Tejcsoki (beszélgetős fórum)


1 2
45. bowie
2012. dec. 9. 07:30
Tegnap éjjel is volt a tv-ben a doq-n az a csokis műsor, amiről beszéltem. Hogyan készül a legfinomabb csokoládé a címe asszem. De ez nem az a hogyan készült sorozat.
44. bowie (válaszként erre: 42. - 7dfc648351)
2012. dec. 7. 18:11

Lehet, hogy igazad van. Mikor Olaszországban voltunk abban a bonbonos üzletecskében, akkor is mindenki el volt ájulva a gyönyörű csokoládéknak nemcsak a kinézetétől, hanem az ízétől is..és én annyira nem éreztem különlegesnek..és való igaz, akkoriban a száraz bort sem szerettem még.:D

A száraz borokkal olyan másfél éve barátkoztam meg, előtte nem értettem mi ízlik rajta másoknak. Lehet mostmár abban a kis olasz üzletben is elalélnék az étcsokoládéktól is. Hát legközelebb 30 km-re van tőlünk kifejezetten édességbolt, ahol kapni lehet különlegesebb csokoládékat is..hétfőn megyünk úgyis vásárolni, és talán kipróbálok valami spéci finomságot. Aztán majd beszámolok.:)

43. 7dfc648351 (válaszként erre: 41. - Gourmilla)
2012. dec. 7. 17:39
Ez igaz :)
42. 7dfc648351 (válaszként erre: 37. - Bowie)
2012. dec. 7. 17:38

Tudod, azért a Lindor nem egy kiemelkedő minőség :)

Lehet, hogy érdemes lenni igazán finomakkal kísérletezned egyszer, szerintem ízlenének. Azokat én is sokkal jobban szeretem ezeknél a tejeseknél.

A kis szériás, gourmet csokoládék nagyon finomak. Utána már nem ízlene neked a tejcsokoládé-én is így jártam vele.


Kicsit olyan ez, mint a száraz, testes vörösborok vagy a száraz pezsgő: meg kell érni hozzá.

41. Gourmilla (válaszként erre: 36. - 7dfc648351)
2012. dec. 7. 17:07
A nyitó hozzászólásból egyből szembetűnik, hogy nem tud főzni a mi Arany Halacskánk. ;) Ez nem baj, de elegánsabb lenne kérdezni, a tévedés tényként való leírása helyett.
40. Gourmilla (válaszként erre: 6. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 17:05

Mivel tejporral készül, ezért nem kell hűteni. Magát a tejport sem kell hűteni. Nem csak vegyszerrel lehet tartósítani. A tartósításnak az a lényege, hogy

- el kell pusztítani/távolítani a romlást okozó baktériumokat, gombákat, enzimeket; meg kell szüntetni az életfeltételeikhez szükséges környezetet

- a benne lévő romlást előidéző mikroorganizmusok szaporodását le kell lassítani.


Tartósítás a sózás, pácolás, cukrozás, ecetezés, hőkezelés, vákumcsomagolás is tartósítás.


Ezt most csak elnagyolva írtam, de remélem így már érthető, hogy NEM tartósítószertől áll el a tejcsokoládé.



Egy tényleg jó minőségű étcsokoládé tartalma:

kakaómassza, cukor, kakaóvaj, emulgeálószer. Plusz vanília esetleg. Egy tényleg jó minőségű tejcsokiban ugyanez, csak más arányban és tejpor van pluszban.

Azért tejpor van benne, mert a tej kb. 90% víztartalma nem kell a csokoládéba, így ha friss tejből készítenék, az lenne az első lépés, hogy a felesleges víztől megszabadulnak, és akkor mit kapunk? Tejport.


A reklámokban meg sok hülyeség elhangzik.

39. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 16:38
Hiába! Lehet nagyon jó minőségű, de akkor is cukorból, zsírból stb rosszból áll. Szerintem magas kakaótartalmú jó minőségű csokit vegyél. Javaslom a Sthümert! Isteni és nagyon sok féle desszertjük van és az összetevőikhez sem kell 3 oldal, valamivel kevesebb bennük az "idegen" anyag.
38. 9ec59d8582 (válaszként erre: 1. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 16:20
Inkább csokival mérgezem magam, mint összepancsolt felvágottakkal.
37. bowie (válaszként erre: 35. - 7dfc648351)
2012. dec. 7. 15:57

Igen, ezt mondta a nőci is a tv-ben, hogy a valódi étcsoki nem keserű, csak van egy jellegzetes íze, ami neki, aki eddig tejcsoki kedvelő volt, sokkal finomabb, mint a tejcsokié. Ezért írtam, hogy ott lettem volna azon a kóstolón szívesen.

NEm tudom egyébként, hogy melyek ezek az étcsokik, a lindort szeretem, de annak is inkább a tejcsokiját..aztán voltunk Olaszországban is dirrekt ilyen csokiüzletben, ahol darabonként lehet venni a bonbonokat, fölkockázva voltak táblás csokik is, hogy meg lehessen kóstolni, ott is inkább a tejcsokik voltak, amik ízlettek.

36. 7dfc648351 (válaszként erre: 1. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 14:30

Nem, nem csak vegyszerrel lehet elérni, hanem úgynevezett temperálással is. Nézz utána!


A tojásfehérje is romlandó élelmiszer, de megfelelő mennyiségű cukorral felverve vagy temperálva nem romlik meg hetekig sem.

35. 7dfc648351 (válaszként erre: 34. - Bowie)
2012. dec. 7. 14:28
A jó étcsokoládénak nincs keserű utóíze, sőt, úgy lehet ízlelgetni, mint egy jó bort. Termáhely-szelektáltak általában stb.
34. bowie (válaszként erre: 30. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 14:26

A tejcsokinak nincsen az a keserű utóíze, mint az étcsokinak.

A tejbevonó masszáknak viszont tudjátok milyen ízét érzek? Azoknak szerintem van egy olyan savanyú hányásos utóíze. Szóval hülyeség, hogy aki a valódi étcsokit nem szereti, csak a tejcsokit, annak bejönne a bevonós massza is. Vagyis nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen olyan, akinek nem.:)

33. andi6020 (válaszként erre: 10. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 13:44
Majdnem ugyannaz, vagyis egész más.
32. 116199a424 (válaszként erre: 25. - F799cac10e)
2012. dec. 7. 13:22
Ez a tescos konyv mirol szol? Bocsi, hogy ilyen felvilagosulatlan vagyok... nem hallottam meg rola :)
31. c6973617d3 (válaszként erre: 29. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 13:16

Ha ennyire zavar a sok vegyszer, miért nem készítesz saját bonbont, vagy csokit, nem egy nagy dolog! :)


Aki nem nézi meg mit vesz meg,... az megérdemli! :)

30. df09bac22a (válaszként erre: 27. - Bowie)
2012. dec. 7. 12:53
Akkor viszont a tejbevonü masszát imádnád, ami ugye semmi kakaóvajat nem tartalmaz, míg a tejcsoki tartalmaz. :-)
2012. dec. 7. 12:50

Kitettem egy elég manipulataív szavazást és érdekes, hogy így is szinte mindeki a tejcsokira szavaz.

Ennyire nem számít már, hogy mennyi és milyen vegyszert juttatunk a szervezetünkbe ételeken keresztűl!? :-o

28. df09bac22a (válaszként erre: 20. - F799cac10e)
2012. dec. 7. 12:45

És ez a szavatoság étcsoki esetében még nem olyan gáz, mivel az nem tartalmaz tejet, de egy tejcsokinál, ami drágább, több marad a polcon, mert az olcsóbbat veszik... Hát..


A kakaós tejbevonó masszáról csak annyit, hogy én szeretem.

Olcsó, finom, nem túl keserű mint az étcsoki, de nem is túl édes.

Mivel olcsó, így megveszik mindet és húsvétkor/mikuláskor/karácsonykor nem kerül elő más formába.

27. bowie (válaszként erre: 24. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 12:44
Ezért írtam, hogy nem jöttek be nekem a lindor és hasonló drágább társai sem, mert nem bírom az étcsokiban az utóízét.
26. bowie
2012. dec. 7. 12:42
A tvben volt egy ilyen műsor..csokikóstolók, vagy kritikusok voltak benne, tehát róluk szólt, meg az igazi csokit gyártó cégekről..francia, német, meg nem tudom milyen cégekhez mentek el. Volt olyan csoki, amiből egész évben összesen 20 táblát gyártottak le, és valami piszok drága volt. Aztán voltak szerencsések, akik mehettek kóstolni egy ilyen üzletbe..hétköznapi emberek, és tanították nekik, hogy hogyan kell a csokit enni..hol kell olvasztani a szájban és hasonlók. És ők mondták a végén, hogy így érződik a különbség csoki és csoki között is, és aki nem szerette az étcsokit, mert nem ismerte a valódit belőle, az a kóstolt csokik közül kifejezetten a magasabb kakaóvajtartalmúakat találta ízletesnek. És akkor tudatosult benne, hogy attól, mert ő azt gondolja, hogy egy milkával vagy akármivel minőségi csokit vesz, attól az még nincsen úgy. Azért ott lettem volna annál a kóstolónál, nah.:D
2012. dec. 7. 12:41
emlékeztek a tescos könyvről amit a gyerek írt egy pár éve?abban sok igazság van
24. df09bac22a (válaszként erre: 18. - Bowie)
2012. dec. 7. 12:41

A kesernyés utóíz, pont a kakóvaj. :-)

Mármint, ez a tipikus jele hogy az tényleg abból van.

2012. dec. 7. 12:40
sajnos sok ilyen cucc van amit leszedetnek a polcokról egy ideig bent tárolják amig nyomoznak a termék miatt valamit aztán egyszer csak megszűnik a zárlat és vissza kihelyezik
2012. dec. 7. 12:38
én sem eszem már nagyon régóta mióta kb boltban dolgozom és látom ezeket. á nem köszi de sok mást sem eszem mostanság a hússal vagyok így 3 hónapja nem eszem
21. df09bac22a (válaszként erre: 16. - Bowie)
2012. dec. 7. 12:37

Ha még beolvasztották volna...

Egy kicsit meg volt olvasztják, hogy a minta elmosódjon, és egyszerűen újra csomagolták.

Amúgy nem hiszem, hogy a télapónak hosszú sapkája lenne középen egy csíkkal. ;-)

20. f799cac10e (válaszként erre: 17. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 12:36
tudod ezt mondom én is és ezeknek a szavidejét honnan tudja az ember nyomon követni? hát sehogy
2012. dec. 7. 12:35
Van egy ismerosom, aki iden ujevi fogadalomkent megfogadta, hogy iden nem eszik csokit. Lehet, hogy o tud valamit ezekrol az egeszsegtelen osszetevokrol... Nagyon tudatosan etkezik egyebkent.
18. bowie (válaszként erre: 15. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 12:35

Ez így van.

Mondjuk, én akkor is szeretem a tejcsokit.:) Az étcsokiból meg a lindor és társait sem szeretem..legyen bármilyen drága és magas kakaóvaj tartalmú, akkor sem. Nem szeretem a kesernyés utóízét.

17. df09bac22a (válaszként erre: 14. - F799cac10e)
2012. dec. 7. 12:34
Nem dobják ki, olvasszák és tökéletes marsszelet borítás lesz belőle.
16. bowie (válaszként erre: 13. - Df09bac22a)
2012. dec. 7. 12:33
A szerencsinek sosem néztem még az összetevőit. Honnan tudod, hogy nyúl volt húsvétkor, télen meg mikuként vetted meg ugyanazt, ami nem kelt el? Tehát honnan tudod, hogy amit te vettél azt újra beolvasztották, és kiöntötték mikulásnak?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook