Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Reggelente furcsa "álom" gyötör. Miért van ez? fórum

Reggelente furcsa "álom" gyötör. Miért van ez? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 7. 22:57

Egy időben szokásom volt, hogy hajnali 3-4kor felébredtem, teljesen frissen, neteztem tv-ztem aztán úgy 7-8 körül elkapott "nem jó" fáradtság és feküdtem vissza, félálomban aludtam

Egészen más volt mint a normális alvás

Álmodtam össze-vissza minden jót és rosszat, "furcsa" érzések mentek át rajtam, ilyet ugyan nem mint a topikbeli


Egész más a napközbeni alvás mint, a normális éjjeli

15. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Katika009)
2012. dec. 7. 21:24

Alvási paralízis. Aki nem ismeri annak ijesztő élmény.


[link]

14. bb58dad0a4 (válaszként erre: 11. - Mariska2)
2012. dec. 7. 21:00
Régebben én is gyakran álmodtam azt, hogy ébren fekszem az ágyban, szeretnék felkelni, villanyt kapcsolni, megnézni, hogy bezártam-e az ajtót, de nem tudok. Kezem, lábam, mindenem mozog, csak éppen felkelni nem tudok. Olyan élethű volt a dolog, hogy sokáig azt hittem, valóban megtörtént velem. Amikor egyszer álmomban máshol volt az éjjeli lámpa, akkor derült ki, hogy ez nem a valóság. Soha nem jöttem rá, mi idézheti elő, de nagyon nyomasztó volt. Aztán egyszer valahol olvastam, hogy az álmokat is lehet programozni. Megbeszéltem magammal, hogy ha ismét jön ez az álom, ne akarjak felkelni, mert még éjszaka van, és -álmomban is- aludni kell tovább. Én ezekben a dolgokban nem nagyon hittem, de ez bevált. Néhány alkalom után elmúltak a nyomasztó éjszakák.
2012. dec. 7. 19:53

Régebben gyakran álmodtam, hogy valamit néznék, de nem tudom kinyitni a szemem. Mintha le lenne ragasztva, és próbálkozok, de nem sikerül.

Aztán mindig arra ébredtem, hogy a szememre süt a nap. És már ébredeztem volna, csak a napsütés miatt nem tudtam kinyitni a szemem, olyan erős volt...

Amióta megszületett a fiam, nem nagyon fordul elő, hogy napfényes időben aludjak, így ez az álom is elmúlt...:)

12. Katika009 (válaszként erre: 11. - Mariska2)
2012. dec. 7. 18:45
Igen, sajnos velem is ez van!
11. mariska2 (válaszként erre: 3. - Katika009)
2012. dec. 7. 18:35

A ferjem altalaban koran megy dolgozni. En felkelek hozza, de utana vissza alszom. Volt egy idoszak, hogy minden egyes nap azt almodtam, hogy a ferjem visszajon, de en nem tudok felkelni, megszolalni vagy megmozdulni. Nagyon valosagosnak tunt es nagyon rossz erzes volt.

Aztan csak elmultak ezek az almaim. Az okat nem tudom, de elhiszem, hogy zavar.

2012. dec. 7. 18:34

Köszönöm szépen mindenkinek! :)

Nagyon megijesztett, amikor "álmomban" nem sikerült kinyitni a szemem, mintha odaragadt volna.

Még egyszer köszönöm! :)

9. syria (válaszként erre: 3. - Katika009)
2012. dec. 7. 18:31

Egyetértek a 6. hozzászólással.

Próbáljad ki: ne szunyókálj, hanem kelj fel, és csinálj valamit, ha mást nem, olvass. Ha képes vagy az olvasnivalóra figyelni, akkor minden OK. Ha nem, az azt jelenti, hogy a gondjaid miatt nem tudsz pihenni.

De semmiképp ne adj esélyt a félálomban érkező idióta "filmeknek".

2012. dec. 7. 18:27
Szerintem is félálomban lehetsz. Elő szokott ilyen fordulni, ne aggódj. :)
2012. dec. 7. 18:25
Amúgy ne ijedj meg tőle, másokkal is előfordul. Azt nem tudom, ha 4-5...10 fordul elő rendszeresen az mit jelenthet.
6. 15a59cbe4c (válaszként erre: 3. - Katika009)
2012. dec. 7. 18:24
Szerintem ilyenkor nem igazából alszol. A tested pihenne, de az agyad pörög. Akkor produkál az ember ilyen furcsa dolgokat. Ez félálom.
2012. dec. 7. 18:18
Kifejtenéd bővebben? Egyébként a szememet sem tudom kinyitni.
4. Bettyg (válaszként erre: 3. - Katika009)
2012. dec. 7. 17:52
torokcsakra
2012. dec. 7. 17:51
Ez csak akkor szokott velem megtörténni ha reggel alszom vissza, vagy délután pihenek kicsit. Az a helyzet, hogy álmomban is ugyanúgy fekszem az ágyon, a fények, minden ugyanolyan. Amikor viszont az álmomban ki akarom nyitni a szemem, nem tudom, csak résznyire látok ki. Néha beszélni sem tudok álmomban, valami nem engedi, nem jön ki hang a torkomon. Miért van ez?
2012. dec. 7. 17:51
Akarsz róla beszélni?
2012. dec. 7. 17:50
Reggelente furcsa "álom" gyötör. Miért van ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook