Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikulás fórum

Mikulás (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mikulás

2016. nov. 27. 12:38
Ki szeretne egy Mikulás ruhát, egy nagy tábla Milka csokiért cserébe? akit érdekel jelentkezzen priviben
7. 9ec59d8582 (válaszként erre: 6. - Lady Blakeney)
2012. dec. 6. 12:41
Pedig azok sokkal jobbak :-) Pedig tök aranyos, mikor a Télapó a gyerek kezébe adja az ajándékot.
2012. dec. 6. 12:32
Hát ezt nem hiszem el! Már megint kitörölték a képet, amit beküldtem a cikkemhez. Ez már a harmadik eset, hogy nem jelenhet meg a saját készítésű fotóm a cikkem mellett.
2012. dec. 6. 10:19
Nagyon szép, aranyos történet! :D
2012. dec. 6. 10:14

A hírek szerint a Mikulás azóta piros, hogy egy ismert üdítőital reklámjában így szerepelt. Ez a XX. századi Mikulás-trend, ugyebár. Az ő idejében nem hiszem, hogy túl sokan hordtak volna esti sétához piros ruhát.

.

Meg egyszer olvastam egy cikket, hogy a koponyája alapján elkészítették a portréját. (Tudjátok, amikor valami gyurmaszerű anyagot visznek fel a koponyára, stb...) és hát mai szemmel nézve nem volt valami bizalomgerjesztő, jóképű ember. Inkább marcona volt, mint vidám, pozsgás öregember, de persze ettől még lehetett nagyon kedves, szeretetteljes férfi Szent Miklós.

.

Maga a történet is szép, köszi, hogy leírtad.

2012. dec. 6. 09:36
Aranyos történet, nem ismertem. A vers nagyon tetszik :).
2012. dec. 6. 09:35
Boldog Mikulás Ünnepet Mindenkinek! :)
2012. dec. 6. 09:08
Ugye mindenki ismeri őt. Azt a fehér nagyszakállú, öreg apókát, aki évente egyszer, december 6-án megjelenik. Éjszaka suhan az égen, hosszú, piros bundájában ül 8 rénszarvas húzta szánján. Ajándékokkal teli zsákja ott lapul mögötte. De honnan is ered ez a kedves ünnepünk?

Ugrás a teljes írásra: Mikulás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook