Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van-e olyan vitamin, táplálékkiegészítő, ami elősegítí a hízást? fórum

Van-e olyan vitamin, táplálékkiegészítő, ami elősegítí a hízást? (tudásbázis kérdés)


2012. dec. 5. 14:18

Én mostanában kalóriaszámlálással IS, de egészséges táplálkozásra való átállással javítok a fizikai állapotomon és közérzetemen. nem elsősorban a fogyás a lényeg, de a plusz kilók is mennek lefelé.

Alig eszem kenyérfélét, teljes kiőrlésűt sem, mert nagy különbség nincsen. Lassú szénhidrátokból viszem be a szükséges mennyiséget. (Zabpehely, zöldségfélék, de rizs nem...gyümölcs, rendszerint alma.) Tehát tapasztalatból mondom, hogy megszűnt az az állandó teltség-érzet, puffadás, ami azelőtt volt. Fürgébb és energikusabb vagyok, pedig húsfélét annyit eszem, amennyit kívánok, azaz alig.

Multivitamint szedek, egy félét, patikai olcsót. De nagyon jó, merem ajánlani. A patikában azt kell kérni, amelyiket doboz nélkül hoztak forgalomba. (Ezzel is az árát csökkentették.)

2012. dec. 5. 07:55

Hízás/fogyás alapja a megfelelő kalóriabevitel. Ezen belül 55% ch, 30% zsír, 15% fehérje. Magasabb kalóriabevitel ezekkel az arányokkal is garantált hízás, ha nincs egyéb emésztési, felszívódási zavar. Ilyenkor a hízás zsírpárnát jelent. Izomra nehezebb "hízni", ott talán több fehérje kell és sport, de ez nem foglalkoztatott igazán soha:)

Szénhidrát meg azért nem mindegy, hogy milyen, mert számít, hogy milyen gyorsan szívódik fel és mennyi rostot tartalmaz. Én nem vettem észre, hogy egyik szénhidrát jobb lenne, mint a másik, de biztos van benne igazság.

2012. dec. 4. 22:17

Ha ésszerűen táplálkoztál volna, akkor a nagy olimpiára is kijutsz talán.

Hízni ilyen terhelés mellett vitaminnal sem fogsz, de legalább egészségesebb leszel.

26. Sleek (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2012. dec. 4. 21:59

Lehet idősebb vagy de azt hiszem ha nem táplálkoztam volna abban az időben jól akkor valahogy az atlétika sem ment volna..

Nem sokra jutottam csak diákolimpia, jah és csirkemelles dolgokkal

A zsemle teljes kiőrlésű volt.

Valamint a mostani táplálkozásommal is köszönöm elvagyok és 80-100kms hegyi futamokon indulok bringával. A hízás egy felszívódási rendellenesség miatt nem megy.... Ezért kell a vitamin. De nem fogom részletezni.

25. Guruljka (válaszként erre: 21. - Sleek)
2012. dec. 4. 21:52

A gyors és a lassú felszívódású szénhidrátokról nem hallottál még? (Mondják úgy is, hogy finomított és finomítatlan...)

A rizs lehetett volna barna rizs is, de akkor is jóval kevesebb élelmi rostot tartalmaz, mint némelyik hüvelyes zöldségféle. Ezzel az erővel finomlisztet is ehettél volna. A kevesebb szénhidrát mellett legalább némi növényi fehérje és aminosav akad benne, még finomított kiadásában is.

A csirkemell gondolom, szintén zsiradék nélkül. Tudom, hogy jó fehérjeforrás. (Lehet, hogy én ekkor kezdtem először táplálkozás-élettani dolgokat nézegetni, amikor Te megszülettél?)

55 kilósan, zsírmentesen bevitt fehérjékkel és üres szénhidrátokkal az emésztésed rendben volt?

Na talán még az a reggeli szalámi tartalmazott valami zsiradékot.

8 zsömle reggel...még olvasni is rengeteg. Csupa felpuffasztott üres finomliszt. Ettől akartál hízni, erősödni?

2012. dec. 4. 21:52
A peritol nevű gyógyszer is nagyon jó! Én most ezt kezdtem el! Szallona és az éjjeli evészett sem segített! Nasoltam és nassolok! 180 cm és 50 kg 2 gyerek! Valamit muszály!
23. Sleek (válaszként erre: 18. - 447396604e)
2012. dec. 4. 21:39
Egy zsákot igen de mellette volt heti 10 atlétika edzésem. Miután áttértem a hegyi kerékpárra akkor kezdtem el szedni a vitamint.
22. 447396604e (válaszként erre: 21. - Sleek)
2012. dec. 4. 21:38
mindegy. nem akarok vitatkozni, de tény hogy ezektől nem híztál el, én meg a magam étrendjétől igen:)
21. Sleek
2012. dec. 4. 21:37

Miért gyenge a rizs?? Vagy a csirkemell?

Azért mert a rizsben van a legtöbb szénhidrát? Meg a csirkemell vezet fehérjében toronymagasan ?

100gramm rizsben 77gramm szénhidrát van.

a mellben 100grammban 25gramm fehérje.

20. 447396604e (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2012. dec. 4. 21:32
ez igaz. a zsírra is van legalább annyira szükség, mint a cukorra, fehérjére. igaz az sem megoldás, hogy csak szalonnán éljen, de csak zöldségen, meg gyenge kajákon sem szabad.
19. Guruljka (válaszként erre: 14. - Sleek)
2012. dec. 4. 21:29

Ennyi finomított, hogy azt nem mondjam, "herélt" kaja mellett csoda, hogy volt jártányi erőd. Hiába ment be a fehérje, ha megfelelő szénhidrát meg alig volt mellette. Zsír meg semmi. Hogy a fenébe ne lettél volna sovány, hiszen még a zsíroldékony vitaminokat sem tudta a szervezeted hasznosítani?

A gyümölcsök alacsony vitamintartalmával kapcsolatban igazad van, de nemcsak azért esszük őket.

18. 447396604e (válaszként erre: 17. - Sleek)
2012. dec. 4. 21:29
az én étrendem bevált, felszedtem vagy 20 kilót. viszont te a te étrendeddel nem híztál, csak miután bekakpdtál egy zsák vitamint.
17. Sleek (válaszként erre: 16. - 447396604e)
2012. dec. 4. 21:28

Vá ne beszélj már butaságot.....

Olvass már el egy tömegnövelő étrendet. Alapja fehérje és a szénhidrát nem a sok ramaty cucc amit a szervezeted nem tud hasznosítani.

Cukor egyenesen káros.... Valamint zsírból nem sok kell...

16. 447396604e (válaszként erre: 14. - Sleek)
2012. dec. 4. 21:23
amit itt leírtál attól nem lehet hízni. hízni akkor lehet, ha sokat eszel.és tartalmasat. csirkemell filé nem hítzlal.a zöldség sem. egyél sok édességet,sütit, nassolj,ha lehet minden étkezés között rágcsálj valami kalóriadúsat, egyél sok hízlaló kaját. szalonnát, pörköltet.stb
2012. dec. 4. 21:19
"Bájotek" és egyéb dolgok segítenek.
14. Sleek (válaszként erre: 12. - 447396604e)
2012. dec. 4. 21:12

Miért vacak szerinted?:O


Reggelim 8 zsemle 30deka szalámi.

A nap többi részében 700gramm rizs volt 700gramm csirkemell filével.

Valamint saláták meg minden zöldség.

Mégis 55kg voltam pasi létemre.

Elkezdtem vitamint szedni jött fel 25kg.

Így pont jó. 3 éve nem vagyok náthás és semmi infu nem kap el.

Akinek gyors pl az emésztése kénytelen szedni "ilyen" vacakokat. Sőt még emésztő enzimeket is kellene. A gyümölcsöt a mai világban el lehet felejteni. Ahhoz hogy egy 60mg c vitamint vigyél be a szervezetedbe kb 15kg almát kellene megenni.

A 60 mg meg arra jó hogy ne dobja fel az ember a pacskert. Az rda értékek egy elavult dolgok. A mai világban 1gramm c vitamin a legalacsonyabb dózis ami ér valamit.

13. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. dec. 4. 21:01

A Béres-csepp segít, bár nem vitamin. :)

Én akkor kezdtem adni a lányaimknak, mikor a nagyobbikom (akkor 4 éves volt) hetekig napi 1 marék ételen élt. :( Már be volt esve az arca... :(

Pár nap alatt meghozta az étvágyát, utána volt egy rövid időszak, mikor a vasszeget is megette volna... :D

2012. dec. 4. 20:37
nem azért, nem kötöszködésből, de jobb lenne ha ilyen vackok helyett inkább ennél jó sokat:)
2012. dec. 4. 20:31
B-vitaminok... de van "komplett" B-vitamin is. A 100 szem nincs ezer forint. Naponta 1 vagy 2 szem.
10. gota
2012. dec. 4. 20:21
B12
9. 447396604e (válaszként erre: 2. - Balu8)
2012. dec. 4. 20:16
igen, meg kolbász, zsíroskenyér:)
2012. dec. 4. 20:11
A Gerovit kapszulában van valami étvégy-javító is, úgy tudom. Mármint a vitaminokon kívül. Olcsó is. Vény nélkül kapható.
2012. dec. 4. 20:03
Magas B vitamin tartalmúak mind ilyenek.De a Nutricia tápszereket(felnőtt)is meglehet próbálni.
2012. dec. 4. 20:00
Állítólag a Béres csepptől is lehet hízni...
2012. dec. 4. 20:00
B vitamin komplex, Béres csepp
2012. dec. 4. 19:55
A Gerovit ilyen, kifejezetten leromlott állapotú betegeke, illetve időseknek feljesztették ki.
2012. dec. 4. 19:49
Nekem azeddig szedett osszes multivitamintol megnott az etvagyam,ezaltal ettem,szval hiztam.
2. Balu8 (válaszként erre: 1. - Rescue)
2012. dec. 4. 19:46
szalonna
2012. dec. 4. 19:41
Van e olyan vitamin, táplálékkiegészítő, ami elősegítí a hízást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook