Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek az ellen, ha nem érzem magam elég jónak...? fórum

Mit tegyek az ellen, ha nem érzem magam elég jónak...? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 13. 13:18

Már most megjavultam a kérdést illetőleg, nem érzem magam kevesebbnek, majd kiépítem az életem én is. Jelenleg azon vagyok.


De ami a másik témát illeti ami felvetődött még, az a kedves beszólás, azóta megint megkaptam, most a mamájától, persze megint nem hallotta mert csak ketten voltunk. Szerintem nem kedvelnek túlságosan engem ott. Mit csináljak ilyen helyzetben? Hogy viselkedjek velük? Én nem akarok rosszban lenni, de nagyon nem tetszik, hogy már folyton beszólják ezt nekem ha ott vagyok.

2012. dec. 6. 12:29
Ha nem akarod 20 év múlva is ezeket a köröket járni, akkor jó, ha változtatsz valamin.
24. 9ec59d8582 (válaszként erre: 23. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 12:26
Ameddig nem különíted el a saját véleményedet másokétól, addig marad meg a kisebbségi érzésed, nem múlik el azzal, hogy találsz munkát. Barátok nélkül egyedül ezért nehéz, és azért nem lehet szó kivetítésről, mert ha ezt látják, hogy körülötted senki, akkor beléd taposnak ahol lehet, mert ez így működik. Ha nincs hátszeled, akkor XY elengedheti magát, nem kell színészkednie, mutathatja neked a rossz arcát, mert általad ő sem fog semmilyen előnyt élvezni, bezzeg ha főnök lennél, vagy teli lóvéval, akkor vigyorognának rád, mint a tejbetök. És ha körbenézel kár arra gondolni, hogy van a személyében valami, ami miatt góré lehet, vagy bármi más, és emiatt a valami miatt képes ara is, hogy barátai legyenek. Elárulom, hogy egy rakás gerinctelen hitvány senkiházi is, lehet bunkó is, beszólogathat, akkor is odalesznek érte, mert ez van(érdek). Ezért nem kell azzal foglalkozni, hogy XY mit mond. Azt nem írtam, hogy szállj ki :-), vedd le az első helyről. Vedd ki a sok dologból azt, amit a legjobban bánsz, hogy otthagytad és törődj azzal.
23. Ailen Zia (válaszként erre: 22. - 9ec59d8582)
2012. dec. 6. 12:10

Kemény amit leírtál de van benne valami. De én szeretnék olyan embert barátnak akivel jól megértjük egymást és hasonlítunk. Bár sajnos mindig kiderült eddig, hogy semmi sem tart örökké. Ezért akik körülöttem voltak, vagy ezért vagy azért eltávolodtak, vagy kihasználtak, összevesztünk stb.

Az olyan mondjuk púp is a hátamra, aki ki akar zsigerelni amiben csak tud. Volt olyan, akkor pedig inkább tényleg jobb egyedül.


A kisebbségi érzésem valószínűleg elmúlik ha lesz munkám. Ezért én most nem akarok kiszállni, meg sem fordult a fejemben ilyen mert nagyon szeretem.

Előző kapcsolatomban is volt ilyen érzésem, akkor nem pénzügy miatt. Akkor miatta volt, mert folyton hangoztatta ráadásul ilyeneket mondott szó szerint, hogy birka vagyok mert nem voltunk egy véleményen. Ki is szálltam abból, mert őt olyanok után már nem szerettem, hála neki.

De most a harcot magammal vívom, nem vele és nem is ellene irányul. Csak ahogy látom őt, ő döbbentett rá, hogy én még sehol nem tartok vagy hogy is mondjam no. De amúgy én rá nagyon büszke vagyok, hogy sikerült eddig amit szeretett volna elérni, konkrét céljai voltak. Megérdemli a sikert!

Na már most, én mindig más irányt veszek, folyton újabb ötletek támadnak, mindig más dolog érdekel és nem birok egynél megmaradni. Ezért szalasztottam el sok mindent, amit már bánok.

22. 9ec59d8582 (válaszként erre: 21. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 11:40
Ezen nem kell keseregni, előbb-utóbb rájössz, hogy nem véletlenül nincsenek barátaid, azért, mert nem is akarod. Ezzel én is így voltam. Egy halom íratlan szabályt kell hozzá betartani, ami neked lehet pont úgy kell, mint púp a hátadra. Egy társaságban a vezér az üresfejű hangadó, aki tolja magát ezerrel, hozzá jönnek a hasonszőrűek, meg van ugye az udvaruk, ami birkákból áll, a többiek, mi pl. te meg én a kívülállók(egyikre sem vágyunk) Szerintem, de elképzelhető, hogy mégsem így van: ez nem fog változni. Addig is jó, ha van egy hobbid,a legjobb, ha valami újba fogsz. Biztos van olyan téma, ami érdekel, inkább tanulj valamit, ingyen is lehet. Amúgy teljesen természetes, hogy így érzel, ez még az eleje. Ilyen kisebbségi érzésekkel meg tényleg kár komolyan beszállni egy kapcsolatba, főleg ha ilyen sunyi a srác anyja, jellemző, hogy nem a fia füle hallatára mondja az okosságait, ez nem is fog változni 1000%. Inkább azzal foglalkozz, ami a hasznodra válik, a többit told félre.
21. Ailen Zia (válaszként erre: 19. - Csgybzs)
2012. dec. 6. 11:26

Tudom, nem a barátoktól várom el ezt. Csak nagyon rossz ha az embernek nincsenek barátai, nincs kivel beszélgetni néha találkozni. Nekem nincs sok barátom, nem is kell tömérdek csak egy kettő akivel jobban elvagyok akikkel lehet néha programot csinálni.


Őszintén szólva, nem tudom mit várok még el azon kívül magamtól.

20. c6973617d3 (válaszként erre: 18. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 11:21

Nem is akarom azt sugallni, hogy most mindenáron össze kell költöznöd vele! :) Csak próbáltam a mama fejével gondolkodni.

Ha tényleg frissek vagytok még, akkor majd alakul ez magától.

19. csgybzs (válaszként erre: 15. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 11:19

Nem a barátok fogják helyretenni az önbecsülésed, és a lelkivilágod, hanem te magad.

Amit magadban nem találsz meg, fogadsz el és szeretsz, azt mások sem fogják tudni megadni neked.

Miért kéne sok barát? Mennyivel leszel jobb ember, ha sok barátod lesz? Szerintem semmivel. Ez ne bántson.


Amiket leírtál és megcsinálsz jó dolgok, elfoglalod magad, értékesek. Igazából mi kéne még? Állást keresel, kiveszed a feladatod a hétköznapokból, így állás nélkül mit vársz még el magadtól?

18. Ailen Zia (válaszként erre: 17. - C6973617d3)
2012. dec. 6. 11:18
Még nagyon frissek vagyunk és nem is lenne még lehetőség az összeköltözésre. Az pedig elég szerencsétlen elszólás volt mindenesetre. Azért sem mondtam el a barátomnak, mert nem vettem annyira fel hogy most hú de nagyon besérüljek ezen. Csak megjegyeztem.
17. c6973617d3 (válaszként erre: 15. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 11:12
Ha jól veszem ki a szavaidból nem éltek együtt, a mama részéről egy szerencsétlen elszólás lehetett ez. Gondolom ő akkor tekintene rád hivatalosan "barátnőként" ha együtt élnél a fiával. Nem kell ezen agyalnod.
16. Ailen Zia (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2012. dec. 6. 11:11
Rokonság jött hozzájuk és csak én voltam ott akkor, a rokon meg az anyja. A barátom éppen kint volt. Nem is tudja, hogy az anyja mondott ilyet én pedig nem mondtam el neki még ezt.
15. Ailen Zia (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2012. dec. 6. 11:09

Igen. Az önbecsülésem mielőtt összejöttem vele sem volt nagy. Próbálok olyan elfoglaltságot találni ami hasznos és ahogy mondtad amire kicsit büszke tudnék lenni. Itthon lekötöm magam azzal, hogy házi munka, takarítok megfőzök, ellátom az állatokat amit kell. Csak ezen felül jó lenne valami még. Most próbálom építgetni a baráti köröm is (igaz nehéz itthonról), mert az is bánt hogy nem sok a barátom. Azon dobna a munkahely, a lehetőségeken.

A barátom egy éve ismer már, tudta hogy mi a helyzet és úgy szeretett meg. Csak én meg önbizalomhiányos vagyok nagyon és ez okoz nekem problémát.

14. bd55e3f068 (válaszként erre: 10. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 11:09
A barátod nem állt ki melletted, mikor a kedves mama ezt beszólta?
13. Ailen Zia (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 6. 10:59
Lehet. Általában pozitív vagyok, de most kicsit leeresztettem.
2012. dec. 6. 10:58

Szia Zita,


1)ha a család nem kedvel, az persze, nem túl jó, de nem velük élsz/vagy egy kapcsolatban. Ha kitart melletted, akkor a család is megnyugszik.

2)Ha épp nincs munkád, akkor pl-munkakeresés mellett- fókuszálj a háztartásra. Ez így belefér, én is csináltam. Végezz el minden házimunkát. Hülyén hangzik, de jót fog tenni. Jelenleg ez az a rész, amit te be tudsz helyezni a közösbe. A párod pedig hálás lesz azér, hogy, mikor otthon van, csak veled kell foglalkoznia, mert minden más rendben van.

Amikor pedig elkezdesz dolgozni, ráálltok a 'mindenki vegye ki a maga részét'.

11. Bojszi
2012. dec. 6. 10:58
Kedves a mama...:S
10. Ailen Zia (válaszként erre: 3. - Globus)
2012. dec. 6. 10:56

Szeretem őt, boldog is vagyok vele, nem akarom elhagyni. Csak vannak ezek a pillanatok amikor ez előjön amikor nincs itt és ilyenkor a boldogságot átveszi a rossz érzés és elkezdek agyalni. Miután előző kapcsolatomban fejemhez vagdosták, hogy de sokat kell rám költeni (vett egyszer az életében egy csokor virágot, így adta oda azt is...), nem akarom hogy költsön rám nagyon senki. De szeretnék vele elmenni ide oda, de mivel én le vagyok égve így nem tudunk. S itthon is kaptam már párszor szépeket azért, hogy nincs munkám. Az a bajom, nagyon összetudom rakni a dogokat és most beagyalódtam ezen. Haragszom magamra, hogy nem tartok még sehol. Már volt erről szó vele, bár nem veséztük ki olyan szinten a témát, de sosem tett lekicsinylő megjegyzéseket és kimutatja hogy szeret.

De a családjára visszatérve... Az anyja azt mondta előttem, hogy majd ha lesz a fiának barátnője... Ott ültem én a barátnő és de majd ha lesz barátnője. Elég hülyén jött ki, megmondom őszintén rosszul esett ezért nagyon megjegyeztem ezt a mondatát.

9. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 5. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 6. 10:50
Ez ismét igaz!Jókat írsz!:)
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 10:48
Ha már az indítás ilyen, akkor szerintem nem illetek össze.
2012. dec. 6. 10:47
Saját tapasztalat, hogy a munkanélküliség sajnos tényleg előhozhatja az ilyesmi érzéseket,talán ilyenkor olyan sötétnek látszik minden. Azért ne becsüld le magad , elképzelhető, hogy ha helyrebillen az életed esetleg munka kapcsán, máris másként fog sütni a nap. A családi konflikt az más...azt is ismerem sajnos és annak semmi köze a munkához :)
6. csgybzs (válaszként erre: 1. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 10:42

Vissza kell szerezned az önbecsülésed, elhinni, hogy ugyanolyan értékes ember vagy, mint a barátod.

Minden ember tud/képes tanulni, legfeljebb nem jó irányba tapogatózol. Ha otthon vagy, használd ki az időd és tanulj nyelveket (ha jól beszélsz akkor is), gyakorolj, találj magadnak hasznos elfoglaltságot, önkénteskedj. Bármi, amiért vállon tudod veregetni magad és úgy érzed, TE érted el.


Valamit szeret benned a barátod, hát te is szeresd magad.

5. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 10:42
Nagyon kivetíted a negatív gondolkodásodat.
2012. dec. 6. 10:40
Ha Neki így vagy jó,nincs min rágódni,és tehetsz is magadért:)
3. globus (válaszként erre: 1. - Ailen Zia)
2012. dec. 6. 10:39

Ha ilyen érzéseket táplálsz, akkor valóban nem lehetsz boldog ebben a kapcsolatban. Próbáld meg kideríteni, hogy csak benned él-e, vagy tényleges ellenszenv van a barátod családjában irántad.

A második még könnyebben kezelhető :) Ha az első eset áll fenn, akkor viszont magadnak kell orvosolni a dolgot. Akár partnerváltással, akár teljes megváltozással, de ez a legnehezebb út.

2012. dec. 6. 10:36
Keress olyan embert, aki mellett egyenrangúnak érzed magad.
2012. dec. 6. 10:33
A barátommal nem olyan régen majdnem 2 hónapja jöttünk össze. Mindketten 21 évesek vagyunk. Így, hogy együtt vagyunk, előjöttek bennem ezek az érzések, hogy kevesebb vagyok tőle. Ő nagyon okos, az agya mint a szivacs vannak tervei és munkahelye is. Ezzel szemben nekem nincs munkám (bár szakmám van nem tudtam elhelyezkedni abban sem), ötletem sincs mi merre hány méter és az én agyam inkább egy habkőre hasonlít mint szivacsra, mindig nehezen tanultam. Igyekszem munkát találni, de még nem sikerült és ez az érzés pedig nagyon eluralkodott rajtam. Amikor bemutatott a családnak akkor pedig hirtelen nagyon kívülállónak éreztem magam. Végülis az vagyok ott igen, de akkor egész végig külső szemlélőnek éreztem magam aki figyeli egy család életét, semmint a barátnőjeként lettem volna ott. Talán nem lett volna így, de az anyukája olyat mondott amit nem tudok elfelejteni és kicsit negatív benyomást keltett ezzel magáról számomra, ráadásul úgy érzem mint akinek meg vannak számlálva a napjai a barátommal.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook