Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba-Malforal-hasfájás fórum

Baba-Malforal-hasfájás (beszélgetős fórum)


10. Fishyke (válaszként erre: 8. - 49616e60d7)
2012. dec. 7. 10:02
:( Nem is értem, miért kell ilyen sokat szednie, amikor nem is vérszegény. Szerintem beszélj a dokival.
9. 49616e60d7 (válaszként erre: 7. - Loretta30)
2012. dec. 7. 09:31

Amikor anyatejes volt, az első 3 hónapban volt pocakfájás, enyhítette az espumisan, igen.

De most nem nagyon enyhíti.

8. 49616e60d7 (válaszként erre: 6. - Fishyke)
2012. dec. 7. 09:30

Én már adom Gripe Waterrel, Espumisannal, de mindig pocakfájás a vége, pedig egyelőre a 2x 7 helyett csak 7 cseppet adok naponta 2 megbontásban. Előtte Robokidet kaptunk vastartalmú multivitamin szirup.

Szőrnyű nézni, ahogy szenved, ahogy állandóan begörcsöl a pocakja. Még várok pár napot, aztán újra felhívom a gyerekorvost, ha nem jön rendbe a pocak.

2012. dec. 7. 09:16
nekem azt mondtak,h ha ilyen van es szoptatok,en szedjem a maltofert (szedtem terhesseg alatt is) es az tesz jot a kicsinek. A hasfajpssag nekunk is megvan. Nektek az espumisam segit?
6. Fishyke (válaszként erre: 5. - 49616e60d7)
2012. dec. 7. 09:06

Nálunk úgy volt, hogy 4 hónapos körül voltunk ugye státuszon, és mondta a doki ránézésre, hogy nagyon sápadt, kapjon vasat. Én meg mondtam, hogy akkor írjon beutalót vérvételre, mert csak úgy én nem adnék neki. De aztán kiderült, hogy igaza volt, de nem bánom, hogy megcsináltattuk, mert így biztosan tudjuk, hogy vérszegény.

Akkoriban tényleg nem volt olyan étvágya, és olyan kis sápadt is volt, de kb. egy hónap után visszatért a színe és az étvágy is. Nekünk 2x8 cseppet kell.


Értem, csak úgy megelőzésképpen, csak hát így meg szenved szegény:( Tudom, milyen rossz ez, mondom, mi két hétig bírtuk. Mi volt az első készítmény, amit kapott?

5. 49616e60d7 (válaszként erre: 4. - Fishyke)
2012. dec. 7. 08:59
Hát ez a legérdekesebb, hogy a kórházban a vérvétel alapján nem vérszegény. De a gyerekorvos szerint nem fog ártani, mert eddig anyatejes baba volt és biztosan ürülnek ki a vasraktárak. Most 5 hónapos. Ti milyen adagolásban adtátok a Maltofert? És étvágy terén hozott valami változást? Szóval "csak úgy" kapja a vasat.
4. Fishyke (válaszként erre: 1. - 49616e60d7)
2012. dec. 7. 08:55
Egyébként vérvétel is volt és kiderült, hogy vashiányos, vagy "csak úgy" kapta a vasat??
2012. dec. 7. 08:54
Szegényke. Nálunk pont úgy volt, hogy mi Aktiferrint kaptunk először, attól sírt éjjel-nappal két hétig, úgy fájt a hasa, mire kértem a dokit, hogy adjon másikat, mert ezt már nem bírjuk. Akkor írta fel a Maltofert, és ettől semmi baja. Csak erre meg azt mondta, "elég lassúcska". Már két hónapja eszi, de a biztonság kedvéért én mindig adok hozzá neki Espumisan cseppet is.
2012. dec. 7. 08:50
Bocsi, hülye vagyok Maltofer
2012. dec. 7. 08:41
Babám étvágytalan lett, de olyan szinten, hogy kb. 2 héttel ezelőtt 3 napig 30 ml kaját volt hajlandó elfogadni, kórházba kerültünk kiszáradás veszély miatt. Tápszert írtak fel, ettől kicsit jobban eszik, de még mindig borzasztó keveset. Gyermekorvosunk Malforalt írt fel neki, de ettől meg olyan hasfájós, sírogat, huzogatja a lábait és most meg ráadásként szerintem ezért sem eszik. Akinek babája szedett Malforalt és fájt tőle a pocakja, megszokta előbb-utóbb a szervezete és elmúlt a pocakfájás? Ez már a 2. vaskészítményünk, az elsőtől is iszonyatosan görcsölt. Köszi a segítséget.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook