Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tudtok valami jó módszert, ami azonnal elmulasztja ha fáj az epém? fórum

Tudtok valami jó módszert, ami azonnal elmulasztja ha fáj az epém? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jan. 23. 12:17

kimaradt kb. 4-5 doboz

cholagol cseppem

gyógyszertári ára 599 Ft

500 Ft/db szívesen átadom

06 30 984 28 40

2009. júl. 27. 15:58

túl vok az epe műtéten...már lábadozom...

remélem majd minden jó lesz...

66. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 65. - Magdiy)
2009. júl. 15. 12:34

és ezzel a polippal nem tudnak mit kezdeni?

nem lehetne megoperálni?

65. magdiy
2009. júl. 15. 12:00
Nekem epepolipom van évek óta, ami ugye bekövülhet. Azonnali panaszt okoz, ha olyat eszek, pl. picit zsírosabbat (sajtosat pl), vagy túl rostosat. Orvos ajánlotta, hogy igyak Parádi kénes vizet, ha fájna, göröcsölne. Kb. 15 perc múlva fejti ki hatását, az epehólyag kiürül. Kúra szerűen is lehet inni, segít az epepanaszok megszüntetésében.
64. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 63. - Mgagi)
2009. júl. 14. 15:08

nem is mutatták ki a köveket?

meg amíg nem jár a gasztróshoz és panaszkodsz addig nem is műtenek meg..

pedig te s írod itt, h szenvedsz...


én sem jártam sűrűn a gasztrón max 3x a négy év alatt a dokimnál - mert egy dokihoz jártam - és meg csináltatta a hasi uh-t és ott végre vannak apró kövek...

és rögtön küldött sebészhez - ő meg adott időpontot.

nem lacafacáztak - hisz a tünetek megvannak a kövek is és akkor minek szenvedjek...


csak most meg a volumen korlát miatt várok a műtétre már 2 hónapja...

63. mgagi
2009. júl. 14. 14:50

Nem még nem műtöttek, de szerintem egy darabig nem fognak amíg nem szükséges.

Mikor terhes voltam egyszer begörcsölt az epém a lecsótól. Fú de rossz volt. Nem elég a nagy pocak, még azepém mégjobban felpuffasztott. Akkor is hánytam. Persze akkor én is jól érzem utána magam ha hánytam.

2009. júl. 14. 13:57

mondjuk ha vmi kaja nagyon megdolgozott és kő keményre felpuffadok..és néha hányok..akkor utána nekem jobb...

baromi gyenge leszek de jobb utána - de kell a szuri a dokitól ilyenkor mindenképp...


jaj majd csak telik az idő és műtenek.


téged nem műtenek meg?

61. mgagi
2009. júl. 14. 11:05
Igen ez így van. Ha egyszer gegörcsölök akkor azon imádkozom hogy bírjam ki másnapig és utána már jobb lesz. De ha már egyszer hánytam. Akkor lehet hogy lesz méegyszer és mégegyszer. Utána pedig indulás az ügyeletre.
2009. júl. 14. 11:01

mondjuk én sem szeretem a cseppet, mert undorodom az ízétől és néha hányingerem van tőle - mert az eukaliptusz íze van és attól alapban hányingerem van..


de azért használ főleg megelőzésre használom és beválik.


de ha már vmi kajával nagyon melléfogtam és begörcsölök akkor már mind1 és nem hat csak ha megszúr a doki...

59. mgagi
2009. júl. 14. 10:49
Nekem nem vált be. Tényleg jó mentlos de nem hat.Volt hogy még utána is hánytam.
58. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 57. - Mgagi)
2009. júl. 14. 09:41

a cholagol cseppet próbáltad?

én már használom pár hete és úgy tűnik beválik.

de a puffadás meg van azért...

57. mgagi
2009. júl. 13. 21:33
Szerencsére nem érzem hogy rosszabodna a helyzet. Egy kicsit érzem. De tényleg csak egy nagyon kicst.
56. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 54. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 13. 19:53
Amíg anyunak epeköve volt, rendszeresen szedte a műtétig...neki nagyon bevállt.:)
55. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 54. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 13. 19:44
ezt használom én is..
2009. júl. 13. 19:43
Colagol csepp
53. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 52. - Mgagi)
2009. júl. 13. 19:37

igen én is...

de már a közérzetem sem olyan jó ettől a puffadástól..

már alig várom a műtétet.

én most ettem sárgadinnyét - eddig nem fájt tőle - remélem most sem fog...

52. mgagi (válaszként erre: 51. - Ebcfbfbb78)
2009. júl. 13. 19:35
Tudom vétkeztem de nnem tudtam nem otthagyni. De annyira nem vészes. Szerencsére. Én is felszoktam puffadni. Úgy nézek akkor ki mint aki terhes.
51. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 50. - Mgagi)
2009. júl. 13. 19:25

ó te szegény..

ahogy mkor írtad a barackot...hogy beteg vtál tőle..nem is merek enni...mert már félek, h nehogy begörcsöljek


én görcs közben akkorára puffad a gyomrom, h majd szét robban...

50. mgagi
2009. júl. 13. 19:18
Ma megint ettem barackot. Olyan 5-6 darabot. Nagyon jó volt, de rá 1 órára éreztem hogy mégsem volt ez olyan jó. Éreztem az epém reagál a barackra.Amint tudtam egyből elkezdtem inni vizet. Mert állítólag felhigítja az epét és nem fogok görcsölni tőle. Most jó. Nem érzem hogy rosszabb lenne. Remélem nem lesz rosszabb.
2009. júl. 10. 14:49
Nagyanyáink egy citromot csavartak ki,kicsit felhigították vizzel és azt itták meg.Nekem is bevált.
48. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 43. - Zarahell)
2009. júl. 10. 11:35

én is így gondolom, h túl nagy diéta meg stb is gond lehet.

kaptam egy listát mit és hgyan készítve lehetne enni..

főzelékeket tejjel és ne tejföllel habarva...

stb..

én pont úgy étkezem mint ahogy írva vagyon.

tehát különösebben nem diétázom.

de! már van olyan étel amit nem ehetek amit pl pár hete vagy akár pár napja ehettem.

és pár tiltott ételektől semmi bajom.


nagyon változó kinek mi a jó.


én is kérdezgetettem az embereket akit már megműtöttek, h milyen utána...

örülök, h neked is jók a tapasztalatok.

47. mgagi (válaszként erre: 46. - Mgagi)
2009. júl. 10. 11:23
Nem találtak semmit.
46. mgagi (válaszként erre: 45. - Zarahell)
2009. júl. 10. 11:23

Annyira nem érzékeny. Akkor mondanám érzékenynek ha minden étel után érezném, de szerencsére nem.

Nem értem miért pont a nyers gyümölcstől. Pedig úgy szeretem:-)

45. Zarahell (válaszként erre: 44. - Mgagi)
2009. júl. 10. 10:33
.. és nincs benne kő, mégis ilyen érzékeny?? :O
44. mgagi (válaszként erre: 41. - Ebcfbfbb78)
2009. júl. 10. 10:20

Nem. Csak barackot ettem az nap. Lehet hogy erre sokallt be az epém. Igaz tegnap is ettem barackot de napközben ettem mást is. Volt olyan hogy befektettek a kórházba az epémmel, de nem történt semmi azon kívül hogy infúziót kaptam, és másnap szűrtlevest.

Figyelek azért arra, hogy mire reagál az epém.

2009. júl. 10. 10:09

Sziasztok epések! :) Hogy feljött ez a téma megint! Nekem sincs már epehólyagom mindjárt egy éve, és mondok nektek egy nagyon jó tanácsot műtét utánra:

Sokan átesnek a ló túloldalára, és annyira kevés zsíros (idetartozik persze a növényi is) ételt esznek, hogy az epe pangani kezd, és ugye ez kedvez az újabb kövek képződéséhez. Ráadásul a zsírban oldódó vitaminoknak így nehezebb dolguk van.

Szóval az epediéta legfontosabb eleme az a mértékletesség. Azt meg sajna ki kell tapasztalni, hogy miket nem bír az ember, nekem szerencsére azóta sem volt görcsöm. :)

42. giorcub (válaszként erre: 40. - Mgagi)
2009. júl. 10. 10:08

en mar beture tudom mitol gorcsol az enyim igy tokeletesen tudom kezelni. csak hat mire eljutottam odaig, hat kapartam a falat joparszor.

en leginkabb a tejfol+zoldseg kombinaciot nem birom. de ugyanazokat az osszetevoket kulon kulon siman megeszem (tejfolt is zoldet is). fott paradicsomnal (pl milanoi szosz) meg a hejat kell lehuznom (nyersen nem zavar). a tojast fozve nem birom, de sutve (pl tukortojas, rantotta) mar igen. nagyon valtozo kinel mi okoz gondot.

41. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 40. - Mgagi)
2009. júl. 10. 09:05

sztem a sokféle gyümi okozta nem?

az a kotél nekem is hat ha szuriban adják. de ha csak tablettában kell bevenni nem hat.

bevehetek 10 nospát, stb akkor sem hat.


éjszaka sajgott az epém meg nagyon felpuffadtam.

már nem tom mit egyek. már napról napra változik.

egyik nap még ehetem azt amit eddig pár nap múlva már nem.


ha hideg kaját eszem nem fáj. és érdekes: a mekis kajáktól semmi bajom, sőt!!


már alig várom a műtétet.


ja, és attól, h nem látszik az uh - n attól még lehet k stb...én nekem is csak mostanra sikerült végre kimutatni, pedig mióta szenvedek már!!

40. mgagi
2009. júl. 10. 08:37

Sziasztok!

Nekem is beszokott görcsölni az epém. Tegnap előtt én is begörcsöltem. Észre vettem, hogy ha gyümölcsből sokat eszek akkor görcsölök be. Gyümölcsnapot akartam tartani és barackot ettem csak. Erre besokallt az epém. Az almát, a mandarint, és a narancsot nem bírja az epém. Engem is küldtek UH-ra, de nem találtak semmit.

A banánt még bírja az epém. Chollagol cseppet én is próbáltam de nekem nem vált be. Nekem algopirin- nospa koktélt adtak amikor nagyon begörcsöltem. Azért odaszoktam figyelni mit eszek, de erre most én sem gondoltam.

39. ebcfbfbb78 (válaszként erre: 38. - Giorcub)
2009. júl. 10. 07:48

nem én előre megmondom az orvosomnak, h ahhoz nem járulok hozzá.

1x egy belgyógyos, gasztrós dokinő mondta, h már nem nagyon divat a beöntés inkább hashajtót adnak.


de nem hagyom magam...:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook