ínyem valahogy...ez normális, és majd szépen összeforr oldalt is?

33. Huncutka84 (válaszként erre: 32. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 21:13
Az se egyszerű! Komolyan nem értem azokat az orvosokat, akik ennyire nem törődnek a páciensekkel :-((
32. urbanszkyviki (válaszként erre: 31. - Huncutka84)
2012. dec. 7. 21:11
Engem kb. 10 évesen vittek el fogdokihoz egyik nemsokkal előtte kibújt rágófogamat tömni. Az a doki olyan volt, hogy azóta rettegek a fogorvosoktól
31. Huncutka84 (válaszként erre: 30. - Habospite)
2012. dec. 7. 21:08

Kaliforniába csinálták, itt sorbamennek vagy nem tudom, nem akarok okoskodni, de most lett "koronázva" a 18as :-)

Röntgenezték előtte, közbe és utána... egyszerűen nem vették észre. Azóta úgy félek a fogorvosoktól mint a tűztől

30. Habospite (válaszként erre: 28. - Huncutka84)
2012. dec. 7. 21:04
19-es fog nincs!:) De gáz, hogy bent hagyták a gyökeret, kicsit feltűnő, ha nem jön ki!(ha meg nem biztos benne, akkor minimum egy kontroll röntgent megejthetett volna a doki)
29. urbanszkyviki (válaszként erre: 28. - Huncutka84)
2012. dec. 7. 20:37

Hogy a fenébe tudnak kihagyni egy gyökeret?! :O

Sajnálom, hogy így jártál! Remélem nekem az összes gyökerét kiszedték, bármennyi legyen is! :D

28. Huncutka84 (válaszként erre: 27. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 20:35
Ez egy jó kérdés... nekem csináltak röntgent, mindent, aztán gyökérkezelték a hátsó, azt hiszem 19es fogamat, de a fájdalom nem akart elmúlni... kiderült h "kihagytak" egy gyökeret :-)
2012. dec. 7. 20:21
Nekem a gyökerei egyben voltak, a fogkorona vagy mi tört szét, ahogy húzta, és aztán fogót váltott - eltört két részre a gyökere -, kiszedte egy fogóval az egyik gyökerét, egészében, és kiszedte a másik gyökerét, azt is egészében. Meg is mutatta, azt is mondta, hogy látja, a másik az egy összenőtt két kis gyökérke.....Ezek szerint a fogam 2 gyökere össze lett volna nőve? Egyáltalán hán gyökere van egy hátsó rágófognak? Tudom, hülye kérdés, de most már fogalmam sincs.......:S
2012. dec. 7. 19:57

Nekem három nap után ugyanúgy fájt a helye, mint húzás előtt. Visszamentem, és kivett egy gyökérdarabot.

Gyerekkoromban foghúzás után, alighogy elállt a vérzés, rögtön ettem. Másik faluba kellett menni busszal, hát megéheztem rendesen. Kiflit, vagy zsömlét ettem zacskós kakaóval.

Tavaly, egy gyökérkezelés után mondta a mostani fogorvosom, hogy nem ehetek tejterméket. Nagyot néztem, hogy miért? Ő nagyot nézett, mikor elsoroltam neki. Attól, hogy nekem semmi bajom nem lett, senki ne kísértse a sorsot!

25. dolgozolaany (válaszként erre: 20. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:53

Pépes és/vagy puha dolgokat ehetsz, DE tejterméket, joghurtokat tilos ilyenkor enni.

Teát, vizet ihatsz, ha szereted a leveseket, akkor ehetsz azt is, illetve én üveges bébiételt ettem. :D

A fogmosással óvatosan, ne sértsd meg a sebet és környékét. (Tudom miről beszélek, mert a 2 felső bölcsességfogamat kihúzták de a 2 alsót műteni kellett. Összevarrták ill. az egyiket 3 darabba fúrva tudta csakm kiszedni a szájsebész.)

2012. dec. 7. 19:53

Ha megröntgenezik, akkor kiderül hogy maradt e darabka vagy sem?

Nekem is régen bent maradt egy darabka hasonló foghúzás volt.

Az ínyemből szépen kikacsintott az éle, a nyelvemmel meg akaratlanul piszkáltam.

A doki meg fél perc alatt kikapta.

23. urbanszkyviki (válaszként erre: 22. - Tejespite)
2012. dec. 7. 19:51

Rendesen éreztem (a fogpiszkával), hogy valami kemény, csontszerű, recés, kicsit hegyes......:( Viszont meg sem akart mozdulni, ezért nem is piszkáltam, csak hozzáértem véletlen, és ennyi elég is volt ahhoz, hogy bepánikoljak! :(

Szóval akkor, ha esetleg tényleg egy darab, akkor az simán ki fog lökődni idővel? Ettől még nem fog begyulladni a fogam helye?

22. Tejespite (válaszként erre: 15. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:43
Belefér az is, h fáj még 1-2-3 napig, az injekció helye is fájhat, ez is normális. Anyukám pl mindig csak fagyasztást kért, mert neki jobban fájt az oltás helye mint a húzásé. Ha a nyelveddel olyan helyes, éles vmit érzel, természetesen nem beszéllek le az orvoshoz menésről, de nekem ez több fogam kihúzása után is tapasztalható volt, volt is h visszamentem, de mindig azt mondta a doki, h nem maradt benne szilánk, hanem ahogy a fog körüli íny sérült, igy gyógyul. De pl, a fiam is érezte ezt a nyelvével, és neki szép lassan kimászott egy darabka fog. Kilökódött, az orvos nem nyúlt hozzá.
2012. dec. 7. 19:41
És ha esetleg mégis egy kicsit nagyobb darab, ami bentragadt valahogy? :S
2012. dec. 7. 19:40

Mi az, amit ilyenkor szabad enni-inni?

Mondjuk éhes nem vagyok egyáltalán, de azért egy kis vizet ugye szabad innom kicsit később?

19. Sleek (válaszként erre: 16. - Bugs02)
2012. dec. 7. 19:34

A foghúzás után...

-foghúzás után a sebet piszkálni, szívogatni SZIGORÚAN TILOS!!!.A sebben megalvadó vérrögnek a helyén kell maradnia, hogy végbemehessen a normális sebgyógyulás. A házi gyógymódok, mint kamillateával, alkohollal való öblögetés is abszolút mértékben ellenjavalltak, mivel az öblítéssel kifordulhat a vérrög a sebüregből, ami elhúzódó gyógyuláshoz, és nagyon kellemetlen utófájdalmakhoz vezet.


-A foghúzás után ne dohányozzon, ne fogyasszon alkoholt, kávét, tejes ételeket.


-A sebben lévő véralvadékot nyelvével ne piszkálja. A száját 1-2 napig ne öblögesse. Nagyon fontos, hogy a keletkező véralvadék kitöltse a húzás helyét- ez a gyógyulás miatt elengedhetetlen.

-A foghúzás után, ha lehet próbáljon meg pihenni, fizikai munkát, sporttevékenységet aznap már ne végezzen.

AAA Klinikák Dent Kft.

FOGÁSZATI ÜGYELET

18. Sleek (válaszként erre: 13. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:29

Túl fogod élni;)

nekem 2,5 óra volt a fogműtét annyira ragaszkodott a bölcsesség fogam. Azt varrás lett a vége.

A doki mondta mozgassam a szám illetve nyissam többször ki meg beszéljek sokat nehogy szájzár legyen.

17. Bugs02 (válaszként erre: 12. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:29

3 nap és meggyógyul ne aggódjál.

Most próbálj meg kicsit aludni.

16. Bugs02 (válaszként erre: 13. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:28

A húzástól maradt bent a darab, akkor vizzel nyugodtan öblögetheted, legalább kijön.

Nyugi túl fogod élni:)

2012. dec. 7. 19:28
Akkor ha nem fog fájni holnap és holnapután, akkor kezdhetek megnyugodni picit? És ha persze nem vérzik....!
2012. dec. 7. 19:27
Köszönöm szépen a kedves szavakat és a jótanácsokat!!
2012. dec. 7. 19:26
Most itthon az előbb kicsit öblögettem, úgy esett ki az oldaláról az a pici darab - remélem ezzel nem zavartam be nagyon. :( Tudom, hogy nem szabad öblögetni, de ezt muszáj volt, belepiszkálni nem akartam a sebbe, nagyon nem. Kérdeztem a fogmosást is a dokitól, azt mondta, ha lehet, akkor ezt a ma estit kihagyhatnám, és majd csak holnap. A tejet és hasonlókat jópár napra el is felejtem, az tuti!
2012. dec. 7. 19:25
Felhívtam a dokit telón, még ott volt a rendelőben. Azt mondta, hogy az elméletileg állkapocscsont.....és hogy azt majd be fogja vonni valami hártya.....
11. Sleek (válaszként erre: 6. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:24

Ne szívogasd, alvás csak a ülve. Illetve max 45fokos szögben dőlve . Ezt azért kell mert ha éjjel vérezni kezd ne fulladj meg.

Tejtermék min2-3 napig tilos.

A fog helyét nyelveddel ne piszkáld.

Fogmosás 2-3 nap után óvatosan.

Ha vérzés nem áll el akkor irány vissza a doki.

10. Bugs02
2012. dec. 7. 19:22
Nekem is volt ilyen fogam, vissza mentem és nem szedték ki, az törmelék, majd magtól kilökődik a sebből!
2012. dec. 7. 19:22
Tegyél magas párnát a fejed alá, ne öblögess, ami fontos még holnap is, sőt amíg nyílt a seb, ne igyál tejet v tejterméket nehogy a sebbe menjen. Ha nem vagy egyébként nagy kávézó, akkor koffeines kávét se igyál. Én alig ittam kávét amikor 3 nappal a húzás után kellett bemenni az ügyeletre, mert bevérzett és azt mondták, nagyon meghajtotta a vérkeringésem a kávé. Ami igaz is, mert mindig megzavarta a szívem. Nem is iszom már nagyon régen.
8. Bugs02 (válaszként erre: 3. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:21

Ne piszkáld , ki fog lökődni magától!

nem szabad a kezeddel piszkálni, mert vérezni fog.

Arnica montana 9 ch ez nagyon jó pár fogamat nekem is húztak már.

De a lényeg ne nyúlj a sebhez!

7. memimemi (válaszként erre: 6. - Urbanszkyviki)
2012. dec. 7. 19:21
Ne piszkálj bele és azonnal menj vissza a fogorvoshoz!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook